Açıktan okumak zor mu?

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
Kullanıcı avatarı
saim60313

Açıktan okumak zor mu?

Mesaj gönderen saim60313 » 12 Kas 2017, 23:15

Merhabalar,öncelikle foruma yeni kayıt olduğum için kendimi tanıtmak durumunda hissettim ki sonuçta buradada bir forum ailesiyiz.Adım saim, 24 yaşındayım ve eskişehirde yaşıyorum.Web tasarımcıyım ve işimden ayrılalı 1 hafta oldu.Sebebi ise derslerime yoğunlaşıp liseyi bir an önce bitirmek.Benim merak ettiğim konu açıktan okumak zor mu ve ben ingilizcenin yoğun olduğu bir meslek istiyorum ve üniversiteyi ingilizce ağırlıklı bölüm istiyorum beni bilgilendirirseniz sevinirim.Şimdiden yazarlara teşekkürlerimi sunuyorum. :ders:

bakansiz
Doktor

Re: Yardımcı olabilirmisiniz acaba?

Mesaj gönderen bakansiz » 12 Kas 2017, 23:23

saim60313 yazdı:Merhabalar,öncelikle foruma yeni kayıt olduğum için kendimi tanıtmak durumunda hissettim ki sonuçta buradada bir forum ailesiyiz.Adım saim, 24 yaşındayım ve eskişehirde yaşıyorum.Web tasarımcıyım ve işimden ayrılalı 1 hafta oldu.Sebebi ise derslerime yoğunlaşıp liseyi bir an önce bitirmek.Benim merak ettiğim konu açıktan okumak zor mu ve ben ingilizcenin yoğun olduğu bir meslek istiyorum ve üniversiteyi ingilizce ağırlıklı bölüm istiyorum beni bilgilendirirseniz sevinirim.Şimdiden yazarlara teşekkürlerimi sunuyorum. :ders:
Zor değil çabalamak gerekiyor.
Ders kitapları, ilave YouTube videoları, EBA, çıkmış sorular ile çalışabilirsin. Normal liseye göre zorlukları ve avantajları var ancak çalıştıktan sonra önemsiz detaylar bunlar.

Kullanıcı avatarı
saim60313

Mesaj gönderen saim60313 » 12 Kas 2017, 23:38

ilk yorum için teşekkürler yanlız benim merak ettiğim ingilizcenin olmassa olmaz olduğu meslek ve bununla ilgili üniversite bölümü hangisi?

Kullanıcı avatarı
yorulmaz35
Uzman

Mesaj gönderen yorulmaz35 » 13 Kas 2017, 00:23

saim60313 yazdı:ilk yorum için teşekkürler yanlız benim merak ettiğim ingilizcenin olmassa olmaz olduğu meslek ve bununla ilgili üniversite bölümü hangisi?
aslında mesleğin zaten web tasarım kodlama dediğin şey komple ingilizce. üniversitede programcılık veya grafik okuya bilirsin. sonra da dilini geliştirip avrupada yüksek maaşlarla çalışabilirsin
Resim

Kullanıcı avatarı
saim60313

Mesaj gönderen saim60313 » 13 Kas 2017, 01:08

programlama sektöründe işin açıkcası artık çalışmak istemiyorum.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 13 Kas 2017, 22:37

Hocam İngilizce Meslek Türkiyede Hiç Görmedim Vallahi.

Ya Öğretmeni Olucaksınız Yabancı Dil Olarak.

Yada Mühendis Falan Olmanız Lazımki O DİL ÜZERİNDEN Eğitim Görüp Uluslararası Şirketlerde Çalışmanız Lazım.

Üniversite Kısmında İse Sayısal Tüm Bölümler Neredeyse İngilizce DERS Görülüyor FELSEFEDEN MATEMATİĞE KADAR.

Açık Lise İçin İse Rahat Olmanızı Tavsiye Ederim Mezun Etmeye Dayalı Bir Sistem Var Çoğu Müfredat 2004 2006 Dan Kalma Bazı Dersler Yenilendi Fakat.

Ama Konu Ve İçerikleri Aynı.

Her Sınav Sayısal ve Sözel Olarak Dersleri Dağıtabilirseniz Çok Rahat Her Sınavdan 35 Krediye Yakın Kredi Toplayıp Mezun Olabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
saim60313

Mesaj gönderen saim60313 » 13 Kas 2017, 22:42

Jezxy yazdı:Hocam İngilizce Meslek Türkiyede Hiç Görmedim Vallahi.

Ya Öğretmeni Olucaksınız Yabancı Dil Olarak.

Yada Mühendis Falan Olmanız Lazımki O DİL ÜZERİNDEN Eğitim Görüp Uluslararası Şirketlerde Çalışmanız Lazım.

Üniversite Kısmında İse Sayısal Tüm Bölümler Neredeyse İngilizce DERS Görülüyor FELSEFEDEN MATEMATİĞE KADAR.

Açık Lise İçin İse Rahat Olmanızı Tavsiye Ederim Mezun Etmeye Dayalı Bir Sistem Var Çoğu Müfredat 2004 2006 Dan Kalma Bazı Dersler Yenilendi Fakat.

Ama Konu Ve İçerikleri Aynı.

Her Sınav Sayısal ve Sözel Olarak Dersleri Dağıtabilirseniz Çok Rahat Her Sınavdan 35 Krediye Yakın Kredi Toplayıp Mezun Olabilirsiniz.
aradığım cevap buydu sanırım,teşekkürler öncelikle. peki ingilizce öğretmenliğinin iş bulma şansı yüksek mi? edebiyat öğretmenliği okumuş ve mezun olmuş hala atanamamış arkadaşlarım var ,durum böyle olunca tedirgin olmamak elde değil!

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 13 Kas 2017, 23:07

Hocam Türkiyedeki İngilize Durumu Hali Hazır ORTADA :)

Ben Meslek Olarak Sorduğunuzdan Aklıma İlk Gelenleri Söyledim Fakat Sizinde Ufak İş Mesleği Olarak Araştırma Yapmanızı Öneririm Yanlış Yönlendirmek İstemem.

Şimdi Öğretmen Atamalarına Bakın İsterseniz

Devletin Açığını BU LİSTEDEN GÖREBİLİRSİNİZ

Bağlantı

En Çok Kontenjan Hangi Bölümler Görebilirsiniz.

Bazı Bölümler Dediğiniz Gibi Alımları Az Fakat Diğer Bölümlerde Neredeyse Hoca Bile Bulamıyorlar ...

Kullanıcı avatarı
saim60313

Re: Açıktan okumak zor mu?

Mesaj gönderen saim60313 » 14 Kas 2017, 00:13

ilginiz için tekrar ve tekrar teşekkür ederim.

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 14 Kas 2017, 01:56

İngilizce konusunu hafife almamak gerekir. İngilizce denince akla hemen öğretmenlik gelmesin.
Örneğin normal tıp okuyan biri sadece Türkiye'de şans bulabilir ancak İngilizce eğitim veren bir okulda tıp okuyan biri uluslararası alanda iş ve kendini geliştirme fırsatı bulabilir. İngilizce kitapları ve güncel tıp gelişmelerini en yakından takip edebilir. Bazı okullar belli başlı bölümler için İngilizce eğitim de veriyor. İngilizce dersi almıyorsun tüm derslerin İngilizce işleniyor. Puanı da ona göre yüksek elbette. Hazırlık sınıfı da var ama. Şevkine bağlı her şey.

Kullanıcı avatarı
saim60313

Mesaj gönderen saim60313 » 14 Kas 2017, 22:09

şuanda benim için en sağlıklısı derslerime ağırlık vermek galiba,üniversiteye yıllar var. yorumlarınız için teşekkürler.

servetinanc
Doktor

Mesaj gönderen servetinanc » 15 Kas 2017, 00:27

saim60313 yazdı:Merhabalar,öncelikle foruma yeni kayıt olduğum için kendimi tanıtmak durumunda hissettim ki sonuçta buradada bir forum ailesiyiz.Adım saim, 24 yaşındayım ve eskişehirde yaşıyorum.Web tasarımcıyım ve işimden ayrılalı 1 hafta oldu.Sebebi ise derslerime yoğunlaşıp liseyi bir an önce bitirmek.Benim merak ettiğim konu açıktan okumak zor mu ve ben ingilizcenin yoğun olduğu bir meslek istiyorum ve üniversiteyi ingilizce ağırlıklı bölüm istiyorum beni bilgilendirirseniz sevinirim.Şimdiden yazarlara teşekkürlerimi sunuyorum. :ders:

kardeşim okumaya basladiktan sonra zorlugu unutuyoe insan.. biraz ders calismak, eski sorulara calişmak test cözmek vs derken 1-2 senede bitiyor hayirlisiyla..

Kullanıcı avatarı
saim60313

Mesaj gönderen saim60313 » 15 Kas 2017, 01:43

servetinanc yazdı:

kardeşim okumaya basladiktan sonra zorlugu unutuyoe insan.. biraz ders calismak, eski sorulara calişmak test cözmek vs derken 1-2 senede bitiyor hayirlisiyla..
yorumunuz için teşekkürler.

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön