YGS'ye nasıl çalışacağım :D

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
heavyhyprox

YGS'ye nasıl çalışacağım :D

Mesaj gönderen heavyhyprox » 19 Eyl 2017, 13:41

YGS'ye girmek istiyorum ama elimde hiç bir bilgi birikimi yok :o o yüzden şimdiden çalışmaya başlasam ygs sınavına kadar yetişebilir miyim acaba yoksa bu sene olmaz seneyemi hazirlanayim acik lisede bitti bitecek zaten bu ek sınavda napayım taktik verin :?: :P

Konu adamlıktan açıldıysa biz yavaştan kalkalım :ddd

Kullanıcı avatarı
yorulmaz35
Uzman

Re: YGS'ye nasıl çalışacağım :D

Mesaj gönderen yorulmaz35 » 19 Eyl 2017, 13:54

halk eğitimin ygs-lys kursları sanırım ekimde başlıyor ilçe halk eğitimi arayıp bilgi alabilirsin + sayısal ve sözel hangisine ağırlık vermek istiyosan internetteki konu anlatımlarından yararlan
Resim

Kullanıcı avatarı
heavyhyprox

Mesaj gönderen heavyhyprox » 19 Eyl 2017, 14:16

yorulmaz35 yazdı:halk eğitimin ygs-lys kursları sanırım ekimde başlıyor ilçe halk eğitimi arayıp bilgi alabilirsin + sayısal ve sözel hangisine ağırlık vermek istiyosan internetteki konu anlatımlarından yararlan
Kardeşim 6-7 ay* gibi zaman var yeter mi acaba ya endişeliyim
Konu adamlıktan açıldıysa biz yavaştan kalkalım :ddd

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 19 Eyl 2017, 15:34

Ygs ' de cözecegim sorular Türkce agirli olacagi icin dün 9 lira gibi cüzi bir fiyata son 51 yılın bütün paragraf sorularını kapsayan YGS kitabini internet üzerinden siparis verdim . Reklam yapmak gibi olmasin ama ucuzkitapal.com yeni keşfettigim bir site . 2 lira gibi bir fiyata Machiavelli - prens ' den lev tolstoy , İmmanuel kant , Descartes gibi bircok büyük yazarin kitaplarını satıyorlar . Kitaplar ikinci degil ama bu kadar ucuz olmasinin altinda yatan en önemli etken tabiki yayıncı evi . Genelde 2 liraya sattıkları kitapların bircogu Mavicati yayinlarina ait . Ve bu yayinevi hakkında biraz arastirma yaptıgımda , özensiz ve birkac basım hatasi oldugunu söylediler . Yine de iş görecegini düsünüyorum . Dün siparis verdigim 4 kitaptan 3 tanesi farklı yayın evi gerçi . 1 tane de mavi yayin söyledim bakalım görecegiz . Kitaplar elime ulastiginda daha net bilgi verir ve yönlendiririm. :gozkırkma:
zayıf insanlar intikam alır ,
güclü insanlar affeder ,
zeki insanlar umursamazlar ... ( Konfücyüs)

Pazernus
Doktor

Mesaj gönderen Pazernus » 19 Eyl 2017, 15:38

Dostum benim akrabalarım var tıp kazanan hukuk kazanan,mühendislik kazanan.
Bana verdikleri tavsiye en az 1 yıl önceden çalışmaya başlaman lazım diyorlardı.Hatta iyi üniversite için en az 1.5 yıl diyorlardı.

Yani 6-7 gibi bir zamanda eğer günde 5 saat 8 saat çalışıcaksan YGS gir.
Ama seneyede girebilirsin.

1.5 Sene önceden hazırlanmaya başlayabilirsin.Çok daha iyi üniversiteye gidersin.
"Hiç erişeyemeceksin gibi yada,Herşeyi yitireceksin gibi çalış"
Konfüçyüs

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 19 Eyl 2017, 15:51

Bu soruyu daha önce de sormuştum ama kafamda tam oturup şekillenmesi icin tecrübeli arkadaşlardan bilgi istiyorum . Bu yil ygs'ye girecegim ve AÖF ' den sosyoloji okumak istiyorum . Ağırlık vermem gereken dersler hangileri ? Yani hangi derslerden kac net yaparsam sosyoloji bölümünü kazanabilirim ? Sosyoloji kazanmak genel ders profilleri arasında ne kadar zordur ? Türkce ve Felsefemin iyi oldugunu düsünüyorum . Sayısal derslerden kesinlikle hic bulasmamayi düsünüyorum . Zira kücüklükten beri matematik fobim var ve hep uzak durdum. Bu kalan 6 aylik kisa sürede bulasmanin hic bir espirisi yok . Dolayisiyla yapabilecegim derslerden yola cikarsak düsüncelerinizi bekliyorum . :wink:
zayıf insanlar intikam alır ,
güclü insanlar affeder ,
zeki insanlar umursamazlar ... ( Konfücyüs)

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön