Açık Lise Sınavlarına Nasıl Çalışılır?

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Re: Açık Lise Sınavlarına Nasıl Çalışılır?

Mesaj gönderen Berber » 02 Kas 2014, 14:34

Ebru93 yazdı:Allah'tan değilsin rehber,öğretmen olsan öğrencin olmak istemezdim:):)
Ebru ben türkçe öğretmeni olursam inşallah öğrencilerimi sıkı eğitim altına alacağım gerekirse tek tek uğraşırım ben diğer öģretmenler gibi dersi anlat çık devlet baba cebine parayı koysun düşüncesiyle hareket etmeyeceğim. Ahmet şerif izgören kitapları oku ne demek istediğimi anlarsın. Önemli olan mezun sayısını çoğaltmak değil bilgilerle donanımlı öğrenciler yetiştirmek.

Kullanıcı avatarı
muratpek
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen muratpek » 03 Kas 2014, 14:25

welcometohell1905 yazdı:Arkadaşlar ben lise 1'de sınıfta kaldım ve açık liseye geçtim. Dersleri falan seçtim kitapları aldım bunca derslere nasıl çalışmalıyız bir sürü kitap var önümde. Kendime nasıl bir program yapayım. Kullandığınız ders programlarını paylaşabilirmisiniz :)
sana şunu söylüyüm gecmiş sınavlardan çalış ama cogu aynı sorular cıkmıyo kitapdan çalış yoksa işin zor, gecmiş sorular genellikle agustos ayı ve ek sınavlarda cıkıyo, ama ocak ve mayısda ben cok geçmiş sorulardan cok cıktığını görmedim online test var.ona bak, kitapdan özet cıkar. öyle çalış. bilgisayarda acık öğretimin kitap bölümü var bence ordan çalışabilirsin, daha hızlı olur senin için yani geçmiş sınavlara güvenme, ocak da ki sınavlar zor olur,
Ben istiyorum ki, neyse boşver zaten olmuyo.

Gamze1445

Mesaj gönderen Gamze1445 » 28 Ağu 2017, 14:13

Arkadaşlar benm nasıl açık öğretim derslerine calismam lazim calisamiyorum ben mat ve İngilizce dersimde iyi değil biri yardımcı olsun lutfen

Gamze1445

Mesaj gönderen Gamze1445 » 28 Ağu 2017, 14:15

Ve hangi testleri almak lazim

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 28 Ağu 2017, 16:20

Gamze1445 yazdı:Arkadaşlar benm nasıl açık öğretim derslerine calismam lazim calisamiyorum ben mat ve İngilizce dersimde iyi değil biri yardımcı olsun lutfen
Gamze1445 yazdı:Ve hangi testleri almak lazim
AOL'ün Sınavlarını Önce Öyle Gözünde Büyütme

Sınava Hazırlık İse :

Açık Öğretim Kurumları Ders Notları Kısmından Çalışacağın Seçtiğin Dönem Derslerini İndir. Kitabı Not Alarak Oku Bitir.

Sınav Arşivi Buradan İse Çıkmış Son 3 Senenin SINAV VE EK SINAVLARINI İNDİR Ve Çöz Tuttuğun Notlar Ne Kadar Doğru Ne Kadar İyi Öğrenmişsin Pekiştirmiş Olursun.

Ve 3 Senedir Bir Birine Ne KADAR YAKIN SORULARIN ÇIKTIĞINI FARK EDERSİN Böylece Sadece Kitaba Ve Çıkmış Sorulara Odaklanarak Rahat Sınavda Geçerli Not Alabilirsin :gozkırkma:

Ama Ne Olursa Olsun Gözünde Büyütme SONUÇTA SENİ MEZUN ETMEYE DAYALI BİR MÜFREDAT VE ÖĞRETİM SİSTEMİ VAR

SONUÇTA BİR YGS/LYS SINAV DEĞİL

KOLAY GELSİN BAŞARILAR DİLERİM BU ARADA HOŞGELDİN :gozkırkma:

Kullanıcı avatarı
Senanur
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Senanur » 28 Ağu 2017, 16:26

Konu anlatımlı ve soru bankası kitapları için İlayda Açık Lise Yayınlarını tavsiye ederim. Sadece soru bankası istiyorsanız Musay YAyınlarını tavsiye ederim.

zekeriyakarahan
Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen zekeriyakarahan » 28 Ağu 2017, 17:40

Bence aöl sınavına çalışırken sadece test çözün çözümlü sorular çözün kolay kolay kafanıza yatar ama sıkılmayın
sıkılırsanız konu yapın yada oyun oynayın ne biliyim ama sıkılmayın
Resim Ulû Sultân Abd-ül Hamid Han - Gazi "Tarih değil,hatalar tekerrür ediyor."

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 28 Ağu 2017, 23:14

Açıklisenin kendi verdiği kitaplara çalışın.
Önemli yerleri not alın veya altını çizin. Aklınızda kalmış olur.
Çıkmış soruları çözün.
Test kitabı felan almaya pek gerek yok açık lise için sadece kitaplarına ve çıkmış sorulara bakın.
Açıklise de başarılar dilerim. ;)

Kullanıcı avatarı
iremx
Doktor

Mesaj gönderen iremx » 29 Ağu 2017, 19:21

Eğer ek kitap almak istersen İlayda yayınlarını gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. 3-4-5-6.dönem kitaplarını kullandım, 1. ve 2.dönemde keşfetmediğime üzüldüm gerçekten kullandığım dönemden beri notlarım ciddi derecede yükseldi. Kitabın düzeni bize verilen yığınla kitapların içinden çıkmış özet notlardan ve sorulardan oluşuyor zaten. Halk eğitimin verdiği kitaplardan çalışmak sıkıcı geliyorsa, kısaca konuyu çalışıp bol bol soruyla pekiştirmelik bir yayın. Ha kitabı almak istemiyorum dersen de, aynı sistemi kendin oluşturabilirsin. Her dersi okuyup önemli kısımları yazıp birde üstüne internetten çıkmış soruları çözersen sınava kadar tekrar ederek rahat rahat geçersin dersleri.

Şu çoğumuzun zorlandığı sayısal dersleri youtubedan dinleyip, hocanın vurguladığı yerle mebin kitabındaki önemli gördüğün yerleri karşılaştırma yaparak da çalışabilirsin. Atladığın yerleri youtubedaki hocadan dinlerken dikkat edersin. Ve inan biyoloji-kimya çalışıldığı zaman o kadar da zorlamıyor açık lise sınavları. Fizik de öyle ama diğerleri kadar genelleyemem senin o derse bakış açına bağlı. Biyoloji için hocalara geldik-salih hocayı önerebilirim mükemmel biri (ama yeni videolarda yok sanırım, geçen senenin videolarında olması lazım)

Matematikte biraz da olsa yapabileceğine inancın varsa kesinlikle muaf olarak geçmeye çalışma. Dersi vermek için çabala. Çok emek isteyen bir ders, yeri gelince delirtir insanı ama severek çalışırsan katlanırsın her şeyine :D Ben mat-1 ve mat-2'ye 2'şer kez girip, 3.sünde artık yeter diyip adam akıllı soru çözerek geçtim. 3.dönem muaf tabii orası ayrı :D

Matematik için youtube'da şifreli matematik ve şenol hocadan çalışabilirsin, birde çıkmış soruları çözdün mü gerisi Allah'a :D

“Sınavlar” sayfasına dön