18 yaşındayım puanım az bir sürü sınava girmedim heves yok

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
terquez

18 yaşındayım puanım az bir sürü sınava girmedim heves yok

Mesaj gönderen terquez » 14 Kas 2017, 21:46

38 kredim var bir sürü sınava girmedim çalışma hevesim yok sanki eskideki anılarım kavgalarım felan aklıma geliyor zaten kaybetmişim çalışsam neye fayda diyorum bir de benim geçtiğim dersler din türk edebiyatı dil ve anlatım yabancı dil bunları seçemiyorum matematik biyoloji kimya tarih fizik seçtiriyor zorla gerçi 3 3 3 4 te şu an muaf bunları da atlatırsam 20 21 yaşında felan bitiririm o zamana kim öle kim kala yaşıtlarım üni 4e felan geçer ben hala burda aslında bana fark etmez gibi gidiyor şu an her insan gibi ilerliyorum takıntılı davranışlarım var her gün pcde zaten heves yok bunları atlatsam ünidede hayat heyecanı yok hangi bölüme gidicem işe gidecem daha çalışacam akıl verin bana?

Kullanıcı avatarı
saim60313

Re: 18 yaşındayım puanım az bir sürü sınava girmedim heves yok

Mesaj gönderen saim60313 » 14 Kas 2017, 22:01

öncelikle merhaba,şunu söylemeliyim ki bende 24 yaşındayım ve liseyi bitirmediğim için hala iş konusunda sıkıntı çekiyorum ve okul için derslere ağırlık vermem için bilişim sektöründe işimden ayrıldım.Dün akşam internette kolejlerin sitelerini gezerken, orta okulda birlikte okuduğum bayan arkadaşımın öğretmen olduğunu gördüm ve okuma hevesim iki katına çıkti ve şunu söylemek istiyorum eğer yaşıyorsan hiç birşey için geç değil.30 yaşına kadar işsiz gezip bir orda bir burada çalışacağıma okurum,daha rahat ve güzel iş imkanlarına sahip olurum.Gelecekte güzel bir hayat diliyorum kendime ve tüm öğrenci arkadaşlarıma,sağlıcakla.

terquez

Mesaj gönderen terquez » 14 Kas 2017, 22:03

saim60313 yazdı:öncelikle merhaba,şunu söylemeliyim ki bende 24 yaşındayım ve liseyi bitirmediğim için hala iş konusunda sıkıntı çekiyorum ve okul için derslere ağırlık vermem için bilişim sektöründe işimden ayrıldım.Dün akşam internette kolejlerin sitelerini gezerken, orta okulda birlikte okuduğum bayan arkadaşımın öğretmen olduğunu gördüm ve okuma hevesim iki katına çıkti ve şunu söylemek istiyorum eğer yaşıyorsan hiç birşey için geç değil.30 yaşına kadar işsiz gezip bir orda bir burada çalışacağıma okurum,daha rahat ve güzel iş imkanlarına sahip olurum.Gelecekte güzel bir hayat diliyorum kendime ve tüm öğrenci arkadaşlarıma,sağlıcakla.
hangi bölümü seçmeliyim sence ünide?

Kullanıcı avatarı
saim60313

Mesaj gönderen saim60313 » 14 Kas 2017, 22:06

öğrenci olarak benim düşüncem,kişinin çalışırken keyif alacağı meslek olmalı.Ayrıca ben bile daha karar veremedim ne olmak istediğime!

terquez

Mesaj gönderen terquez » 14 Kas 2017, 22:38

saim60313 yazdı:öğrenci olarak benim düşüncem,kişinin çalışırken keyif alacağı meslek olmalı.Ayrıca ben bile daha karar veremedim ne olmak istediğime!
gerçi o zamana çok var 2 sene de ne düşünceler atlatırım öğretmen nerden çıktı sen programlamacı olacan bayan arkadaş ne alaka kardeş

ErayUs
Acemi

Mesaj gönderen ErayUs » 14 Kas 2017, 23:00

terquez yazdı:38 kredim var bir sürü sınava girmedim çalışma hevesim yok sanki eskideki anılarım kavgalarım felan aklıma geliyor zaten kaybetmişim çalışsam neye fayda diyorum bir de benim geçtiğim dersler din türk edebiyatı dil ve anlatım yabancı dil bunları seçemiyorum matematik biyoloji kimya tarih fizik seçtiriyor zorla gerçi 3 3 3 4 te şu an muaf bunları da atlatırsam 20 21 yaşında felan bitiririm o zamana kim öle kim kala yaşıtlarım üni 4e felan geçer ben hala burda aslında bana fark etmez gibi gidiyor şu an her insan gibi ilerliyorum takıntılı davranışlarım var her gün pcde zaten heves yok bunları atlatsam ünidede hayat heyecanı yok hangi bölüme gidicem işe gidecem daha çalışacam akıl verin bana?
22 yaşındayım, yaşıtlarım şuan Üniversite 4 oluyor herhalde. Kazık kadar adamım ben utanıyorum şu halimle sorulduğunda Lise demeye. Açık Öğretim deyip susuyorum genelde ama vazgeçiyor muyum? Hayır. Vazgeçersem kaybedersin, kaybedersin hatanla tecrübe kazanır baştan başlarsın ama vazgeçersen tecrübe de elde edemezsin kazanamazsın da.

Kullanıcı avatarı
saim60313

Mesaj gönderen saim60313 » 14 Kas 2017, 23:42

terquez yazdı:
saim60313 yazdı:öğrenci olarak benim düşüncem,kişinin çalışırken keyif alacağı meslek olmalı.Ayrıca ben bile daha karar veremedim ne olmak istediğime!
gerçi o zamana çok var 2 sene de ne düşünceler atlatırım öğretmen nerden çıktı sen programlamacı olacan bayan arkadaş ne alaka kardeş
orta okuldaki arkadaşım öğretmen olmuş :sandalye:

servetinanc
Doktor

Mesaj gönderen servetinanc » 15 Kas 2017, 00:25

kardeşim utanma güzel güzel oku okulunu. kazik kadar adamligi bosver.. hepimizn hayalleri hedefleri var, baskalarini kafana takmadan güzel güzel okumana bak. cunku ileride baskalari degil, sen kendi ayaklarin uzerinde durucaksin. puanin az diye hevesin kirilip okumamazlik yapma. benim de puanim azdi. ve ben suan 25 yasindayim, buradaki bir cok arkadasa göre kredim cok az, ama yinede umudumu yitirmiyorum. sonuc da hedeflerim ve planlarim var.. benim sinif arkadaslarim ankara barosunda avukatlik yapiyor, ben daha liseyi bitiricem.. üzgunüm okumadigim icin, ama yine de umudumu kaybetmedim.. çabaliyorum.. sende ayni sekil de puann az diye okumamazlik yapma. sinavlarina gir kredilerini yavas yavas almaya basla, 1,5 - 2 sene icerisinde mezun olursun hayirlisiyla.

“Sınavlar” sayfasına dön