Kayıt yenileme ve ek sınav hk.

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
lvnt
Çırak

Kayıt yenileme ve ek sınav hk.

Mesaj gönderen lvnt » 21 Ağu 2017, 22:06

Ben bu hafta açık öğretim fakültesine kayıt olacaktım. Ne yapman gerekiyor sizce 205 tlde harç parası var. Kararsız kaldım resmen ya, dönemim 8 , kredim 181 zorun dersim yok. 4 yıllık halkla ilişkiler ve reklamcılığı kazanmıştım. Sizce ne yapmalıyım arkadaşlar ? Sizce ek sınav olurmu ? :22: :08:

Kullanıcı avatarı
Gamlı Baykuş
Acemi

Re: Kayıt yenileme ve ek sınav hk.

Mesaj gönderen Gamlı Baykuş » 21 Ağu 2017, 22:55

Bende böyle bir durumdayım. Diyelim ki ödemeyi yaptım ama ek sınav olmadı,bu durumda yaptığım ödemeyi geri iade edecekler mi? Bana 295 lira ücret çıkardılar. Yedi gün bekleyebiliriz, yedi gün içinde ek sınav açıklanmazsa kayıt yaptırmayacağım.
Neyi bilmediğiniz hakkında hiçbir fikriniz yok.

Kadersagban123
Çırak

Mesaj gönderen Kadersagban123 » 22 Ağu 2017, 00:35

Merhaba arkadaşlar. Bir iki ay kadar önce Açık öğretim bürosu ile görüştüm her sene belli olmaz diye söylenilse de muhakkak olacaktır dedi telefonu açan. İçimiz rahat olsun bana kalırsa illa olacaktır ki zaten aralığa kadar kayıt alınmıyor muydu?

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 22 Ağu 2017, 00:47

Şaibeli bir durum. Ben de yaptırmadım Üniversite kaydını. Ek sınav olacaksa da geç olacak bu belli bir şey. Kayıt için yatırdığınız parayı kayıt olduysanız geri alamazsınız.

Kullanıcı avatarı
lvnt
Çırak

Mesaj gönderen lvnt » 22 Ağu 2017, 00:48

Birde şöyle birşey var, açık öğretim lisesi web sayfasında halk eğitim merkezlerinden mezun olabir belgesi veriyorlar ya,oradanda yazıyor zaten ek sınavla mezun olabilir diye. Yani o Belgeyide ek sınav yapmıcaklarsa niye versinler. Yani ek sınav kesin gibi gözüküyor ama bugünkü yeni kayıt ve kayıt yenileme ek sınavdan önce açıklanınca insan karamsarlığa kapılıyor ek sınav olmıyacak diye. Hiç olmazsa Ankara'da yapsınlar bari masraf oluyor diye. Bizleri mağdur etmesinler. Hemen uçak biletini ayırırım açıklanır açıklanmaz. :D

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 22 Ağu 2017, 00:51

lvnt yazdı:Birde şöyle birşey var, açık öğretim lisesi web sayfasında halk eğitim merkezlerinden mezun olabir belgesi veriyorlar ya,oradanda yazıyor zaten ek sınavla mezun olabilir diye. Yani o Belgeyide ek sınav yapmıcaklarsa niye versinler. Yani ek sınav kesin gibi gözüküyor ama bugünkü yeni kayıt ve kayıt yenileme ek sınavdan önce açıklanınca insan karamsarlığa kapılıyor ek sınav olmıyacak diye. Hiç olmazsa Ankara'da yapsınlar bari masraf oluyor diye. Bizleri mağdur etmesinler. Hemen uçak biletini ayırırım açıklanır açıklanmaz. :D
Üniversite kaydını yaptır bence. Aol kayıt yenileme için son güne kadar bekleyeceğim ben. Son gün yatırırım ek sınav açıklanmazsa.

Kullanıcı avatarı
lvnt
Çırak

Mesaj gönderen lvnt » 22 Ağu 2017, 00:57

Aynen haklısın ben kaydımın yaptirim bu hafta. Bunların ne yapacağı belli olmaz bakarsın bayramdan sonra açıklarlar ek sınavı. Artık olmazsada şansımıza yapacak birşey yok. Olan bizim 205 tl ve 1 senelik emeğimize olur.

“Sınavlar” sayfasına dön