meslek lisesi 12.sınıf 2.dönem aöl geçmek

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
selam0102

meslek lisesi 12.sınıf 2.dönem aöl geçmek

Mesaj gönderen selam0102 » 27 Ara 2017, 12:59

Merhaba arkadaşlar

Ben meslek lisesi bilgisayar bölümünde okuyorum. 12.sınıf 2.dönem aöl e geçmek istiyorum. ama meslek aöl değil normal olana. 9.sınıf ort:69 10:59 11:75. ort larım bu şekilde. şimdi ben nasıl geçebilirim bu aöl e? ne yapmam gerekiyor? normal lisedekiler gibi aynı tarihte mezun olabilir miyim? tyt yks girmem gerekiyor. + olarak şuan staj yapmaktayım. aöl e geçince staj direk iptal oluyor değil mi? şimdiden tşkler.

Kullanıcı avatarı
yorulmaz35
Uzman

Re: meslek lisesi 12.sınıf 2.dönem aöl geçmek

Mesaj gönderen yorulmaz35 » 27 Ara 2017, 13:57

selam0102 yazdı:Merhaba arkadaşlar

Ben meslek lisesi bilgisayar bölümünde okuyorum. 12.sınıf 2.dönem aöl e geçmek istiyorum. ama meslek aöl değil normal olana. 9.sınıf ort:69 10:59 11:75. ort larım bu şekilde. şimdi ben nasıl geçebilirim bu aöl e? ne yapmam gerekiyor? normal lisedekiler gibi aynı tarihte mezun olabilir miyim? tyt yks girmem gerekiyor. + olarak şuan staj yapmaktayım. aöl e geçince staj direk iptal oluyor değil mi? şimdiden tşkler.
kardeşim direk okuyup mezun olsana. şurada lisenin bitmesine kalmış 1 yarı yıl daha bence hiç bulaşma aöl'e.
Resim

selam0102

Mesaj gönderen selam0102 » 27 Ara 2017, 14:06

kesin karalıyım o 2.dönemin ayları boşa gidiceğine 5 ay üni sınavına çalışırım daha iyi. bilgi verir misiniz? ben baya araştırdım kararlıyım geçicem.

Kullanıcı avatarı
yorulmaz35
Uzman

Mesaj gönderen yorulmaz35 » 27 Ara 2017, 14:40

selam0102 yazdı:kesin karalıyım o 2.dönemin ayları boşa gidiceğine 5 ay üni sınavına çalışırım daha iyi. bilgi verir misiniz? ben baya araştırdım kararlıyım geçicem.
kardeşim en yakın zamanda oturduğun ilçedeki aöl bürosuna git ve durumunu anlat bilgi al ilk kayıt tarihinde de kayıt olursun. mezunyet için 192 kredi şartı var sen liseden açık liseye geçersen kaç kredi alacaksın bunu öğrenmeye çalış bürodan. liseden gelen krediye göre mezuniyet tarihini tahmin edebilirsin.
Resim

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 27 Ara 2017, 16:30

Hocam Hoşgeldin Öncelikle :.yehuu: :.yehuu: :.yehuu:

Arkadaş Çok İyi Tavsiye Vermiş Lakin SİZ BAYA KARARLISINIZ.

ŞİMDİ

Resim

ŞU TABLODAKİ DERSLERİN HEPSİNİ 4 SENEDİR GÖRDÜNÜZMÜ ?

VE

ŞUANA KADAR OKUMUŞ OLDUĞUNUZ TÜM MESLEKİ KREDİLER BOŞA GİDİCEK HİÇ BİR DİPLOMA PUANINA KATKISI OLMAYACAK UMARIM BU KONUDA BİLGİNİZ VARDIR.

BU TABLODAKİ DERSLERİN VERMEMİŞ OLDUKLARINIZ VAR İSE VEYA OKUDUNUZ EĞİTİM HAYATI BOYUNCA GÖRMEDİĞİNİZ DERSLER VAR İSE

BUNLARDAN SORUMLU OLUCAKSINIZ VE BU DERSLERDEN SINAVA GİRİCEKSİNİZ BELKİ DİYORUM AMA BELKİ DÖNEMİNİZ UZAYABİLİR ? DİKKAT ETMENİZ GEREKİYOR.

İSTERSENİZ AOL ÖĞRENCİ GİRİŞİ YAPIP KREDİ BİLGİLERİ KISMININ EKRAN GÖRÜNTÜSÜNÜ PAYLAŞIRSANIZ DAHA NET BİLGİ VEREBİLİRİZ

selam0102

Mesaj gönderen selam0102 » 27 Ara 2017, 20:34

hosbulduk hocam. verdiginiz tabloda ki derslerseb fizik,kimya,bio,inkilap 10.sinifa kadar, cografya 9, tarih inkilap 11, felsefe 11, saglik 11. digerlerini full gordum. birde benim bolumum sayisal diye geciyor. aol ogrenci girisi yapamam sanirim ogrenci girisi,sifre gibi bilgilerim yok. mesleki ders notlarim cokta iyi degildi zaten. ve sinavlar nasil kolaylik,zorluk durumu? hayret ettigim bazi kisiler geciyor. kopya gibi bi durum soz konusu mu acikta? bilgi almak icin ao burosuna mi gitmem gerekiyor yoksa halk egitim mi? yav okul ortami berbat sadece benim degil neredeyse burdaki butun liseler oyle.. 2ooo liler baya degisik. bu arada ben 9.sinifta 1yil devmsizliktan kaldiktan sonra anadoludan mesleke gecmistim. tesekkurler yardimlariniz icin.keske onceden de su forumu gorseydim de.. ama artik gelecege bakmak lazim. bu arada aole gecmek istiyorum maol degi. 15 tatilde kayit yaptiricam. staj felan sorun cikarir mi acaba o sorumluluk uzerimden kalkar diye dusunuyorum..

selam0102

Mesaj gönderen selam0102 » 27 Ara 2017, 20:35

telden yazdigimnicin bu kadar karisik oldu kusuruma bakmayin :sandalye:

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 28 Ara 2017, 01:36

ESTF. Hocam Ne Diyim Siz Baya Kararlısınız ... SİZİN İÇİN DAHA İYİ OLUCAKSA BÖYLE OLSUN MADEM

Sınavlarda Katiyen KOPYA OLAYI YOK. Sınavlar O KADAR ZOR DEĞİL Heleki Anadolu Lisesinde Sayısal Ders Görmüşsünüz Temel Bilgileriniz Gayet İyi Durumdadır.

Ve Şöyle Söyleyim Bizde HER SENE SINAV OLUYOR LAKİN HER DÖNEM BİR GEÇEN DÖNEME AİT 4 5 TANE BENZER KALIP SORULAR ÇIKIYOR VE ÖĞRENCİNİN SON KAPISI AÇIK LİSE OLDUĞUNDAN MEZUN ETMEYE DAYALI BİR SİSTEM OLDUĞUNDAN RAHAT MEZUN SAYISI ÇIKIYOR.

HALKEĞİTİM KENDİ İÇİNDE AOL BÜROLARINA SAHİP YANİ AÇIK LİSENİN KENDİNE AİT BİR BİNASI VEYE KURUM DEĞİL.
HALKEĞİTİMLERİN HEPSİNDE AOL İŞLERİNİN GÖRÜLDÜĞÜ OFİS VEYE BÜROLAR VARDIR.

Mesleki Kısımdan Artık AOL GEÇTİĞİNİZ ZAMAN STAJ VS OLAYI TAMAMEN SONLANIR ARTIK KREDİYİ TAMAMLAMAYA VER O TABLODA HENÜZ EĞİTİMİZDE KARŞILAŞMADINIZ DÖNEM İÇİNDE GÖRMEDİĞİNİZ DERSLER TAMAMEN KARŞINIZA ÇIKAR

BELİRLİ BİR ZORUNLU DERS SAYINIZ OLUR ONLA BERABER 192 KREDİ VE ÜSTÜNÜ TAMAMLAYINCA MEZUN OLURSUNUZ.

ŞİMDİ DÖNEMİNİZ ÇOK KARIŞIK ÖRĞÜN LİSEDEN VE ANADOLU LİSESİNDEN SAYISAL BÖLÜMDEN MESLEKİ BÖLÜME GEÇİŞ OLMUŞ ORADAN İSE AÇIK LİSEYE GEÇİŞ OLUCAK YANLIŞ KREDİ HESABI YAPIP YANLIŞ YÖNLENDİRMEYİM SİZİ.

AMA ŞİMDİ ŞUAN SAHİP OLDUĞUNUZ BİLGİLER İLE GEÇEN DÖNEMİN VE BU SENENİN İLK SINAVININ SORU VE CEVAPLARI VAR KENDİNİZİ BİR TEST EDİN 9 DOĞRU ÜSTÜNE RAHAT ÇIKABİLİYORMUSUNUZ KONTROL EDİN.

HER SINAV SORUSU 5 PUANDIR TOPLAMDA 20 SORU VAR = 100 TAM PUAN ALABİLİYORSUNUZ

GEÇME NOTU : 45 DİR 9 DOĞRU CEVAP OLUYOR.

VE SORULARA DİKKAT EDİN GEÇEN DÖNEMLE İLGİLİ ÇOK KALIP SORULAR BULUCAKSINIZ.

BUDA SİZE AVANTAJ OLUYOR GELİCEK DÖNEMİN SORULARI AZ BUÇUK KESTİREBİLİYORSUNUZ BU SAYEDE.

2017/1. Dönem Sınav Soruları ve Cevap Anahtarı
  1. Oturum soru ve cevap anahtarları için tıklayınız.
  2. Oturum soru ve cevap anahtarları için tıklayınız.
  3. Oturum soru ve cevap anahtarları için tıklayınız.

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı
  1. Dönem Sınav Soruları ve Cevapları
  2. Dönem Sınav Soruları ve Cevapları
  3. Dönem Sınav Soruları ve Cevapları
  4. Ek Sınav Soruları ve Cevapları

selam0102

Mesaj gönderen selam0102 » 28 Ara 2017, 10:05

Hocam yardımlarınız için teşekkürler. verdiğiniz pdf leri inceledim sorular kolay rahat yapıyorum. biraz cografya,fizik sıkıntı onuda verdikleri kitaptan hallederim herhalde. aol geçtiğim zaman burada haber veririm. umarım bi sorun olmaz bu sene mezun olurumda tyt-yks ye girerim.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 28 Ara 2017, 18:18

Hocam SİZ HER ŞARTLAR NE OLURSA OLSUN ÖSYM ÜNİVERSİTE SINAVINA GİRİCEKSİNİZ AOLDEN BİLE MEZUN OLAMAZSANIZ BİLE.

ÇÜNKÜ ÖSYM LİSE SON SINIF VE LİSE MEZUNU ŞARTI VAR.

AÇIK LİSEDEKİ KREDİ VEYA ÖRGÜN EĞİTİMDEKİ NOT ORTALAMASI ÖĞRENCİNİN KİŞİSEL PROBLEMİ OLUYOR.

ÖSYM KARIŞMIYOR BUNA SİZ YETERKİ İYİ PLANLAMA YAPIN BAKALIM AOL'E GEÇİNCE KARŞIMZIA KAÇ KREDİ VE KAÇ ZORUNLU DERS GELİCEK SONRA TEKRAR YİNE KONUŞALIM DERSLERİN BASİT GELMESİ ÇOK İYİ OLDU

selam0102

Mesaj gönderen selam0102 » 22 Oca 2018, 16:41

Jezxy yazdı: 28 Ara 2017, 18:18 Hocam SİZ HER ŞARTLAR NE OLURSA OLSUN ÖSYM ÜNİVERSİTE SINAVINA GİRİCEKSİNİZ AOLDEN BİLE MEZUN OLAMAZSANIZ BİLE.

ÇÜNKÜ ÖSYM LİSE SON SINIF VE LİSE MEZUNU ŞARTI VAR.

AÇIK LİSEDEKİ KREDİ VEYA ÖRGÜN EĞİTİMDEKİ NOT ORTALAMASI ÖĞRENCİNİN KİŞİSEL PROBLEMİ OLUYOR.

ÖSYM KARIŞMIYOR BUNA SİZ YETERKİ İYİ PLANLAMA YAPIN BAKALIM AOL'E GEÇİNCE KARŞIMZIA KAÇ KREDİ VE KAÇ ZORUNLU DERS GELİCEK SONRA TEKRAR YİNE KONUŞALIM DERSLERİN BASİT GELMESİ ÇOK İYİ OLDU
Hocam bugün aöl e geçtim 169 kredim var şimdi sevinmeliyimmi yoksa üzülmemi lazım:D

selam0102

Mesaj gönderen selam0102 » 22 Oca 2018, 16:56

birde verdiğiniz o tablodaki bütün dersleri görüşüm saatinden tutun herşeyine kadar.

Reane1

Mesaj gönderen Reane1 » 22 Oca 2018, 17:56

Hocam bende imam hatipteyim düz aole geçmek istiyorum ama kredi konusunda sıkıntılar var imam hatipteki tabloyla sizin verdiğiniz tabloda farklılıklar var, düze geçeceğim için sizin tablodan mı hesaplamalıyım yoksa imam hatip zorunlu derslerinden mi ?

selam0102

Mesaj gönderen selam0102 » 22 Oca 2018, 18:32

Reane1 yazdı: 22 Oca 2018, 17:56 Hocam bende imam hatipteyim düz aole geçmek istiyorum ama kredi konusunda sıkıntılar var imam hatipteki tabloyla sizin verdiğiniz tabloda farklılıklar var, düze geçeceğim için sizin tablodan mı hesaplamalıyım yoksa imam hatip zorunlu derslerinden mi ?
imam hatip Arapça kuran dersleri felan gelmiyor diye biliyorum hocamız gelsin cevaplar. yarın diye biliyorum son haberiniz olsun elinizi çabuk tutun.

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön