Seçtiğim dersler değişmiş

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
havvaaa
Acemi

Seçtiğim dersler değişmiş

Mesaj gönderen havvaaa » 07 Şub 2018, 18:59

Desr seçimini yapmıştım kitaplarımı bile almıştım az önce baktım seçtiğim derslerin tümü değişmiş. Sistem neden böyle yapmış olabilir?

Jezxy
Onursal Üye

Re: Seçtiğim dersler değişmiş

Mesaj gönderen Jezxy » 07 Şub 2018, 19:05

Ders Seçimi Yaparken ? Yukardaki O Kaydet Butonunu Kullandınız Mı ? (Onun Normalde Resmi Kaydet AMACI OTOMATİK DERS SEÇİMİ OLUYOR.)

Şuanki Ders Seçimi İle Sizin Seçtiğiniz Dersler Arasında ORTAK DERSLERMİ ÇOK SEÇMELİ DERSLERİNİZMİ DAHA ÇOK ?

Eğer Kitaplarını Temin Ettiğiniz Derslerin İsimlerinin Bulunduğu Bir AOL EKRAN ÇIKTISI VS VAR İSE.

E-mail veya Halkeğitime Dilekçe Verin Kısa Sürede Çözülme Kavuşması Lazım.

havvaaa
Acemi

Mesaj gönderen havvaaa » 07 Şub 2018, 19:07

Jezxy yazdı: 07 Şub 2018, 19:05 Ders Seçimi Yaparken ? Yukardaki O Kaydet Butonunu Kullandınız Mı ? (Onun Normalde Resmi Kaydet AMACI OTOMATİK DERS SEÇİMİ OLUYOR.)

Şuanki Ders Seçimi İle Sizin Seçtiğiniz Dersler Arasında ORTAK DERSLERMİ ÇOK SEÇMELİ DERSLERİNİZMİ DAHA ÇOK ?

Eğer Kitaplarını Temin Ettiğiniz Derslerin İsimlerinin Bulunduğu Bir AOL EKRAN ÇIKTISI VS VAR İSE.

E-mail veya Halkeğitime Dilekçe Verin Kısa Sürede Çözülme Kavuşması Lazım.
Kaydet butonunu kullanmadım. Şu an ki seçilen derslerin tümü SEÇMELİ. Ders seçim kağıdım var. Dediğiniz gibi dilekçe vermeyi deneyeceğim.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 07 Şub 2018, 19:10

Hiç Zorunlu Yani Ortak Dersleriniz Kaldımı ?

Eğer Zorunlu Ortak Dersleriniz Listeden Kaldırıldı İse Bölgenizdeki Halkeğitime Telefondan Ulaşıp Durumu Bir Anlatın Belki Genel Bir Aksaklık VS VARDIR. İnşallah Öyledir.

" ÖĞRENCİ GİRİŞİ YAPIP > ÖĞRENCİ GENEL BİLGİLER (Altında) > Ders Bilgileri (Alınan) > Dönem Dersleri > Kısmından BU DÖNEMİ SEÇİP ARA ARA KONTROL EDİN.

havvaaa
Acemi

Mesaj gönderen havvaaa » 07 Şub 2018, 19:14

Jezxy yazdı: 07 Şub 2018, 19:10 Hiç Zorunlu Yani Ortak Dersleriniz Kaldımı ?

Eğer Zorunlu Ortak Dersleriniz Listeden Kaldırıldı İse Bölgenizdeki Halkeğitime Telefondan Ulaşıp Durumu Bir Anlatın Belki Genel Bir Aksaklık VS VARDIR. İnşallah Öyledir.

" ÖĞRENCİ GİRİŞİ YAPIP > ÖĞRENCİ GENEL BİLGİLER (Altında) > Ders Bilgileri (Alınan) > Dönem Dersleri > Kısmından BU DÖNEMİ SEÇİP ARA ARA KONTROL EDİN.
Aslında zorunlu dersim kalmamıştı fakat kaydım yenilendiğinde 1 zorunlu ders eklendiğini gördüm (Türk dili ve edebiyatı-2). O dersi de seçmiştim ama o da silinmiş. Şu an ki derslerin tümü seçmeli.

havvaaa
Acemi

Mesaj gönderen havvaaa » 07 Şub 2018, 19:16

havvaaa yazdı: 07 Şub 2018, 19:14
Jezxy yazdı: 07 Şub 2018, 19:10 Hiç Zorunlu Yani Ortak Dersleriniz Kaldımı ?

Aslında zorunlu dersim kalmamıştı fakat kaydım yenilendiğinde 1 zorunlu ders eklendiğini gördüm (Türk dili ve edebiyatı-2). O dersi de seçmiştim ama o da silinmiş. Şu an ki derslerin tümü seçmeli.
Şimdi tekrar baktım zorunlu dersiniz yoktur diyor. Bir şey anlamadım yani bu işten.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 07 Şub 2018, 19:19

Umarım Sorun Geçicidir.

Şuan Kredi Bilgileriniz Ekranında Zorunlu Dersiniz Varmı ?

Yani Vermeniz Gereken ORTAK DERS KALDIMI ?

Şuanki Hata Mezuniyetinizin Geçikmesine Sebep Olucak Türden Hata

Dediğim Gibi İrtibat Büroları HEM - MEM Bölgenizdeki Halkeğitime Bir Ulaşmaya Çalışın

Yarına Kadar Durum Değişmez İse Elinizdeki Ders Çıktısı İle Dilekçe Verin.

havvaaa
Acemi

Mesaj gönderen havvaaa » 07 Şub 2018, 19:22

Jezxy yazdı: 07 Şub 2018, 19:19 Umarım Sorun Geçicidir.

Şuan Kredi Bilgileriniz Ekranında Zorunlu Dersiniz Varmı ?

Yani Vermeniz Gereken ORTAK DERS KALDIMI ?

Şuanki Hata Mezuniyetinizin Geçikmesine Sebep Olucak Türden Hata

Dediğim Gibi İrtibat Büroları HEM - MEM Bölgenizdeki Halkeğitime Bir Ulaşmaya Çalışın

Yarına Kadar Durum Değişmez İse Elinizdeki Ders Çıktısı İle Dilekçe Verin.

Kredi bilgileri ekranında zorunlu dersi YOK görünüyor. Halk eğitime mesaj attım cevap gelmezse yarın girip soracağım.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 07 Şub 2018, 19:25

Bence Yarına Kadar Bekleyin Sistemde Bakım Çalışma Olduğu Zaman Böyle Şeyler Oluyor.

Lakin Yarına Kadar Düzelmez İse Aynen İlk İşiniz Halkeğitimde Soluk Almak Olsun.

O Zorunlu Dersin İSMİNİ SÖYLEYİN Çalışanlara ve Bu Benim Mezun Olurken Mezuniyet İncelemesinde Tekrar Karşıma Çıkarmı Diye Belirtin O DERSİ.

İnşallah Yarına Kadar Düzelmiş Olurda Bunlarla Uğraşmak Zorunda Kalmazsınız.

havvaaa
Acemi

Mesaj gönderen havvaaa » 07 Şub 2018, 19:26

Jezxy yazdı: 07 Şub 2018, 19:25 Bence Yarına Kadar Bekleyin Sistemde Bakım Çalışma Olduğu Zaman Böyle Şeyler Oluyor.

Lakin Yarına Kadar Düzelmez İse Aynen İlk İşiniz Halkeğitimde Soluk Almak Olsun.

O Zorunlu Dersin İSMİNİ SÖYLEYİN Çalışanlara ve Bu Benim Mezun Olurken Mezuniyet İncelemesinde Tekrar Karşıma Çıkarmı Diye Belirtin O DERSİ.

İnşallah Yarına Kadar Düzelmiş Olurda Bunlarla Uğraşmak Zorunda Kalmazsınız.
Umarım gitmeme gerek kalmaz. Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 07 Şub 2018, 19:29

Rica Ederim Sosyal Medya Hesaplarınız Varsa Faceden Falan Bir Araştırın Genel Bir Problem Var İse Sayfalarda Mutlaka Şikayetlerden Bahsedenler Olur.

İnşallah Yarın Çözüme Kavuşmuş Olursunuz.

“Sınavlar” sayfasına dön