Muaf dersleri vermeden üniversite sınavına gire bilir miyim

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Yahya Tunar

Muaf dersleri vermeden üniversite sınavına gire bilir miyim

Mesaj gönderen Yahya Tunar » 03 Ağu 2017, 01:34

Merhabalar arkadaşlar açık lise de kredim 114 önümüzde ki sene 192 yapıcağıma eminim allah ın izniyle ama benim muaf olduğum zorunlu derslerim var onları vermeden gire biliyor muyum zorunlu dersim yok şuan sadece muaf olarak var zorun ders yerin de 0 gösteriyo yardımcı olur musunuz

immanuelkant
Doktor

Re: Muaf dersleri vermeden üniversite sınavına gire bilir miyim

Mesaj gönderen immanuelkant » 03 Ağu 2017, 02:07

Bir dersten 3 kez girip başarısız oldugunda MUAF olursun . Muaf = Zorunlu olmadigin dersler . Yani bir dersten eger muaf oldu isen o dersler ile
artik bir işin kalmadi demektir ... :11:
zayıf insanlar intikam alır ,
güclü insanlar affeder ,
zeki insanlar umursamazlar ... ( Konfücyüs)

Jezxy
Onursal Üye

Re: Muaf dersleri vermeden üniversite sınavına gire bilir miyim

Mesaj gönderen Jezxy » 03 Ağu 2017, 20:05

Yahya Tunar yazdı:Merhabalar arkadaşlar açık lise de kredim 114 önümüzde ki sene 192 yapıcağıma eminim allah ın izniyle ama benim muaf olduğum zorunlu derslerim var onları vermeden gire biliyor muyum zorunlu dersim yok şuan sadece muaf olarak var zorun ders yerin de 0 gösteriyo yardımcı olur musunuz

Zorunlu Dersin Yok Gerekli Krediyi Gelecek Sene Bu Dönemlerde Mezun Olurum Yapabilirim Dersen YGS ve LYS Başvurularını Yapıp Sınavlara Girebilirsin Her İki Sınavdada Lise Diploması Gibi Bir Şart Yok Diploma Sadece Üniversite Kayıtlarında Aranıyor.

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön