acik lise ve dertlesme :P

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
siyahiasker
Asistan

acik lise ve dertlesme :P

Mesaj gönderen siyahiasker » 25 Oca 2017, 20:21

tum forum uyelerine merhablar .. benim sorularimve ayni zmanda sorunlarim var.. ben acik liseye gecicem ailemi ik a ettim fakat babam bi yerde caliscaksin diyor kendi dukkanimiz olmasina ragmen. nedenini bilmiyorum ama baska yerde calsacaksin diyor. tum cerem acik lise ne ordan bitirlmez desede ben kula asmiyorum ve yapacagima eminim . asil sorun bu ben iste calismayi hic sevmem ama zorunlu kiliylar acik liseyi bitirp uni okuyanlar morel verebilirmi ve sorunlarima yardimci olabilirmi :( (su an lise 3 teyim meslek lisesinde ve bir sene kaldim okul ortamimin berbat olmasindan dolai birakicam okulu)

Bildiğimiz şeyler arttıkça, bilmediğimiz şeylerin ne kadar çok olduğunu daha iyi anlarız, çünkü onların çerçevesi büyüdükçe, bilinmeyenlerle olan temasları da artar.

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Re: acik lise ve dertlesme :P

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 25 Oca 2017, 22:21

Merhaba hoşgeldin.
Okul ortamın kötü ise açıkliseye geçmen en iyisi ama aksi halde örgün daha olurdu. Tabi açıkliseye geçince sanmaki herşey zorlaşır, açıklise kolaydır. Bi işte çalışarak da açıklise okuyabilirsin ki bu forumda çoğunlığu öyle.
Takma kafana çalış sınavlara da çalış kolay, çalışmak istemiyorsun ama baban istiyor o yüzden bişey diyemem. Emir büyük yerden gelmiş.

Kullanıcı avatarı
siyahiasker
Asistan

Mesaj gönderen siyahiasker » 25 Oca 2017, 22:42

basit dimi koylu kizi :( bidr ortalama kac kredi gelir bana :/ tastiknameyi alcamda simdi son kayit 3 subat eger okul acik olmasa 15 tatil nddeniyle tastiknameyi nasil alicam :/
Bildiğimiz şeyler arttıkça, bilmediğimiz şeylerin ne kadar çok olduğunu daha iyi anlarız, çünkü onların çerçevesi büyüdükçe, bilinmeyenlerle olan temasları da artar.

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 25 Oca 2017, 23:23

siyahiasker yazdı:basit dimi koylu kizi :( bidr ortalama kac kredi gelir bana :/ tastiknameyi alcamda simdi son kayit 3 subat eger okul acik olmasa 15 tatil nddeniyle tastiknameyi nasil alicam :/
Ya bak açikliseye geçebilirsin hem okullar kapalı da olda hocalar yinr okulda olurşar diye biliyorum. Zaten kayıt tarihleri uzatılır merak etme kaydını yaparsın, çünkü benim dönemimde her dönem uzatıyorlardı.
Meslek lisesi olduğun için alan derslerin kredisi gelmez yani meslek dersinin kredileri açıklisede geçmiyor. Tam olarak kaç gelir bilemeyiz.

sonfeci

Mesaj gönderen sonfeci » 27 Oca 2017, 22:06

Bende seninle aynı kaderi paylaşıyorum lise 10. Sınıf 1. Dönemi bitirdim 2. Dönem açığa geçmek istiyorum okul ortamını beğenmediğim için. Çevremdekiler yapamazsın diyorlar ve ailemde çalışmamı istiyor işe başlarsam derslere odaklanamam diye düşünüyorum üniversiteye gitmeyi çok istiyorum umarım ikimizde başarırız :roll:

Kullanıcı avatarı
siyahiasker
Asistan

Mesaj gönderen siyahiasker » 03 Şub 2017, 20:58

sonfeci yazdı:Bende seninle aynı kaderi paylaşıyorum lise 10. Sınıf 1. Dönemi bitirdim 2. Dönem açığa geçmek istiyorum okul ortamını beğenmediğim için. Çevremdekiler yapamazsın diyorlar ve ailemde çalışmamı istiyor işe başlarsam derslere odaklanamam diye düşünüyorum üniversiteye gitmeyi çok istiyorum umarım ikimizde başarırız :roll:

dostum ben açıga geçtim dün ve 101 kredi geldi 15 zorunlu dersim ver hepsi sözel :D sözelimde iydiir. iş konusuna gelirsek eniştemin yanına girdim tabelacı zorlasada yapacagız. sende akrabalarına sor iş varmı diye felan bide takma kafana yapılır bbe. ben 50 60 kredi beklerken 101 geldi yarısının fazlası zaten bitmiş :D seneyede dershaneye kayıt oalcagım olycak biticek babam bana çok kaba davranıyodu selam bilevermiyodu şimdi kayıt oldum baya bi yumuşadı niye bilmiyorum ama.. :D bu arada çevremdeki 1 iinsan bile bana bitirebilirsin demedi aynı şekil açık lise ne zor orası gitme feflan filan takma bro takma yapacagız 2 mizde 3 4 sene sonra gelicez bu konuya üniversitelerimizi konusucaz :D

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 04 Şub 2017, 01:16

Kredin iyi gelmiş.Derslere çalışıp bastırırsan seneye mezuniyet ve üniversiteyi garantilersin.
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

Kullanıcı avatarı
siyahiasker
Asistan

Mesaj gönderen siyahiasker » 04 Şub 2017, 03:07

foundreform yazdı:Kredin iyi gelmiş.Derslere çalışıp bastırırsan seneye mezuniyet ve üniversiteyi garantilersin.

hocam şu an geçme notu 45 mi 50 mi ? bide kaç kredide ygs girebiliyoduk liseyi bitirmesek bile şartları neydi

MST

Mesaj gönderen MST » 04 Şub 2017, 12:32

Merhaba
Benim de sorum olacaktı sizlere

Toplam Kredi : 111
AOL'de Okuduğu Dönem : 22

Zorunlu dersler ekranında Dil ve Anlatım 4 ve 8.dönemler yazıyor.Sadece Zorunlu dersler olarak bunları alınsa diğer derslerden kredi doldurmak için alınsa yeterli mi?

Bir de sanırım 35+35 en fazla kredi alabiliyorsun geriye kalan 11 kredi için bir sene beklenmesi mi gerek yoksa ek sınav var mı?

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 04 Şub 2017, 16:41

siyahiasker yazdı:
foundreform yazdı:Kredin iyi gelmiş.Derslere çalışıp bastırırsan seneye mezuniyet ve üniversiteyi garantilersin.

hocam şu an geçme notu 45 mi 50 mi ? bide kaç kredide ygs girebiliyoduk liseyi bitirmesek bile şartları neydi
Geçme notu 45 miş.
Ygs için en az 100 kredi olması gerekiyor diye biliyorum.Başvuru için Ösym başvuru merkezleri olan okullardan birine gidip başvuruda bulunmak gerekiyor.

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 04 Şub 2017, 16:42

MST yazdı:Merhaba
Benim de sorum olacaktı sizlere

Toplam Kredi : 111
AOL'de Okuduğu Dönem : 22

Zorunlu dersler ekranında Dil ve Anlatım 4 ve 8.dönemler yazıyor.Sadece Zorunlu dersler olarak bunları alınsa diğer derslerden kredi doldurmak için alınsa yeterli mi?

Bir de sanırım 35+35 en fazla kredi alabiliyorsun geriye kalan 11 kredi için bir sene beklenmesi mi gerek yoksa ek sınav var mı?
Zorunlu dersleriniz ve kredi için seçmeli dersler yeterli.
Ek sınav oluyor.

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön