11. Sınıftan açığa geçmek

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Procrustes

11. Sınıftan açığa geçmek

Mesaj gönderen Procrustes » 04 Eki 2017, 02:29

Merhaba arkadaşlar başlıkta da göründüğü gibi 11.sınıfım:D fakat çeşitli sebeplerden dolayı açık liseye geçmeyi planlıyorum yaşım 18 duyduğum kadarıyla 18 ve üzeri için biraz daha farklıymış sistem şimdi açık liseye geçersem kaç kredim olur en erken. Ne kadar sürede bitirebilirim tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim hepinize şimdiden teşekkürler

Jezxy
Onursal Üye

Re: 11. Sınıftan açığa geçmek

Mesaj gönderen Jezxy » 04 Eki 2017, 06:50

Procrustes yazdı:Merhaba arkadaşlar başlıkta da göründüğü gibi 11.sınıfım:D fakat çeşitli sebeplerden dolayı açık liseye geçmeyi planlıyorum yaşım 18 duyduğum kadarıyla 18 ve üzeri için biraz daha farklıymış sistem şimdi açık liseye geçersem kaç kredim olur en erken. Ne kadar sürede bitirebilirim tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim hepinize şimdiden teşekkürler
Öncelikle Hoşgeldin Kardeşim :gozkırkma:

Açık Öğretim Lisesine kayıtlarda yaş sınırlaması bulunmamaktadır.

LİSE Zorunlu Eğitim Olduğundan

Açık Öğretim Lisesine ilk kayıt yaptıracak olan öğrencilerden, 18 yaşını doldurmamış olanların velileri ile birlikte, 18 yaşını doldurmuş olanların ise zorunlu durumlar dışında bizzat kendilerinin Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne başvurması Gerekiyor.

Sadece 18 Yaş Kriteri Burada Etkisi Oluyor.

Diğer Mesele Olan Kaç Kredim Olur Konusu İse Size Bağlı Bir Durum 9 ve 10 Sınıfta Hangi Dersler Muaf Oldunuz Bilinmediğinden

Şuan AÇIK LİSEYE BU HALİNİZLE GEÇTİĞİNİZDE

22 Tane Zorunlu Dersiniz Kalır

Bunlarda 50 Kredi Tutuyor.

Eğer Okuduğunuz Dönemde Muaf Olmadığınız Ders Yok İse Kayıt Olduğunu Sene Liseden Mezun Olma Şansınız Var.

22 Tane Zorunlu Ders Önümüzdeki 2 Sınavda Verebilirsiniz. Her SINAVDA 35 Kredilik Ders Seçimi Yapılıyor Ve 35 Kredi Alırsınız Kredinizide Tamamlamış Oluyorsunuz.

Bu Olay Tamamen SİZİN SINAVDAN 35 Puan Almanız VE ŞUANA KADAR OKUDUĞUNUZ DÖNEMLERDE MUAF DERSLERİNİZİN VARMI YOKMU Bu Bilgilere Dayalı.

zannen

Mesaj gönderen zannen » 22 Eki 2017, 14:01

Aynı şekilde ben de 11. sınıfta ayrıldım, giderken müdür: "sadece dil anlatımı ver mezun ol söyle ders seçiminden önce memura bunu yapsın." demişti. Derdim bu değil aslında, benim 127 kredim ve 8 dönemim var. bitirmem için 67 kredi gerek ve 18 ortak ders var.

Planıma göre bu ortak derslerin 15 ini bir dönem alıp diğer 3 ünü Se.çmeli Matematiklerle destekleyip full performans bitirmek idi 2 dönemde açık liseyi, Ancak;

dönem olarak yüksek dersleri (Dil anlatım 7 , Yabancı dil vb.) seçemediğimden ortak dersleri de çıkaramıyorum aradan.

1- Sorum ise, ortak derslerin hepsini vermek gerekli midir?
2- Muaf olduğum dersleri vermem gerekir mi? // (Adı üzerinde muaf olduğumdan seçmek mantıksız geldi.)
3- 18 ortak dersim ve aynı zamanda yüksek dönemli dersler olduğu için seçemediğim bu ortak derslere ramen ben bu lise deryasını 2 dönemde bitirebilir miyim?
4- Bitiremez isem ocak ayında sisteme girilecek askerlik deryası için neler bilmeliyim?
Kredi - 127
Dönem - 8
:01:

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 22 Eki 2017, 17:15

zannen yazdı:Aynı şekilde ben de 11. sınıfta ayrıldım, giderken müdür: "sadece dil anlatımı ver mezun ol söyle ders seçiminden önce memura bunu yapsın." demişti. Derdim bu değil aslında, benim 127 kredim ve 8 dönemim var. bitirmem için 67 kredi gerek ve 18 ortak ders var.

Planıma göre bu ortak derslerin 15 ini bir dönem alıp diğer 3 ünü Se.çmeli Matematiklerle destekleyip full performans bitirmek idi 2 dönemde açık liseyi, Ancak;

dönem olarak yüksek dersleri (Dil anlatım 7 , Yabancı dil vb.) seçemediğimden ortak dersleri de çıkaramıyorum aradan.

1- Sorum ise, ortak derslerin hepsini vermek gerekli midir?
2- Muaf olduğum dersleri vermem gerekir mi? // (Adı üzerinde muaf olduğumdan seçmek mantıksız geldi.)
3- 18 ortak dersim ve aynı zamanda yüksek dönemli dersler olduğu için seçemediğim bu ortak derslere ramen ben bu lise deryasını 2 dönemde bitirebilir miyim?
4- Bitiremez isem ocak ayında sisteme girilecek askerlik deryası için neler bilmeliyim?
Tek Tek Cevaplayım Soruları Hoşgeldin Öncelikle :gozkırkma:

1 - Şimdi ORTAK DERSLER YANİ ZORUNLU DERSLERİ 0 İNDİRMENİZ LAZIM MEZUNİYER ŞARTLARI BU

ORADAKİ DİL VE ANLATIM DERSLERİ HARİCİNDE HEPSİNDEN MUAF OLABİLİRSİNİZ ...
DİL VE ANLATIM DERSLERİNİ MUTLAKA BAŞARMANIZ GEREKİYOR.
MUAF OLDUĞUNUZ DERSLERİN KREDİLERİNİ ALAMIYORSUNUZ !

2 - DERSİ MUAF GÖZÜKTÜĞÜ ZAMAN SADECE SİZİ MEZUN ETMEK İÇİN O DERS ÖNÜNÜZDEN ÇEKİLİYOR. TEKRAR SEÇMENİZE GEREK KALMIYOR. FAKAT DERSİ TEKRAR SEÇEBİLİYORSUNUZ EĞER BAŞARABİLECEĞİNİZE İNANIYORSANIZ MUAF DERSİ SEÇMENENİN TEK NEDENİ YÜKSEK DİPLOMA PUANI OLUŞTURABİLMEK !

3 - TOPLAM DÖNEMİNİZ NE İSE ÜST DÖNEM DERSLERİ ALAMIYORSUNUZ SADECE DÖNEM İÇİNDEKİ ZORUNLU DERSLERİ SEÇİP SINAVA GİREBİLİYORSUNUZ MAALESEF TOPLAM DÖNEMİ 8 VE ÜSTÜ OLAN KİŞİLER BÜTÜN DÖNEMLERDEN DERS SEÇEBİLİYOR HOCAM.

KALAN 15 DERSİN KAÇ TANESİNİ BU DÖNEM SEÇTİNİZ GENELDE ZORUNLU DERSLER EŞİT DAĞILIR

YANİ BU DÖNEM 7 8 TANESİNİ SEÇERSİNİZ

GELECEK SINAVDA KALAN ZORUNLU DERSLERİ SEÇEBİLECEK HALE GELİRSİNİZ.

HOCAM HER SINAV 35 KREDİ ALMA İMKANINIZ VAR ONA GÖRE ASLINDA LİSE NE ZAMAN BİTEREBİLİRSİNİZ HESAP YAPABİLİRSİNİZ

ŞUAN MEVCUT KREDİNİZE 35 KREDİ EKLEYEREK GİDİN ÖNÜNÜZDE KAÇ SINAV VAR RAHAT HESAPLAYIN.

4 - 29 YAŞINA KADAR RAHAT ASKERLİK ŞUBESİNDE AÇIK LİSE KAYDINIZ AKTİF GÖZÜKTÜKÇE ERTELEYEBİLİRSİNİZ. SİZ OKUMAYA ÇALIŞTIKÇA ZORLA ASKERE KİMSEYİ ALMAZLAR RAHAT OLUN BU KONUDA AMA O YAŞA KADARDA BEKLEMEYELİM :)

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön