YKS Hakkında

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
r@m@z@n
Yardımcı Uzman
İletişim:

YKS Hakkında

Mesaj gönderen r@m@z@n » 15 Eki 2017, 20:48

yks de sadece 1. otuma katılıp sadece Türkçeyi çözmem yeterli oluyor mu matematik ve türkçenin puanları ayrımı hesaplanıyor sadece türkçeyi çözüp 150 puan alsam matematiğe hiç ellemesem sözel bölüme girebilir miyim

immanuelkant
Doktor

Re: yks hakkında

Mesaj gönderen immanuelkant » 15 Eki 2017, 21:17

Benim gibi sayısalı iyi olmayan ama sözeli iyi olan arkadaşlar icin önemli bir konu . Konu hakkında bilgisi olan varsa bekliyoruz... :07:
zayıf insanlar intikam alır ,
güclü insanlar affeder ,
zeki insanlar umursamazlar ... ( Konfücyüs)

julide23

Mesaj gönderen julide23 » 15 Eki 2017, 21:20

Hayir bu mumkun degil turkce matemtik sinavina girip baraji gecmek zorundasin eger baraji gecersen ikinci oturumdaki secmis oldugun alan sinavlarinin sonuclarida eklenerek toplam puanin olusuyor ve al sana universite puani
Yuksek yuksek tepelere gunluk hedefler koymasinlar :04:

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 15 Eki 2017, 21:31

julide23 yazdı:Hayir bu mumkun degil turkce matemtik sinavina girip baraji gecmek zorundasin eger baraji gecersen ikinci oturumdaki secmis oldugun alan sinavlarinin sonuclarida eklenerek toplam puanin olusuyor ve al sana universite puani
:) Mümkün Olmamasının Nedeni Nedir ?

ve Bu Sınav Sistemini Size Kim Anlattı da Bu Şekilde Üniversite Puanı Buldunuz ?

Kullanıcı avatarı
iremx
Doktor

Re: YKS Hakkında

Mesaj gönderen iremx » 15 Eki 2017, 22:06

Elbette mümkün olabilir. Türkçenin ve matematiğin etkisi eşit değerde, türkçeyi çok iyi yaptıktan sonra 150'yi geçmek bile mümkün olabilir. İlk sene olduğu için puanlar hakkında kesin bir şey söylemek doğru değil ama böyle olması muhtemel tabii. Yine de matematik adına anlaması basit olan konulardan çalışıp bol bol soru çözmeni tavsiye ederim 3-5 netin bile etkisi çok büyük olacak

vosdyua

Re: YKS Hakkında

Mesaj gönderen vosdyua » 15 Eki 2017, 22:33

29 soru yaparsan 181 puana ulaşmış oluyorsun ve barajı geçmiş sayılıyorsun

julide23

Mesaj gönderen julide23 » 16 Eki 2017, 05:40

Jezxy yazdı:
julide23 yazdı:Hayir bu mumkun degil turkce matemtik sinavina girip baraji gecmek zorundasin eger baraji gecersen ikinci oturumdaki secmis oldugun alan sinavlarinin sonuclarida eklenerek toplam puanin olusuyor ve al sana universite puani
:) Mümkün Olmamasının Nedeni Nedir ?

ve Bu Sınav Sistemini Size Kim Anlattı da Bu Şekilde Üniversite Puanı Buldunuz ?
Sevgili Jezxy oncelikle merakinizi gidermek adina bu sinav sistemini mesleginde basarili egtimcilerden dinlediğimi soylemek isterim ve bulduğum üniversite puanı genel bi tabir kisaca üniversite girisinde okul puani disinda etkili olan genel faktörleri soylemek istedim eger farkli bir hesaplama turu varsa lutfen beni aydınlatın sonucta bilmemek degil öğrenmemek ayıptır.Ve sadece turkce sınavıyla barajı geçmenin mumkun olduğunu gayet iyi biliyorum mümkün olmayan şey eger gerçekten akademik basari elde etmek istiyorsaniz matamatik sınavından da basarili olunmasi gerektiğini ancak bu şekilde yuksek bi netle barajı gecebilecegimizi ve hayallerimizdeki ya da hayallerimde ki bolumu kazanabilecegimi kast etmek istedim. Sanirim hata yapip kendi kisisel hedeflerimi anlatarak arkadasi yanlis yönelttim ama sizin sorulariniza cevab verebildiysem ne mutlu bana :)
Yuksek yuksek tepelere gunluk hedefler koymasinlar :04:

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön