Örgün Eğitimden Açık Liseye Geçme??

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
Mertyzz

Örgün Eğitimden Açık Liseye Geçme??

Mesaj gönderen Mertyzz » 10 Oca 2018, 21:24

Öncelikle Hayırlı Akşamlar herkese bu sene meslek lisesinde 2. sınıf öğrencisiydim gecen senede sınıfta kaldım bu sene tekrar ediyordum ama notlarim bu sene de düşük gelince devamsızlıkdan ve de bölümümü sevmedigimden dolayı okulu bırakmaya karar verdim. Benim bir kaç arkadaşım şu an da açık öğretim lisesinde ve zaten artık Tek umudum aölden okuyup mezun olmak ama bu aöl nasıl oluyo yani 2. dönem kayit yaptirinca ben kaçınci sınıftan başlarım yani hangi dönemden baslarim eğer seneye kayıt yaptirirsam kaçıncı dönemden başlarım? Teşekkürler

Mrronaldo
Doktor

Re: Örgün Eğitimden Açık Liseye Geçme??

Mesaj gönderen Mrronaldo » 10 Oca 2018, 23:16

Mertyzz yazdı: 10 Oca 2018, 21:24 Öncelikle Hayırlı Akşamlar herkese bu sene meslek lisesinde 2. sınıf öğrencisiydim gecen senede sınıfta kaldım bu sene tekrar ediyordum ama notlarim bu sene de düşük gelince devamsızlıkdan ve de bölümümü sevmedigimden dolayı okulu bırakmaya karar verdim. Benim bir kaç arkadaşım şu an da açık öğretim lisesinde ve zaten artık Tek umudum aölden okuyup mezun olmak ama bu aöl nasıl oluyo yani 2. dönem kayit yaptirinca ben kaçınci sınıftan başlarım yani hangi dönemden baslarim eğer seneye kayıt yaptirirsam kaçıncı dönemden başlarım? Teşekkürler
Sen açık liseye geçiş yaparsan 1 sınıfta ki derslerine göre kredi verilir 2 döneminde kredisi verilir geçtiğin derslerin.Sen şimdi 2 sınıftaysan 4 dönem oluyorsun 4 dönem olarak başlarsın dıye tahmın edıyorum.Mezunıyet sartları duz lıse ıcın 192 ve üzeri 8 dönem aolde okuman 0 zorunlu ders.
Sen mesleki okuyorsan meslek derslerinden ötürü bu uzayabilir meslek derslerinde devamsızlıkta kalma var veya notun düşük olursa kalırsın .Düz açık lise daha erken bitiyor.Bende mesleki okuyorum şuan kredim 225 istenen kredi 240 mı öyle bi şey.Düz okusaydım çoktan mezun olmuştum yani :)

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön