Ygs Lys

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
julide23

Ygs Lys

Mesaj gönderen julide23 » 11 Eki 2017, 03:39

Arkadaşlar anladigim kadariyla ygs kalkti ve ogrenciler okul puanına gore üniversiteye yerleştirilecek Lys sinavina girmek isteyende okul basari punina gore ve dokuz on onbirinci sınıfların son donemindeki yapilan
bir sinavin notlarina gore girebilecekmis eger durum boylese bizlerden universite hayalleri olan icin durum nasil isliyor yani bizde lys girebilecekmiyiz yoksa kredi notumuzlami belirlenecek bana yardimci olacaklariniz icin simdiden tesekkur ederim ve son olarak turkiyede egtim sistemi gercekten cok boktan isleniyo bakalim ben mezun olana kadar kac kere mufradat degisecek yada kucuk kardesim orta okulunu bitirene kadar kac kere tekrar teog gelecek vaya kaldirilacak bir duzene oturtulmadı Allah gelecegi için calisan her ogrencinin yardimcisi olsun.

Yuksek yuksek tepelere gunluk hedefler koymasinlar :04:

Pazernus
Doktor

Re: Ygs Lys

Mesaj gönderen Pazernus » 11 Eki 2017, 14:42

Dostum gerçekten doğru söylemişsin.Bende bilmiyorum.
Üniversite hayalleri,meslek hayalleri kuruyorum.Ama resmen devlet insanların okumasını istemiyor.Heves kırıyor.Anlamadım gitti.Tek biz değil normal ortaokuldaki öğrencilerde teog kaldırıldı ygs lys kaldırıldı.Puan sistemi felan geldi.Herkes yakınındaki liseye gidicekmiş öyle diyorlar.
Berbat bir eğitim sistemimiz var.Biz üniversiteyi bitirinceye kadar inşallah eğitim diye bir sistem kalır
"Hiç erişeyemeceksin gibi yada,Herşeyi yitireceksin gibi çalış"
Konfüçyüs

Jezxy
Onursal Üye

Re: Ygs Lys

Mesaj gönderen Jezxy » 11 Eki 2017, 15:39

julide23 yazdı:Arkadaşlar anladigim kadariyla ygs kalkti ve ogrenciler okul puanına gore üniversiteye yerleştirilecek Lys sinavina girmek isteyende okul basari punina gore ve dokuz on onbirinci sınıfların son donemindeki yapilan
bir sinavin notlarina gore girebilecekmis eger durum boylese bizlerden universite hayalleri olan icin durum nasil isliyor yani bizde lys girebilecekmiyiz yoksa kredi notumuzlami belirlenecek bana yardimci olacaklariniz icin simdiden tesekkur ederim ve son olarak turkiyede egtim sistemi gercekten cok boktan isleniyo bakalim ben mezun olana kadar kac kere mufradat degisecek yada kucuk kardesim orta okulunu bitirene kadar kac kere tekrar teog gelecek vaya kaldirilacak bir duzene oturtulmadı Allah gelecegi için calisan her ogrencinin yardimcisi olsun.
Şimdi EĞİTİM SİSTEMİNİN REZALET OLMASI KONUSUNDA HEM FİKİRİZ Seninle :11:

Fakat HER DUYUMU Her Gördüğünü BİR KEZ DAHA KAYNAĞINI ARAŞTIRMAN SENİN İÇİN ÇOK ÇOK İYİ BİR ALIŞKANLIK OLUCAK.

Şimdi YÖK Başkanın Açıklamasında ÜNİVERSİTEYE GEÇİŞLERDE SINAV KALKICAK DEMİYOR !!!

---- Fakat SİZ SINAVSIZ GEÇİŞ OLAYI VE DİPLOMA NOTU İLE GEÇİŞLERDEN BAHSEDİYORSUNUZ BU ŞUAN İÇİN İMKANSIZ VE HEMEN OLACAK BİR ŞEY DEĞİL

AÇIKLAMA İSE

"YÖK Başkanı Yekta Saraç, üniversite geçiş sisteminde değişiklik yapılacağına işaret ederek, “Bilindiği üzere şu an uygulanmakta olan giriş sistemi iki aşamalı olarak gerçekleştirilmekte. Sınavların ilki mart, diğeri haziran ayında ve toplam 5 gün sürmektedir. Neredeyse 4 aya yayılan bu durum lise eğitimini olumsuz etkilemektedir. Yeni düzenleme ile sınavı bir hafta sonunda başlayıp, bitirmeyi planlamaktayız” dedi."

Şimdi Burada Henüz Bu Sene Yeni Sistem Uygulanırmı Uygulanmazmı AÇIKLAMA YAPILMADI !!!

ÇOĞU YERDE UYGULANMIYICAK YGS DİYOR FAKAT HİÇ BELLİ OLMAZ ... RESMİ BİR AÇIKLAMA YOK ÇÜNKÜ

BAHSETTİĞİNİZ Ortaöğretim Başarı Puanı (OBP) İSE YGS / LYS NASIL İŞLEDİĞİNİ BİLİYORSUNUZ !

AMA YENİ OLUŞAN SINAV TÜRÜNDE Ortaöğretim Başarı Puanı (OBP) OLUCAKMI ? ETKİSİ OLUCAK MI ? VEYA NE KADARI ETKİ EDİCEK ?

HEPSİ DAHA SAĞDA SOLDA DUYUMLARDAN İBARET.

VE BURADAN TEOG GEÇİŞ YAPMIŞSINIZ.

O İSE AP AYRI BİR KONU TEOG MAĞDURİYETİ ÇOK MAALESEF SIRF BU YÜZDEN HALA ŞUAN LİSE KAYITLARI SÜRÜYOR SAÇMA SAPAN BİR SİSTEM OLDUĞUNDAN.

“Sınavlar” sayfasına dön