Sınav Bitti ama anlamadığım bişey var

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Enesugurluu
Çırak

Sınav Bitti ama anlamadığım bişey var

Mesaj gönderen Enesugurluu » 30 Ara 2017, 21:08

Şimdi arkadaşlar ilk sınavı atlattık, Ben kredimi tamamladım şuan kredim 194 3 tane secmeliden kaldım bide ortak Din dersiden kaldım(hâyla şaşkınım) neyse 2. sınavda dinden sınava giricem biliyorum Amaaa Gelelim sayfada yazan Kalan zorunlu ders 6 olması bide okudugum donem 7 olması ya ben zaten lise 4 üm 2.sinav bidahaki donem olcak desek 8 mi olcak tek dini gecmem gerekmiyormu yardım edi delircem aydınlatın....

Kullanıcı avatarı
iremx
Doktor

Re: Sınav Bitti ama anlamadığım bişey var

Mesaj gönderen iremx » 30 Ara 2017, 22:45

Enesugurluu yazdı:Şimdi arkadaşlar ilk sınavı atlattık, Ben kredimi tamamladım şuan kredim 194 3 tane secmeliden kaldım bide ortak Din dersiden kaldım(hâyla şaşkınım) neyse 2. sınavda dinden sınava giricem biliyorum Amaaa Gelelim sayfada yazan Kalan zorunlu ders 6 olması bide okudugum donem 7 olması ya ben zaten lise 4 üm 2.sinav bidahaki donem olcak desek 8 mi olcak tek dini gecmem gerekmiyormu yardım edi delircem aydınlatın....
Kalan zorunlu ders 6 yazıyorsa o 6 dersi 2.dönem vermen gerekiyor. Kredi tamamlama sıkıntın yok, önümüzdeki dönem kayıt yenilediğinde 8 dönemin olacak yani bu şartlar ortadan kalkıyor ama zorunlu derslerini geçmen lazım. Alabileceği dersler kısmında ortak yazan derslere dikkatli bak (muaf yazanlar hariç)

Enesugurluu
Çırak

Mesaj gönderen Enesugurluu » 31 Ara 2017, 02:03

2.donemden kastınız bu onumuzdeki ikici donem mi yeniden kayit olmam mi gerekiyor benim kredim 194 olmuş bitmesi gerekmiyormu yabanci dil ,fizik,kimya,matematik muaf olmuş dönem8 yazan derslerden sınavamı giricem yeniden gidip kayıt olmam mı gerekiyor

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 31 Ara 2017, 02:06

Kredi Bilgileri Bölümüne Tekrar Kontrol Edin

Mezuniyet ŞARTLARI KISMINDA

Minumum Kredi 192 Yazıyor Lakin Karşısında Zorunlu Ders Sayısı 0 Yazıyor.

SİZDE KREDİ 194

KREDİNİZ YETERLİ

FAKAT KALAN ZORUNLU DERS SAYINIZ 6 OLDUĞUNU BAHSETMİŞSİNİZ.

BU 6 DERSİ BAŞARILI VEYA MUAF OLDUĞUNUZ ZAMAN MEZUN OLABİLECEKSİNİZ.

BUNDAN SONRAKİ SINAVA GİREBİLMEK İÇİN

BİR SONRAKİ AÇILICAK OLAN KAYIT YENİLEME BAŞVURUSUNDA BULUNMANIZ GEREKİYOR.

SONRA MART AYINDA SINAV VAR.

Enesugurluu
Çırak

Mesaj gönderen Enesugurluu » 31 Ara 2017, 02:54

Sağolun anladığım son dönem (8) in sınavlarına giricem Dil ve anlatım yine zorunlu bunlardan ya başarılı yada muaf olursam biticek anladım çok sağolunnn :)

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 31 Ara 2017, 02:56

ÖĞRENCİ GİRİŞİ YAPIP > ÖĞRENCİ GENEL BİLGİLER (Altında) > Ders Bilgileri (Genel) > Alabileceği Dersler

KISMINA GİRİN

MUAF HARİÇ

ORTAK YAZAN DERSLERİNİZİ TEMİZLEMENİZ GEREKİYOR

DİL VE ANLATIM HARİÇ DİĞER DERSLERDEN MUAF OLABİLİRSİNİZ

UFAKTA HATIRLATMA YAPAYIM MUAFİYET İÇİN AYNI DERSTEN 3 KERE SINAVA GİRİP BAŞARISIZ OLMANIZ LAZIM.

Enesugurluu
Çırak

Mesaj gönderen Enesugurluu » 31 Ara 2017, 03:08

Peki kayıt yenileme başvurusunu internettenmi yapcam yoksa halk egitimden mi ?

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 31 Ara 2017, 12:32

Açık Lisenin Resmi Sitesini VE Buradaki Duyuruları Takip Edininiz Gelecek Hafta veya Sonrasında Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Tarihleri Açıklanır.

Ziraat , Halkbankası veya Vakıfbankası ATM'DEN T.C. Kimlik Numaranıza Kayıt Yenileme Ücreti Yatırmanız Yeterlidir.

Sonrası Öğrenci Hesabınıza Girip Ders Seçim Ekranından DERSLERİ SEÇMEK KALIYOR.

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön