Doğrumu anladım şimdi abi?:D

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
heavyhyprox

Doğrumu anladım şimdi abi?:D

Mesaj gönderen heavyhyprox » 13 Eyl 2017, 00:54

https://i.hizliresim.com/POvNjN.png
Dediğine göre ek sınavda önceki dönemlere ait zorunlu dersleri geçersen alan yok 2'ye geçtiğinde karşına çıkan derslerden sorumlu olmuyormuşuz
şimdi nasıl yapayım ben diploma notumu yükseltmek için bu 7-8ekimde olan sınavlara fizik matematik ve biyoloji ilemi gireyim(alan2'ye geçtikten sonra kalan zorunlu derslerim bunlar) yoksa kolay yoldan zaten önceki dönemlerden kalan zorunlu dersim olmadığı için kredimi tamamlayıp diplomayımı alayım

Konu adamlıktan açıldıysa biz yavaştan kalkalım :ddd

Jezxy
Onursal Üye

Re: Doğrumu anladım şimdi abi?:D

Mesaj gönderen Jezxy » 13 Eyl 2017, 02:08

heavyhyprox yazdı:https://i.hizliresim.com/POvNjN.png
Dediğine göre ek sınavda önceki dönemlere ait zorunlu dersleri geçersen alan yok 2'ye geçtiğinde karşına çıkan derslerden sorumlu olmuyormuşuz
şimdi nasıl yapayım ben diploma notumu yükseltmek için bu 7-8ekimde olan sınavlara fizik matematik ve biyoloji ilemi gireyim(alan2'ye geçtikten sonra kalan zorunlu derslerim bunlar) yoksa kolay yoldan zaten önceki dönemlerden kalan zorunlu dersim olmadığı için kredimi tamamlayıp diplomayımı alayım
Hocam

Resim

Sizdeki Zorunlu Dersler Bunlar Ve Siz ALAN YOK-2 GEÇİRİLDİKTEN SONRA BU DERSLERDEN BAŞKA DERSLERİNİZ ÇIKMAMIŞ SADECE ZORUNLU BUNLAR

Ve Bunlar 25 Kredi Tutuyor

Sizin Toplam 166 Krediniz var 1 Krediniz Kalıyor 1 veya 2 Kredilik Bir Ders Seçimi Yaparsanız.

EK SINAVA GİRİP. MEZUN OLURSUNUZ DERSLERİ BAŞARI İLE VERİRSENİZ.

Eğer EK SINAVDA VEREMEYECEĞİNİZİ DÜŞÜNÜYORSANIZ KAYIT YENİLEME YAPIN DAHA ÖNCEDEN ALAN YOK-2 YE GEÇMİŞSİNİZ TEDİRGİN OLMANIZA GEREK YOK SİZİN BU KONUDA

Kullanıcı avatarı
heavyhyprox

Mesaj gönderen heavyhyprox » 13 Eyl 2017, 03:11

Abi kusura bakma seninde zamanını çalıyorum ama hakkını Helal Et, ben karıştırdım o attığım resim benim muaf olduğum derslermiş:q ama onun haricinde kredi bilgilerine tıkladığım zaman 4 adet zorunlu kalan dersimin olduğunu gördüm, lan 0'dı ne ara 4 oldu diye sorarken alan yok 2'ye getirildiğimi farkettim. Orda resimdeki dersin 4 tane daha vermem gereken dersle alakası yok o 4 ders şuanlar; mat 3-4, bio 4, fizik 4 bunları vermem gerekiyor diye düşünüyordum ki bu açıklamayı okuyunca eğer ki bu ek sınavda kredimi tamamlaya bilirsem şuanda pat diye çıkan şu dersleri vermek zorunda kalmicam ama bunları bu 4 tane dersi calismasam ygs ve lysde hazırlıksız olacağımı düşünüyorum o yüzden ek sınavda hem muaf hem zorunlu olduğum dersleri alayım ki hem diploma notum yukselsin hem ygs ve lys için hazırlık yapmış olayım dedim
Konu adamlıktan açıldıysa biz yavaştan kalkalım :ddd

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 13 Eyl 2017, 03:15

heavyhyprox yazdı:Abi kusura bakma seninde zamanını çalıyorum ama hakkını Helal Et, ben karıştırdım o attığım resim benim muaf olduğum derslermiş:q ama onun haricinde kredi bilgilerine tıkladığım zaman 4 adet zorunlu kalan dersimin olduğunu gördüm, lan 0'dı ne ara 4 oldu diye sorarken alan yok 2'ye getirildiğimi farkettim. Orda resimdeki dersin 4 tane daha vermem gereken dersle alakası yok o 4 ders şuanlar; mat 3-4, bio 4, fizik 4 bunları vermem gerekiyor diye düşünüyordum ki bu açıklamayı okuyunca eğer ki bu ek sınavda kredimi tamamlaya bilirsem şuanda pat diye çıkan şu dersleri vermek zorunda kalmicam ama bunları bu 4 tane dersi calismasam ygs ve lysde hazırlıksız olacağımı düşünüyorum o yüzden ek sınavda hem muaf hem zorunlu olduğum dersleri alayım ki hem diploma notum yukselsin hem ygs ve lys için hazırlık yapmış olayım dedim
Estağfirullah Kardeşim Benim :gozkırkma: Şimdi Taşlar Yerine Oturdu Artık Olayın Basit EK SINAVDA TAMAMLA ŞU 26 Krediyi EK SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDIĞINDA MEZUN OLARAK GEL BURAYA.

Yoksa MAT . FİZİK , BİO İLE UĞRAŞICAN.

KARDEŞİM YGS/LYS DE BAŞARILAR DİLİYORUM HEPİMİZE :teslim:

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön