Yeniyim Merak ettiklerim...

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
animaso

Yeniyim Merak ettiklerim...

Mesaj gönderen animaso » 09 Şub 2018, 05:52

Herkese Merhabalar,Ben 18/09/2017 tarihinde açık liseye kayıt yaptırdım ücretimi ödedim kasım veya aralıktaydı sanırım sınav vardı malesef kaçırdım.Şimdi yine kayıt yenileme vardı ona ücretimi yatıramadım şuan "Öğrenci Durumu:DONUK" olarak gözüküyor.Ücreti yatırmadıgım için galiba donuk. :?:
Merak ettiklerimi cevaplarsanız sevinirim. :22:
* Ben şimdi 2. dönemide kaçırdım tekrar kayıt yenileme nezaman olacak ve yine baştan sınava mı girecem nereye kadar çalışmam gerek ?
* 192 kredide mezun diyor bu komple lisemi bitiyor ?
* kayıt yeniledikten sonra sınavlara kitaplardanmı çalışayım yoksa internettenmi daha iyi olur ?

Sorularım bunlar herkese iyi forumlar :teslim:

Jezxy
Onursal Üye

Re: Yeniyim Merak ettiklerim...

Mesaj gönderen Jezxy » 09 Şub 2018, 16:37

Hocam Öncelikle Hoşgeldin.

Eğer Yaşınız Bu 3.Sınavın Şartlarına Uyuyor İse

Resim

24 NİSAN – 14 MAYIS 2018 Bu Tarihler Arasında Kayıt Yenileyip Öğrenci Durumunuzu Tekrar Aktif Yapıp Ders Seçimini Tamamlayıp 7 – 8 TEMMUZ 2018 Olucak Olan Sınava Girebilirsiniz.

Yaşınız Eğer Bu Şarta Uymuyor İse.

Eylül Ekim Arası Henüz Tarihi Belli Değil Bu Aylar İçerisinde Açılıcak Olan İlk Kayıt Ve Kayıt Yenileme Gününe Kadar Beklemeniz Gerekiyor.

Her Dönem Kayıt Yeniledikten Sonra Ders Seçim Ekranı Açılıyor Ve Seçeceğiniz Ortak ve Seçmeli Derslerden Sorumlu Oluyorsunuz Önünüzdeki Sınavda. Seçtiğiniz Dersleri Sınavda Başarılı Olabilirseniz Diğer Kayıt Yenilemede Farklı Dersleri Seçiyorsunuz Bu Tamamen Size Bağlı.

192 Kredi ve 0 ZORUNLU DERS SAYISINA ULAŞTIĞINIZ ZAMAN
Lise Defterini Tamamen Kapatmış Oluyorsunuz.

Bulunduğunuz Bölge İl / İlçedeki Halkeğitimlerde Bazen Her Dersin Kitapları Bulunmuyor.

Ondan Eğer Bilgisayar Ortamında Çalışmak Rahatsızlık Vermiyor İse

http://aok.meb.gov.tr/test/dk/

Burada Tüm Ders Kitapları Digital Ortama Aktarılmış Şekilde Hepsi Var.

Ders Seçimi Yaptıktan Sonra Kitaplara Çalışıp Not Tutup Çıkmış Sorular Üzerinden Kendinizi Test Edip Rahatlıkla Sınavlarda Başarılı Olabilirsiniz.

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön