YKS,YÖKS

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Pazernus
Doktor

YKS,YÖKS

Mesaj gönderen Pazernus » 12 Eki 2017, 23:31

Yüksek Kurumlar Sınavı dedikleri şey açıklandı sanırım.
Fakat birisi bana detaylı anlatabilirmi.Biz AÖL bitirdikten sonra yine YGS LYS sistemdeki gibi Üniversite sınavlarına girebilecekmiyiz?

"Hiç erişeyemeceksin gibi yada,Herşeyi yitireceksin gibi çalış"
Konfüçyüs

Pazernus
Doktor

Re: YKS,YÖKS

Mesaj gönderen Pazernus » 12 Eki 2017, 23:44

Ve TEOG kaldırıldı,YGS LYS kaldırıldı.
AÖL'e değişiklik gelicek mi?
Konfüçyüs

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 12 Eki 2017, 23:48

Kısa öz ve net bir şekilde YKS zırvalıgı nedir ? Buyrun

https://www.youtube.com/watch?v=nJwdVXIvw7s
zayıf insanlar intikam alır ,
güclü insanlar affeder ,
zeki insanlar umursamazlar ... ( Konfücyüs)

Pazernus
Doktor

Mesaj gönderen Pazernus » 12 Eki 2017, 23:55

Yıllar boyu biyoloji,kimya,fizik çalışıyoruz ve yeni sistemde sadece 40 soru gelicek.
Saçmalık daha ne kadar saçmalıkları vardır kimbilir.
Herşeyi geçtim sadece 40 soru için 4 yıl lise çürütmeye yazık herkese yazık.
Konfüçyüs

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 13 Eki 2017, 01:50

Pazernus yazdı:Yıllar boyu biyoloji,kimya,fizik çalışıyoruz ve yeni sistemde sadece 40 soru gelicek.
Mantık basit aslında . Bu iktidar tamamiyle kendi oy potansiyeline göre şekillendiriyor ülkeyi.
Fen lisesi açmak yerine her yeri binlerce imam hatip liseleri ile doldurursan sonuç budur . İmam hatip lisesini zar zor bitiren ögrenciler dogal olarak
üniversiteyi akıllarının ucundan bile geçiremiyor . Ygs imiş Lys imiş onlar için büyük bir stres ve zor bir süreç. Yapılan bu reformun en büyük temeli imam hatip ögrencilerinin üniversitelere daha kolay yerleşmesidir .

Ha bana kalırsa sadece imam hatip degil bizim içinde iyi oldu . En azindan benim gibi Türkce ve edebiyatı iyi olan sözelciler için işe yarayacak bir sınav sistemi o kesin. :ders:
zayıf insanlar intikam alır ,
güclü insanlar affeder ,
zeki insanlar umursamazlar ... ( Konfücyüs)

Thunder
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen Thunder » 13 Eki 2017, 01:56

immanuelkant yazdı:
Pazernus yazdı:Yıllar boyu biyoloji,kimya,fizik çalışıyoruz ve yeni sistemde sadece 40 soru gelicek.
Mantık basit aslında . Bu iktidar tamamiyle kendi oy potansiyeline göre şekillendiriyor ülkeyi.
Fen lisesi açmak yerine her yeri binlerce imam hatip liseleri ile doldurursan sonuç budur . İmam hatip lisesini zar zor bitiren ögrenciler dogal olarak
üniversiteyi akıllarının ucundan bile geçiremiyor . Ygs imiş Lys imiş onlar için büyük bir stres ve zor bir süreç. Yapılan bu reformun en büyük temeli imam hatip ögrencilerinin üniversitelere daha kolay yerleşmesidir .

Ha bana kalırsa sadece imam hatip degil bizim içinde iyi oldu . En azindan benim gibi Türkce ve edebiyatı iyi olan sözelciler için işe yarayacak bir sınav sistemi o kesin. :ders:
Peki ben açıktan bilgisayar programcılığı son sınıf öğrencisiyim benim için son durum nedir? Eskiden meslek liseden mezun olan bir öğrenci direk kendi bölümünde iki yıllık üniversiteye herhangi bir sınava girmeden geçebiliyordu. Eğer bir bilginiz varsa bu konuda son durum nedir paylaşabilir misiniz?

Pazernus
Doktor

Mesaj gönderen Pazernus » 13 Eki 2017, 14:34

Dostum bilmiyorum bazıları bu sistem iyi diyor.Bazıları saçmalık diyor yıllarımızı birkaç soru için mi bağlıyoruz felan diyorlar.
Umarım AÖL biraz kolaştırılır
Konfüçyüs

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön