EK SINAV HAKKINDA

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Forsete
Çırak

EK SINAV HAKKINDA

Mesaj gönderen Forsete » 28 Ağu 2017, 18:22

Merhaba arkadaşlar ek sınavlar 2012den beridir yapılmaya başladı. O tarihten itibaren her yılın yapılan tüm ek sınavlarını kontrol ettim ve birşeyi farkettim. Yapılan ek sınavlar o yılın yapılmış 3 sınavın sorularından çıkıyor. Ek sınava girecek olan arkadaşlarım bu yılın yapılmış olan 3 sınavda çıkan sorularına da çalışsınlar inşallah başarılı olurlar.

alimka
Çırak

Re: EK SINAV HAKKINDA

Mesaj gönderen alimka » 28 Ağu 2017, 20:29

sizce ilk önce Ocak sınavı için mi ders seçimi olur yoksa Ek sınav için mi ?

Forsete
Çırak

Mesaj gönderen Forsete » 28 Ağu 2017, 20:37

Öncelik ek sınava verilmeli. Çok eminim yapılan bu sınavda bu yılda yapılan 3sınavın soruları çıkacak. 2012den beridir bu düzen bozulmadı her yıl yapılan ek sınavlarda o yılın sorulmuş soruları çıktı. Tek tek kontrol ettim. Bu yıl çıkmış sorulara daha fazla özen gösterelim başarılı olacağız

Warlock

Mesaj gönderen Warlock » 28 Ağu 2017, 20:42

Forsete yazdı:Öncelik ek sınava verilmeli. Çok eminim yapılan bu sınavda bu yılda yapılan 3sınavın soruları çıkacak. 2012den beridir bu düzen bozulmadı her yıl yapılan ek sınavlarda o yılın sorulmuş soruları çıktı. Tek tek kontrol ettim. Bu yıl çıkmış sorulara daha fazla özen gösterelim başarılı olacağız
Hocam şimdiden çalışmaya başlasam hangi dersleri seçebileceğimi nerden öğrenirim. Mesela şimdi çalıştığım ders ders seçme ekranında çıkmayabiilir mi ?

Forsete
Çırak

Mesaj gönderen Forsete » 28 Ağu 2017, 20:52

Warlock yazdı:
Forsete yazdı:Öncelik ek sınava verilmeli. Çok eminim yapılan bu sınavda bu yılda yapılan 3sınavın soruları çıkacak. 2012den beridir bu düzen bozulmadı her yıl yapılan ek sınavlarda o yılın sorulmuş soruları çıktı. Tek tek kontrol ettim. Bu yıl çıkmış sorulara daha fazla özen gösterelim başarılı olacağız
Hocam şimdiden çalışmaya başlasam hangi dersleri seçebileceğimi nerden öğrenirim. Mesela şimdi çalıştığım ders ders seçme ekranında çıkmayabiilir mi ?
Ortak dersleriniz varsa hemen o derslere çalışmaya başlayın. Özellikle bu yılda çıkan tüm sorulara çalışın. Ortak dersleriniz yoksa 35kredilik secebileceğiniz dersleri kafanızda planlayın onlara çalışın. Ek sınavın amacı zaten insanları kolaylıkla mezun etmektir. Ek sınavda yeni sınav soruları hazırlamıyorlar o yılın çıkmış sorularını soruyorlar. Geçmiş ek sınavlara ve o yılın sınavlarına bakarsanız ne dediğimi anlamış olursunuz.

alimka
Çırak

Mesaj gönderen alimka » 28 Ağu 2017, 20:59

inşallah dediğiniz gibi olur.Bunu sormamın nedeni 8383ten attıkları '' kayıt yenileme yapan öğrenciler 22 eylüle kadar ders seçimi yapmalıdır '' mesajı oldu.Bunu ek sınav duyurusu açıklanmadan önce attılar.Umarım değiştirirler mantıken dediğini gibi olmalı.Yoksa Kimya 1'i ocakta Kimya 3'ü Ekimde vermek zorunda kalırım buda çok zor olur.Çünkü konular birbiriyle bağlantılı..Özellikle matematik için

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön