Ders secme??

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
ceylin-cyln
Yardımcı Asistan

Ders secme??

Mesaj gönderen ceylin-cyln » 17 Eki 2017, 18:47

Arkadaşlar merhaba ders seçimi yapıyorum falat alan yok-2 ile gelen 8 tane ders var ve sayısal hepsi bazılarından bi kez sınava girmisim muaf olmam icin iki sınavım kalmış sizce muaf olmama iki sınav olan dersleri şimdi seçeyim mi yoksa diger sınava mı ertelemem daha iyi cunku 35 kredinin yarısından fazlasını oluşturuyor 8 ders ve geçme konusunda endişeliyim

immanuelkant
Doktor

Re: Ders secme??

Mesaj gönderen immanuelkant » 17 Eki 2017, 18:59

ceylin-cyln yazdı:Arkadaşlar merhaba ders seçimi yapıyorum falat alan yok-2 ile gelen 8 tane ders var ve sayısal hepsi bazılarından bi kez sınava girmisim muaf olmam icin iki sınavım kalmış sizce muaf olmama iki sınav olan dersleri şimdi seçeyim mi yoksa diger sınava mı ertelemem daha iyi cunku 35 kredinin yarısından fazlasını oluşturuyor 8 ders ve geçme konusunda endişeliyim
Kesinlikle sayısal dersleri seçerek bir an önce o derslerden kurtulma yolunu seçmeni tavsiye ederim.
Temmuz ayında bana da bazi sayısal dersler eklendi . Geçecebilecegim sözel dersler olmasina ragmen ilk etapta onları seçerek yolu yarıladım.

kredi : 189
zorunlu ders : 10
zayıf insanlar intikam alır ,
güclü insanlar affeder ,
zeki insanlar umursamazlar ... ( Konfücyüs)

ceylin-cyln
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen ceylin-cyln » 17 Eki 2017, 19:17

immanuelkant yazdı:
ceylin-cyln yazdı:Arkadaşlar merhaba ders seçimi yapıyorum falat alan yok-2 ile gelen 8 tane ders var ve sayısal hepsi bazılarından bi kez sınava girmisim muaf olmam icin iki sınavım kalmış sizce muaf olmama iki sınav olan dersleri şimdi seçeyim mi yoksa diger sınava mı ertelemem daha iyi cunku 35 kredinin yarısından fazlasını oluşturuyor 8 ders ve geçme konusunda endişeliyim
Kesinlikle sayısal dersleri seçerek bir an önce o derslerden kurtulma yolunu seçmeni tavsiye ederim.
Temmuz ayında bana da bazi sayısal dersler eklendi . Geçecebilecegim sözel dersler olmasina ragmen ilk etapta onları seçerek yolu yarıladım.

kredi : 189
zorunlu ders : 10
Evet haklısın bir an önce vereyim hepsini benimde kredim 153 zorunlu ders 8 universite sınavına hazırlanıyorum üstelik bu sene bitirememe korkusu sarmaya başladı

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 17 Eki 2017, 19:55

İlk Önce Düşünmen Gereken Kısım 192 Krediyi Nasıl Tamamlamak Olucak ?

Zorunlu Derslerinden Muaf Olunca Bunların Kredisini Alamıyorsunuz !

Muaf Olmayı DÜşünüyorsanız O Dersleri SEÇİN ÇALIŞMAYIN AMA 192 KREDİYİ TAMAMLAYACAK EKSTRA DERSLER SEÇİN YANINDA ONLARA ÇALIŞIN.

Ve 8 TANE ALAN YOK-2 DERSİ 26 Kredi Tutuyor + 9 Kredilik Daha Ders Seçimi Yapabileceksiniz.

İyi Diploma Puanı İçin Bu Dersleri Aslında Verebileğiniz Varsa Üstüne Varmanız Lazım.

ceylin-cyln
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen ceylin-cyln » 17 Eki 2017, 20:36

Jezxy yazdı:İlk Önce Düşünmen Gereken Kısım 192 Krediyi Nasıl Tamamlamak Olucak ?

Zorunlu Derslerinden Muaf Olunca Bunların Kredisini Alamıyorsunuz !

Muaf Olmayı DÜşünüyorsanız O Dersleri SEÇİN ÇALIŞMAYIN AMA 192 KREDİYİ TAMAMLAYACAK EKSTRA DERSLER SEÇİN YANINDA ONLARA ÇALIŞIN.

Ve 8 TANE ALAN YOK-2 DERSİ 26 Kredi Tutuyor + 9 Kredilik Daha Ders Seçimi Yapabileceksiniz.

İyi Diploma Puanı İçin Bu Dersleri Aslında Verebileğiniz Varsa Üstüne Varmanız Lazım.
Evet zaten kalan derslerin çoğu sayısal bir şekilde halletmek lazım ama işte dediğim gibi üniversite hazırlık kursuna gidiyorum matematik görüyorum orda ama fizik kimyayı fırsat bulup nasıl hallederim bilmiyorum

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 17 Eki 2017, 20:41

ceylin-cyln yazdı:İyi Diploma Puanı İçin Bu Dersleri Aslında Verebileğiniz Varsa Üstüne Varmanız Lazım.[/font]
Evet zaten kalan derslerin çoğu sayısal bir şekilde halletmek lazım ama işte dediğim gibi üniversite hazırlık kursuna gidiyorum matematik görüyorum orda ama fizik kimyayı fırsat bulup nasıl hallederim bilmiyorum[/quote]

KAÇ KREDİNİZ KALDI MEZUN OLMANIZA ?

Ve TAM 8 TANEMİ ZORUNLU DERSİNİZ KALDI ?

ceylin-cyln
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen ceylin-cyln » 17 Eki 2017, 20:47

Evet zorunlu dersim 0 dı ama sonradan 8 ders eklendi şuan kredim 153 40 kredi var yani mezun olmam için

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 17 Eki 2017, 20:55

ceylin-cyln yazdı:Evet zorunlu dersim 0 dı ama sonradan 8 ders eklendi şuan kredim 153 40 kredi var yani mezun olmam için
Şimdi Dersler 26 Kredi Tutuyor.

Bu Derslere Nasıl Diyim YANİ BAZILARI VERMENİZ Lazımki

Mart Nisan

ve

Haziran Temmuzda Olucak

2. VE 3. Dönem Sınavlarında Kalan Zorunlu Ders Sayını Veya 192 Tamamlayıcak Ders Listesi İle Uğraşmanız Gerekiyor.

BU OLUCAK SINAVDA MATEMATİK DERSLERİ ARADAN ÇIKARTABİLSEN Senin İçin Çok Çok İyi Olur

BU DÖNEM MESALA 26 KREDİ ZORUNLU DEMİŞTİM 9 KREDİDE SEÇMELİ SEÇSEN

ÖBÜR SINAVDA MATLAR GİTTİĞİNDEN 12 KREDİLİK DİLİM DAHA AÇILICAK.

ceylin-cyln
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen ceylin-cyln » 17 Eki 2017, 21:07

Jezxy yazdı:
ceylin-cyln yazdı:Evet zorunlu dersim 0 dı ama sonradan 8 ders eklendi şuan kredim 153 40 kredi var yani mezun olmam için
Şimdi Dersler 26 Kredi Tutuyor.

Bu Derslere Nasıl Diyim YANİ BAZILARI VERMENİZ Lazımki

Mart Nisan

ve

Haziran Temmuzda Olucak

2. VE 3. Dönem Sınavlarında Kalan Zorunlu Ders Sayını Veya 192 Tamamlayıcak Ders Listesi İle Uğraşmanız Gerekiyor.

BU OLUCAK SINAVDA MATEMATİK DERSLERİ ARADAN ÇIKARTABİLSEN Senin İçin Çok Çok İyi Olur

BU DÖNEM MESALA 26 KREDİ ZORUNLU DEMİŞTİM 9 KREDİDE SEÇMELİ SEÇSEN

ÖBÜR SINAVDA MATLAR GİTTİĞİNDEN 12 KREDİLİK DİLİM DAHA AÇILICAK.
Evet haklısınız çook iyi olur hemde iki sınavdan 40 kredi aldım bi 40 krediye daha ihtiyacım var bakalım artık :) bu arada teşekkürler :)

“Sınavlar” sayfasına dön