3. Dönem diploması ve Üniversite kayıt

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
broygax

3. Dönem diploması ve Üniversite kayıt

Mesaj gönderen broygax » 21 Haz 2017, 16:41

Arkadaşlar benim sadece 1 adet zorunlu dersim var 260 kredim felan var , 3. dönem sınavına girecem mecbur 1 temmuzda , fakat sorum şu ben büyük ihtimal istediğim üniversiteyi kazandım ve buna kayıt yapıcam yanlış bilmiyorsam kayıtlar ağustosta açık lise sınavı açıklandıktan 3 ay sonra diplomalar geliyormuş ben nasıl kayıt yapacağım ? Yetişmeme gibi durum olabilir mi ?

zekeriyakarahan
Doktor
İletişim:

Re: 3. Dönem diploması ve Üniversite kayıt

Mesaj gönderen zekeriyakarahan » 21 Haz 2017, 18:18

broygax yazdı:Arkadaşlar benim sadece 1 adet zorunlu dersim var 260 kredim felan var , 3. dönem sınavına girecem mecbur 1 temmuzda , fakat sorum şu ben büyük ihtimal istediğim üniversiteyi kazandım ve buna kayıt yapıcam yanlış bilmiyorsam kayıtlar ağustosta açık lise sınavı açıklandıktan 3 ay sonra diplomalar geliyormuş ben nasıl kayıt yapacağım ? Yetişmeme gibi durum olabilir mi ?
Arkadasim zaten yetismez fakat bubun icin milli egitim bakanligi gecici diploma sistemi cikarmis yani sen mezun oldugunda diploman gelene kadar diploma yerini tutucak bir belge alabiliyorsun.
Nasil alabilirim sorusunun cevabi ise halk egitim merkezlerine Turkiye Vatandaslik kimligin ile gidip ben diploma yerine tutacak mezuniyrt belgemi cikarmak istiyorum dediginde yardimci olacaktir.
Resim Ulû Sultân Abd-ül Hamid Han - Gazi "Tarih değil,hatalar tekerrür ediyor."

v2rabb1t

Mesaj gönderen v2rabb1t » 23 Haz 2017, 10:19

Merhabalar. 172 kredi notuna sahibim ortak dersim yok. Dil ve anlatım dersini başarıyla verdim. LYS den gelecek sonucu bekliyorum. Ve önümüzde son sınav için hazırlanıyorum 35 krediden 20 kredi çıkaracağıma inanıyorum bunun için gayret gösteriyorum. Uzatmadan 2 sorum var.
1: 3.Dönem sınavından beklediğim sonucu alır ve mezun olursam kayıt zamanına diplomam yetişir mi ?
2: Diyelim ki yeterli krediyi alamadım. Ek sınav oldu ve o sınavda tamamladım. Üniversiteye kayıt olabilirmiyim ?

Teşekkürler.

zekeriyakarahan
Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen zekeriyakarahan » 23 Haz 2017, 20:49

v2rabb1t yazdı:Merhabalar. 172 kredi notuna sahibim ortak dersim yok. Dil ve anlatım dersini başarıyla verdim. LYS den gelecek sonucu bekliyorum. Ve önümüzde son sınav için hazırlanıyorum 35 krediden 20 kredi çıkaracağıma inanıyorum bunun için gayret gösteriyorum. Uzatmadan 2 sorum var.
1: 3.Dönem sınavından beklediğim sonucu alır ve mezun olursam kayıt zamanına diplomam yetişir mi ?
2: Diyelim ki yeterli krediyi alamadım. Ek sınav oldu ve o sınavda tamamladım. Üniversiteye kayıt olabilirmiyim ?

Teşekkürler.
Merhaba Dostum
1. Sorunun cevabi mezun olursan sana uni ye kayit opman icin gecici bir belge veriyorlar bu belge senin diploman yerine geciyor ama gecici
2. Soeuna gelirsek malesef ek sinavi beklemez osym bu 3. sinavda yapamazaan bir sonraki sebeyi bekliceksin sinqv icin.

Hoscakal
Resim Ulû Sultân Abd-ül Hamid Han - Gazi "Tarih değil,hatalar tekerrür ediyor."

Kullanıcı avatarı
Gamlı Baykuş
Acemi

Mesaj gönderen Gamlı Baykuş » 26 Haz 2017, 03:40

v2rabb1t yazdı:Merhabalar. 172 kredi notuna sahibim ortak dersim yok. Dil ve anlatım dersini başarıyla verdim. LYS den gelecek sonucu bekliyorum. Ve önümüzde son sınav için hazırlanıyorum 35 krediden 20 kredi çıkaracağıma inanıyorum bunun için gayret gösteriyorum. Uzatmadan 2 sorum var.

Teşekkürler.
Ek sınavları dert etme. Ek sınavlar, bizler üniversiteye kayıt olma konusunda mağdur olmayalım diye yapılıyor, 2. ek sınava da kalsan üniversiteye kayıt olabilirsin. Üniversiteler, dönem başlangıcına kadar öğrencilere, eksik evrakları tanıması için zaman tanıyor. (Bulunduğum bölgedeki açık öğretim bürosu bu şekilde bilgi vermişti.)
Neyi bilmediğiniz hakkında hiçbir fikriniz yok.

Kadersagban123
Çırak

Mesaj gönderen Kadersagban123 » 27 Haz 2017, 02:41

Merhaba arkadaşlar. Temmuzdaki sınavla birlikte 7 dönemim olacak. Bildiğim kadarıyla 2012 de Meb 7 dönemden de ek sınava girilebileceğini yayınlamıştı. Bu sene de öyle bir bildiri gelme durumunda ek sınav dönemden sayılır mı ?

GLT

Mesaj gönderen GLT » 29 Haz 2017, 15:28

Bende aynı şu sordukları soruyu soracaktım
Bende aynı durumdayım yanı 172 kredim var ve 1 temmuzda sınava gireceğim
minimun 20 puan alamazsam üniversiteye kayıt olmama engel olacak birşey var mı çünkü ek sınavlarda var ve onada girersem büyük ihtimal mezun olacağım
Hatta bi sorum daha var ben bu sene lise 4tüm ve geçiş yaptım aöle ve en az 8 dönem diyor ama bu benim aöldeki 3. dönemim???? Mezun olabilirmiyim 192 kredi ile bu şartta
Acil cvp bekliyorum lütfen :roll:

Kullanıcı avatarı
iremx
Doktor

Mesaj gönderen iremx » 29 Haz 2017, 19:11

GLT yazdı:Bende aynı şu sordukları soruyu soracaktım
minimun 20 puan alamazsam üniversiteye kayıt olmama engel olacak birşey var mı çünkü ek sınavlarda var ve onada girersem büyük ihtimal mezun olacağım
Hatta bi sorum daha var ben bu sene lise 4tüm ve geçiş yaptım aöle ve en az 8 dönem diyor ama bu benim aöldeki 3. dönemim???? Mezun olabilirmiyim 192 kredi ile bu şartta
Ek sınavlarla rahat mezun olursun üniversite kayıtında da sorun yaşanmaz. Ayrıca 12.sınıfta geçiş yapmışsın, 8 dönem olayı direkt aölden başlayanlar için sanırım

v2rabb1t

Mesaj gönderen v2rabb1t » 29 Haz 2017, 21:21

Gamlı Baykuş yazdı: Ek sınavları dert etme. Ek sınavlar, bizler üniversiteye kayıt olma konusunda mağdur olmayalım diye yapılıyor, 2. ek sınava da kalsan üniversiteye kayıt olabilirsin. Üniversiteler, dönem başlangıcına kadar öğrencilere, eksik evrakları tanıması için zaman tanıyor. (Bulunduğum bölgedeki açık öğretim bürosu bu şekilde bilgi vermişti.)
Çok teşekkür ederim şuanda omuzlarımdan bir yük kalkmış gibi hissediyorum. 20 kredi alamazda kayıt yaptıramam diye içim içimi yiyordu :)

Kadersagban123
Çırak

Mesaj gönderen Kadersagban123 » 30 Haz 2017, 16:51

GLT yazdı:Bende aynı şu sordukları soruyu soracaktım
Sayfanda yazan toplam döneme bakmalısın aöl de okuduğu döneme değil.

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön