kayıt yenileme, ders seçme?

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
kataoka

kayıt yenileme, ders seçme?

Mesaj gönderen kataoka » 06 Şub 2017, 23:36

merhabalar, biz şehir dışında oturuyoruz ve bu sabah babam kaydımı yenilemek için gitti parayı yatırdı fakat 5 tlsini yatırmamış halk eğitim merkezine de gitmemiş ders seçeceğim fakat durumunuz ders seçmek için uygun değil diyor ne yapmalıyım gidip 5 tl mi yatırmamız gerekiyor ve nereye? böyle kendiliğinden açılmaz mı sistem bir yardım ederseniz çok sevinirim

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Re: kayıt yenileme, ders seçme?

Mesaj gönderen foundreform » 07 Şub 2017, 01:19

Eskiden kesinlikle halk eğitim merkezine gidip kayıt yenileme işlemini 5 tl vererek sistemden onaylatmak gerekiyordu.Şimdi ise herhalde halk eğitim merkezine gitmeden de kayıt yenileme oluyormuş fakat tam bilmiyorum çünkü mezunum.Eğer ders seçme açılmadıysa bekleyip risk alma çünkü ders seçme sistemi kapanırsa sistem senin yerine otomatik ders seçer.Halk eğitime gidip 5 tl verip kayıt yenilemeni onaylat.
Eğer kayıt yenileme ücretini tam yatırmadıysanız kayıt yenileme olmaz.
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

sirff090

Re: kayıt yenileme, ders seçme?

Mesaj gönderen sirff090 » 07 Şub 2017, 05:23

foundreform yazdı:Eskiden kesinlikle halk eğitim merkezine gidip kayıt yenileme işlemini 5 tl vererek sistemden onaylatmak gerekiyordu.Şimdi ise herhalde halk eğitim merkezine gitmeden de kayıt yenileme oluyormuş fakat tam bilmiyorum çünkü mezunum.Eğer ders seçme açılmadıysa bekleyip risk alma çünkü ders seçme sistemi kapanırsa sistem senin yerine otomatik ders seçer.Halk eğitime gidip 5 tl verip kayıt yenilemeni onaylat.
Eğer kayıt yenileme ücretini tam yatırmadıysanız kayıt yenileme olmaz.
2016-2 kayıt yenileme kılavuzunda yazan şey açık ya
düzelir sanıyorum arkın durumu

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön