Açık Öğretimden Örgün Eğitime Geçiş

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
Starboy
Acemi

Açık Öğretimden Örgün Eğitime Geçiş

Mesaj gönderen Starboy » 02 Ara 2017, 00:38

Herkese merhabalar, geçen seneden beri açıköğretim lisesinde kayıtlıyım, fakat örgün eğitim yapan bir liseye geçmeyi planlıyorum, bütün şartlatı karşılıyorum, yaşım 18'in altında ve tasdikname ile kayıt olduğum liseden uzaklaştırılmadım, aksine ilk açıköğretim lisesine kaydoldum, fakat kaydımı örgün eğitime alacağım, ve asıl sorum ise şudur; TEOG da kalktığına göre, acaba örgün eğitim veren bir liseye geçiş yaparken her hangi bir zorlukla karşılaşabilir miyim? yoksa yeni sistem ile kayıt olacak her hangi bir öğrenci gibi geçiş yapabilir miyim?

Jezxy
Onursal Üye

Re: Açık Öğretimden Örgün Eğitime Geçiş

Mesaj gönderen Jezxy » 02 Ara 2017, 15:01

Starboy yazdı:Herkese merhabalar, geçen seneden beri açıköğretim lisesinde kayıtlıyım, fakat örgün eğitim yapan bir liseye geçmeyi planlıyorum, bütün şartlatı karşılıyorum, yaşım 18'in altında ve tasdikname ile kayıt olduğum liseden uzaklaştırılmadım, aksine ilk açıköğretim lisesine kaydoldum, fakat kaydımı örgün eğitime alacağım, ve asıl sorum ise şudur; TEOG da kalktığına göre, acaba örgün eğitim veren bir liseye geçiş yaparken her hangi bir zorlukla karşılaşabilir miyim? yoksa yeni sistem ile kayıt olacak her hangi bir öğrenci gibi geçiş yapabilir miyim?

Merhaba Hoşgeldin :.yehuu:

Geçen Seneden Beri HİÇ SINAV Oldunuzmu ?

Tastiknameyi Ne Amaçla Aldınız Okuldan ? Örgün Eğitimden Vazgeçip Açık Liseye Yazılmak İçinmi Yoksa Dönem Tekrarı Falan Varmıydı ?

Kullanıcı avatarı
Starboy
Acemi

Mesaj gönderen Starboy » 02 Ara 2017, 16:07

Jezxy yazdı:
Starboy yazdı:Herkese merhabalar, geçen seneden beri açıköğretim lisesinde kayıtlıyım, fakat örgün eğitim yapan bir liseye geçmeyi planlıyorum, bütün şartlatı karşılıyorum, yaşım 18'in altında ve tasdikname ile kayıt olduğum liseden uzaklaştırılmadım, aksine ilk açıköğretim lisesine kaydoldum, fakat kaydımı örgün eğitime alacağım, ve asıl sorum ise şudur; TEOG da kalktığına göre, acaba örgün eğitim veren bir liseye geçiş yaparken her hangi bir zorlukla karşılaşabilir miyim? yoksa yeni sistem ile kayıt olacak her hangi bir öğrenci gibi geçiş yapabilir miyim?

Merhaba Hoşgeldin :.yehuu:

Geçen Seneden Beri HİÇ SINAV Oldunuzmu ?

Tastiknameyi Ne Amaçla Aldınız Okuldan ? Örgün Eğitimden Vazgeçip Açık Liseye Yazılmak İçinmi Yoksa Dönem Tekrarı Falan Varmıydı ?
Merhaba çok teşekkürler,

Evet ilk dönemin Açık öğretim sınavlarına girdim, bu sene de bu dönemin sınavlarına gireceğim.

Okulumdan tastikname almadım, kısacası TEOG'a girdikten sonra herhangi bir okula gitmeden direkt olarak AÖL'e kaydoldum, konuda yazım hatası yapmışım biraz orada tasdikname ile uzaklaştırılmadım demek istemiştim kusura bakmayın.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 02 Ara 2017, 17:25

Şimdi Müdür Bu Dönem Sınavlara Girmeyi Düşünüyorsan Şayet Her Dersen 50 Puan Almaya Bak Bizde Ders Geçme Notu 45 Örgün Lisede 50

Eğer 45 İle Geçtiğiniz Ders Olur İse Örgün Lisede Problem Yaşayabilirsiniz.

ve

Bu Durumda Olan Bir Arkadaş Daha Vardı Forumda Sene Sonunu Beklemesini İstemişler ve Nedense SINAVA GİRME Demişler.

İsterseniz Pazartesi Günü İlk İşiniz En Yakın Halkeğitime Gitmek Olsun Bu Durumun Net Cevabını ORADAKİ MEMURLAR VERİR.

Çünkü Bır Sınav Kalktı Tamamda Yeni Sınav Sistemi veya Sınavsız Geçiş Olayı Tam Anlamıyla Açıklanmadı Ve Hiçbir Bir Kitapçığıda Yok.

Bana Kalırsa EN MANTIKLISI PAZARTESİ Günü Halkeğitime Gidip Bu Sorunun Cevabını Birinci Yetkili Ağızlardan Duy Hocam :gozkırkma:

Kullanıcı avatarı
Starboy
Acemi

Mesaj gönderen Starboy » 02 Ara 2017, 18:30

Jezxy yazdı:Şimdi Müdür Bu Dönem Sınavlara Girmeyi Düşünüyorsan Şayet Her Dersen 50 Puan Almaya Bak Bizde Ders Geçme Notu 45 Örgün Lisede 50

Eğer 45 İle Geçtiğiniz Ders Olur İse Örgün Lisede Problem Yaşayabilirsiniz.

ve

Bu Durumda Olan Bir Arkadaş Daha Vardı Forumda Sene Sonunu Beklemesini İstemişler ve Nedense SINAVA GİRME Demişler.

İsterseniz Pazartesi Günü İlk İşiniz En Yakın Halkeğitime Gitmek Olsun Bu Durumun Net Cevabını ORADAKİ MEMURLAR VERİR.

Çünkü Bır Sınav Kalktı Tamamda Yeni Sınav Sistemi veya Sınavsız Geçiş Olayı Tam Anlamıyla Açıklanmadı Ve Hiçbir Bir Kitapçığıda Yok.

Bana Kalırsa EN MANTIKLISI PAZARTESİ Günü Halkeğitime Gidip Bu Sorunun Cevabını Birinci Yetkili Ağızlardan Duy Hocam :gozkırkma:
Hocam çok teşekkür ederim cevaplarınız için, fakat ben tam olarak şöyle yapmayı düşünüyorum; bu sene de açık öğretimden devam edeceğim maksat kredi toplayıp örgün öğretimde daha yüksek bir sınıftan başlamak, ayrıca dediğiniz gerçekten mantıklı yetkililere sorup cevap alacağım, tekrardan çok teşekkürler.

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön