ek sınav hakkında

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Hardcore
Çırak

ek sınav hakkında

Mesaj gönderen Hardcore » 17 Eyl 2017, 17:28

merhaba arkadaşlar ek sınav hakkında sorularım var... ek sınavda ders seçme var mı? neye göre hazırlanıcaz ek sınavlara hangi derslere göre? ben 8 dönemin üzerindeyim ve geçtiğimiz sınava girmedim, bu ek sınava girmemi etkiler mi? malum az kaldı sınava ondan acele ediyorum

immanuelkant
Doktor

Re: ek sınav hakkında

Mesaj gönderen immanuelkant » 17 Eyl 2017, 17:57

Hardcore yazdı:merhaba arkadaşlar ek sınav hakkında sorularım var... ek sınavda ders seçme var mı? neye göre hazırlanıcaz ek sınavlara hangi derslere göre? ben 8 dönemin üzerindeyim ve geçtiğimiz sınava girmedim, bu ek sınava girmemi etkiler mi? malum az kaldı sınava ondan acele ediyorum
Gectigimiz dönem Ek sinava girebilmek icin en az 8 dönem olmak ve en az 157 kredi zorunlulugu vardi. Bu yil 157 kredi zorunlulugu kaldırıldı sanırım.

35 kredilik ders secim hakkın mevcut ve zorunlu derslerin öncelikle olmak üzere istedigin dersleri seçebilirsin . Geçtigimiz dönem sinava girmemiş olmanın bir önemi yok . Bu yil girebilirsin .
zayıf insanlar intikam alır ,
güclü insanlar affeder ,
zeki insanlar umursamazlar ... ( Konfücyüs)

Sharp28

Mesaj gönderen Sharp28 » 17 Eyl 2017, 18:30

Usta şimdi ben alan yok 2 ye geçtim 8 zorunlu ders eklendi bana o dersleri ek sınavda seçmek zorunda mıyım

Hardcore
Çırak

Mesaj gönderen Hardcore » 17 Eyl 2017, 18:50

immanuelkant yazdı:
Hardcore yazdı:merhaba arkadaşlar ek sınav hakkında sorularım var... ek sınavda ders seçme var mı? neye göre hazırlanıcaz ek sınavlara hangi derslere göre? ben 8 dönemin üzerindeyim ve geçtiğimiz sınava girmedim, bu ek sınava girmemi etkiler mi? malum az kaldı sınava ondan acele ediyorum
Gectigimiz dönem Ek sinava girebilmek icin en az 8 dönem olmak ve en az 157 kredi zorunlulugu vardi. Bu yil 157 kredi zorunlulugu kaldırıldı sanırım.

35 kredilik ders secim hakkın mevcut ve zorunlu derslerin öncelikle olmak üzere istedigin dersleri seçebilirsin . Geçtigimiz dönem sinava girmemiş olmanın bir önemi yok . Bu yil girebilirsin .
evet 157 kredi zorunluluğu kaldırıldı bende kaçırmak istemedim, seneye üniversiteye gideceğim 127 kredim var ocaktaki sınavla beraber mezun olurum diye düşünüyorum. ancak anlamadığım bi nokta var başvuru ve sınav arasında nerdeyse bir hafta var ne ara hazırlanıcaz?

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 17 Eyl 2017, 19:14

Hardcore yazdı:
immanuelkant yazdı:

İşte burada iş biraz da bizlere düşüyor . Planli calismak ve belirledigimiz zorunlu dersleri cok önceden calismamiz gerekiyor .

Benim 180 kredim ve 17 zorunlu dersim var mesela.
4 dersten muaf olacagim ek sinavda ve geriye 13 ders kaliyor . Ek sinavda calisacagim dersler dil ve anlatim 3 ve Türk edebiyati 6 . Bunlari da verecegime eminim. Gectigimiz iki dönem 26+26: toplam 52 kredi topladim .

Geriye kalan diger dersler ise matematik , fizik ve kimya gibi aslinda calışılsa yapilabilcek ama benim muaf olmayi sececegim dersler ... sende kendine öncelik siralamasi yapabilirsin. Planli calismak ulasilmak istenen hedefe cok daha kolay ulastirir .
zayıf insanlar intikam alır ,
güclü insanlar affeder ,
zeki insanlar umursamazlar ... ( Konfücyüs)

Hardcore
Çırak

Mesaj gönderen Hardcore » 17 Eyl 2017, 19:26

hocam şimdi alan yok 2 yi araştırdım yeni bişey bu heralde çok sinirlerim bozuk 8 zorunlu ders eklenmiş ve en başarısız olduğum dersler matematiğim sıfır fizik kimya biyoloji çok uğraşırsam geçerim diye düşünüyorum ama matematik 3-4 beni bitirdi şimdi bunlardan muaf olmak için 3 kere sınava girip başarsız olmam gerekiyor eğer böyle yaparsam mezun olamıyıcam bu seferde varmı bi tavsiyen neler yapmalıyım? allah belalarını versin insanları böyle madur ediyorlar 127 kredim var bi oluru varmı?

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 17 Eyl 2017, 20:27

Hardcore yazdı:hocam şimdi alan yok 2 yi araştırdım yeni bişey bu heralde çok sinirlerim bozuk 8 zorunlu ders eklenmiş ve en başarısız olduğum dersler matematiğim sıfır fizik kimya biyoloji çok uğraşırsam geçerim diye düşünüyorum ama matematik 3-4 beni bitirdi şimdi bunlardan muaf olmak için 3 kere sınava girip başarsız olmam gerekiyor eğer böyle yaparsam mezun olamıyıcam bu seferde varmı bi tavsiyen neler yapmalıyım? allah belalarını versin insanları böyle madur ediyorlar 127 kredim var bi oluru varmı?
Bu Dönem Ek Sınavla Mezun Olabilseydiniz O ZORUNLU DERSLERDEN MUAF TUTULUCAKTINIZ AMA KREDİNİZ YETERLİ DEĞİL.

Eğer Döneminiz Geçen Seneden 8 Dönem Ve Üstü İse Derslerden Muaf Olmak İçin 3 Sınavın Birini EK SINAVDA HARCAYIN.

Dönem İçinde 3 Sınavın 1 size Kalsın Seçmeli Derslerden Kredinizi Tamamlarsınız EN AZINDAN.

Forsete
Çırak

Mesaj gönderen Forsete » 17 Eyl 2017, 22:23

Hardcore bana özel mesaj yoluyla ulaşabilirmisin? Ek sınav hakkında belki bir yardımım dokunur sana.

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön