Duyarlı olan arkadaşlarımızın görüşlerini bekliyorum, yardim eder mısınız?

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Mesut-Güneri

Duyarlı olan arkadaşlarımızın görüşlerini bekliyorum, yardim eder mısınız?

Mesaj gönderen Mesut-Güneri » 24 Eki 2017, 16:38

Arkadaşlar ders kitaplarının müfredatı değişti diyorlar fakat karsilastirdim ünite konuları hep aynı. Pdf çok uzun. Sınava nasıl çalışıyorsunuz. Ben girisimcilik-Hz.muhammedin hayati-temel dini bilgiler filan seçtim bu dönem. Ve kafam karıştı nasıl çalışmam lazım, siz nasıl çalışıyorsunuz?müfredatın değiştiği de yok konular aynı dediğim gibi. Neresi değişmiş?

Elbet bir gün bizimde diplomamız olacak ustaaa
Ver odunu :sopa:

Pazernus
Doktor

Re: Duyarlı olan arkadaşlarımızın görüşlerini bekliyorum, yardim eder mısınız?

Mesaj gönderen Pazernus » 24 Eki 2017, 16:54

AÖL Ders notları sitesine gir.Seçtiğin derslerin PDF'si var ise o PDF'leri indir.Yok ise ders değişmemiştir büyük ihtimal seçmelilerdir.
PDF İndir 2-3 saat çalış.Ben öyle yapıyorum başka seçenek yok kasım ayına kitapları alana kadar PDF'lerden çalışacağım.
Kitapları aldığımda ise son kez tekrar edip sınava gireceğim
"Hiç erişeyemeceksin gibi yada,Herşeyi yitireceksin gibi çalış"
Konfüçyüs

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 24 Eki 2017, 17:11

Hocam

Dersinizin İsmi HZ. MUHAMMED'İN (s.a.v) HAYATI Müfredat Değişmiş Fakat Ders Belli Başlı ADI ÜSTÜNDE

Hani Bu Dersi Değiştirmek Sadece KONU ANLATIMLARI DEĞİŞİR , DAHA DETAY ANLATILIR , HADİS vs Konuların Biraz Daha Detaylı İncelenir.

Yani TASLAK AYNIDIR FAKAT ANLATIM VE DETAYLANDIRMA YAPILMIŞTIR.

ÖRNEK VERİYORUM

AMA TARİH DERSİ Öyle Değil GEÇEN DÖNEM ATATÜRK VE CUMHURİYET KISMI İNCELENMİŞTİR.

ŞİMDİKİ TARİH KİTAPLARINDA OSMANLIDAN BAŞLAYIP CUMHURİYET KISMI EKLENMİŞ VE İNCELENMİŞTİR.

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 25 Eki 2017, 19:06

Hz Muhammed'in hayatı dersi Peygamberimizin Hayatı olarak değişti ancak genel olarak yine her şey aynı olacaktır. Din kültürü gibi dersler de değişti. 15 Temmuz gibi iktidar yanlısı şeyler içeriyor sadece bu değişim onun haricinde bir değişim olacak sanmayın. Rahat ol ders çalış. Peygamberin hayatı ile ilgili belgeseller izle. Geneli yoruma dayalı zaten çok rahat geçersin.

“Sınavlar” sayfasına dön