2017/1 DERS SEÇME İŞLEMLERİ BAŞLADI !

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
cakir

Re: 2017/1 DERS SEÇME İŞLEMLERİ BAŞLADI !

Mesaj gönderen cakir » 19 Eki 2017, 19:41

Hmm şuan sistem seçmemiş görünüyor ve ders seçimine izin veriyor fakat ders seçip kaydete bassamda sanırım otomatik olarak seçicek çünkü kaydet düğmesinde öyle yazıyor yani şöyle;
https://i.hizliresim.com/DyBgjo.jpg
Ve ders seçim ekranında 8.dönem dersleri gözükmüyor maalesef.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 19 Eki 2017, 19:44

cakir yazdı:Hmm şuan sistem seçmemiş görünüyor ve ders seçimine izin veriyor fakat ders seçip kaydete bassamda sanırım otomatik olarak seçicek çünkü kaydet düğmesinde öyle yazıyor yani şöyle;
https://i.hizliresim.com/DyBgjo.jpg
Ve ders seçim ekranında 8.dönem dersleri gözükmüyor maalesef.
Hocam Siz Bu Ders Seçim Olayını İLK KEZ ÖRGÜN LİSEDEN AÇIK LİSEYE GEÇENLER VE TEOG SINAVINDAN AÇIK LİSEYE YERLEŞEN DAHA ÖNCE HİÇ AÇIK LİSEDE KAYDI OLMAYAN KİŞİLER İÇİN OTO SEÇİM YAPILICAK.

Sizde Ders Seçimine İzin Veriyor.

Hemen O LİSTEDEKİ DERSLERİ SİLİN

ÖNCELİK ZORUNLU DERSLERİ SEÇİN SONRA KREDİSİNİ ALABİLECEĞİNİZ SEÇMELİ DERSLERİ EKLEYİN :gozkırkma:

Ufak Tavsiyem Olsun DİL VE ANLATIM DERSLERİ MEVCUT
Bunların Seçmelileri Var İse Tercihinizi Onlardan Yana Kullananın

Aynı Derse Çalışıp İki Dersden İyi Kredi Toplayabilirsiniz.

cakir

Mesaj gönderen cakir » 19 Eki 2017, 19:51

Bende zaten ilk kez bu dönem örgün 12.sınıftan açık liseye geçtim :D Ve zaten orada seçilebilen tüm zorunlu dersleri seçmiştim ama kaydetmedim daha düşünüyorum krediyi tamamlamak için üstüne hangi seçmelileri alsam diye..

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 19 Eki 2017, 19:53

cakir yazdı:Bende zaten ilk kez bu dönem örgün 12.sınıftan açık liseye geçtim :D Ve zaten orada seçilebilen tüm zorunlu dersleri seçmiştim ama kaydetmedim daha düşünüyorum krediyi tamamlamak için üstüne hangi seçmelileri alsam diye..
Hocam SİZ DERSLERİ SEÇMEYE BAKIN O ZAMAN

Yukarıdan Aşağıya İndirdiğiniz Zaman O DERSİ SEÇMİŞ OLUYORSUNUZ

YUKARDAKİ KAYDET ADLI BUTON :) KAYDET OLAYI DEĞİL OTO SEÇİM BUTONU OLUYOR

ONDAN 35 KREDİLİK DERS SEÇİMİNİ KENDİ TERCİHLERİNİZİ KULLANIN

Daha Sonra

ÖĞRENCİ GENEL BİLGİLER (Altında) > Ders Bilgileri (Alınan) > Dönem Dersleri > 2017/1

Kısmına Tekrar Gelin Seçtiğiniz Dersleri SON KONTROL EDİN ARALIKTA O SAYFADAKİ DERSLERDEN SINAVA GİRİCEKSİNİZ.

cakir

Mesaj gönderen cakir » 19 Eki 2017, 19:55

Oo kaydete basmama gerek yok yani tamamdır o zaman düzgünce dersleri seçeyim sağolasın.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 19 Eki 2017, 19:59

cakir yazdı:Oo kaydete basmama gerek yok yani tamamdır o zaman düzgünce dersleri seçeyim sağolasın.
Rica Ederim ... Başarılar Dilerim Sınavda ...

Kullanıcı avatarı
Özlem003

Mesaj gönderen Özlem003 » 19 Eki 2017, 20:44

Jezxy yazdı:
cakir yazdı:Oo kaydete basmama gerek yok yani tamamdır o zaman düzgünce dersleri seçeyim sağolasın.
Rica Ederim ... Başarılar Dilerim Sınavda ...
https://i.hizliresim.com/nJj3nV.png

Derslerim bunlar jezxy kardeşim
Şimdi bunların içinden hangisinin çıkmış sorularılarına çalışabilirim? Bana yardım eder mısın :03:
:38: Başarıya adım adım..

Kullanıcı avatarı
Özlem003

Mesaj gönderen Özlem003 » 19 Eki 2017, 21:04

Sadece çıkmış soru çözerek hazırlanmak istiyorum :ders:

sorun_cozen
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen sorun_cozen » 20 Eki 2017, 00:29

Özlem003 yazdı:Sadece çıkmış soru çözerek hazırlanmak istiyorum :ders:
Sana ve diger arkadaslara tavsiyem liseyi bitirmek icin okuma, iyi yerlere gelmek icin oku kardesim. Sadece cikmis sorulara calisarak dusuk notlarla bitirirsin lakin ilerde pisman olur daha cok vakit harcaman gerekir. Kitabi ac, 1. uniteyi bitir sonra cikmis sorulari coz, yanlis yaptigin sorulari not al, 2. uniteyi bitir tekrar soru coz, not al. Kitap bitince soru coz not al sonra basa don, yanlis yaptigin sorulari kitaptan bul ve isine yarar cumleleri deftere not al bir iki kere oku ezbere gerek yok. Anlayarak oku ama :) Bunun gibi seyler bul sana uygun seyler. Nasil rahat edersen. Boylece sinavlarda 70 80 90 100 notlari rahatlikla alirsin. Hemde ileriye yonelik ogrenmis olursun :gozkırkma:

Sadece soru cozerek calisan 70 80 not alan var lakin ileride bu sorulari gercekten calismis biri kadar rahat cozemez.
Bir tavsiye daha arkadaslar, muaf derslerle liseyi bitirmemeye gayret gosterin. Muaf dersleri vereyim derken diger derslerin notlarina etki edecek durumlardan da kacininiz. Mumkunse yapmaya gayret edin. (Mumkun tabiki. :gozkırkma: Insan isterse her seyi yapabilir.)

Kullanıcı avatarı
Özlem003

Mesaj gönderen Özlem003 » 20 Eki 2017, 13:01

Ama şuan kitaplar yok piyasada. Sectigim tüm dersler seçmeli. Ben nasıl çalışacağım. Kasım ortasını mı bekliycem?

Saekouki

Mesaj gönderen Saekouki » 20 Eki 2017, 13:25

Resim Arkadaşlar bu resimdeki çizdiğim derslerin kodlarına baktığımda seçmeli coğrafya 5-6 olarak ve dönemi de 5-6 görünüyor ama ders seçerken seçmeli 1 ve 2 yazıyor sanırım ders isimlerinde bir yanlışlık var derslerde sizde de öyle mi ? Bir yanlışlık varsa dikkatli seçmek lazım dersleri yoksa başka derse çalışıp kötü not alabiliriz.

QHeal

Mesaj gönderen QHeal » 20 Eki 2017, 13:36

Bu dönem yeni kayıt yaptırdım.Yani ilk dönemim olacak.Aol ün sitesinde derslerin otomatik seçileceği yazıyordu.Şuan ders seçimi açık ve seçtiğimde Ders Bilgileri : Alınan kısmında dönem derslerinde gözüküyor dersler.Otomatik seçilecekse bize niye ders seçimini açtılar.Bakanlık kesin seçecekmi dersleri :08: Ortada kalmayalım birde 26 ekim son gün 9 aralıkda sınav var ne zaman kitabı alıpda çalışıcaz :sopa: :08:

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 20 Eki 2017, 16:38

Saekouki yazdı:https://i.hizliresim.com/ByvJlg.png
Arkadaşlar bu resimdeki çizdiğim derslerin kodlarına baktığımda seçmeli coğrafya 5-6 olarak ve dönemi de 5-6 görünüyor ama ders seçerken seçmeli 1 ve 2 yazıyor sanırım ders isimlerinde bir yanlışlık var derslerde sizde de öyle mi ? Bir yanlışlık varsa dikkatli seçmek lazım dersleri yoksa başka derse çalışıp kötü not alabiliriz.

Hocam Bu Olay Senelerdir Böyle DERS KODLARINI DİKKATE ALINICAK

Coğrafya 1 - 4 Arası Zorunlu Ama 5-8 Kadarı Öğrenciye Bağlı Olduğundan

Seçmeli Cografya 1 Diye Ders Seçimi Yapılıyor

Ama SINAV KİTAPÇIĞINDA Seçmeli Cografya 1 Değilde Coğrafya 5 Diye Gelicek Ders Aklınızda Bulunsun :gozkırkma:

QHeal yazdı:Bu dönem yeni kayıt yaptırdım.Yani ilk dönemim olacak.Aol ün sitesinde derslerin otomatik seçileceği yazıyordu.Şuan ders seçimi açık ve seçtiğimde Ders Bilgileri : Alınan kısmında dönem derslerinde gözüküyor dersler.Otomatik seçilecekse bize niye ders seçimini açtılar.Bakanlık kesin seçecekmi dersleri :08: Ortada kalmayalım birde 26 ekim son gün 9 aralıkda sınav var ne zaman kitabı alıpda çalışıcaz :sopa: :08:
Eğer Ders Seçme İmkanınız Var İse Siz Seçin Ders Listenizi Oluşturun.

Eğer Ders Seçim Ekranını BOŞ BIRAKIRSANIZ SİSTEM DERS SEÇİM EKRANINI KAPATIRKEN OTO 35 KREDİLİK SİZİN ADINIZA DERS SEÇİM EKRANI ÖYLE KAPATIYOR.

İSTERSENİZ SİSTEME BIRAKIN İSTERSENİZ KENDİ LİSTENİZİ OLUŞTURUP O DERSLERE ÇALIŞIN.

Jezxy
Onursal Üye

Re: 2017/1 DERS SEÇME İŞLEMLERİ BAŞLADI ! BUGÜN SON GÜN !

Mesaj gönderen Jezxy » 26 Eki 2017, 21:03

Resim

Başvurular Sonlandırıldı.

ÖNEMLİ NOT : 2017/1.DÖNEM SINAVI 9 - 10 ARALIK 2017 TARİHİNDE YAPILACAKTIR.
ÖNEMLİ NOT : 2017/1.DÖNEM SINAVI 9 - 10 ARALIK 2017 TARİHİNDE YAPILACAKTIR.

Kilitli

“Sınavlar” sayfasına dön