Diploma Puanı İçin Muaf Ders Yerine Seçmeli Ders Alabilir Miyim ?

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
pirates1241

Diploma Puanı İçin Muaf Ders Yerine Seçmeli Ders Alabilir Miyim ?

Mesaj gönderen pirates1241 » 13 May 2018, 23:21

Açık liseye geçtiğimde ilk dönemlerden 2 tane muaf olduğum ders vardı, şimdi bütün derslerimi verdim ve kredi açığı kaldı. Bu kredi açığını seçmeli derslerle verirsem puanım yüksek olacak ama gidip muaf olduğum 2 dersi seçersem büyük ihtimalle yine düşük not alacağım. Şimdi sormak istediğim şey ben muaf dersleri tekrar almasam sadece seçmeli dersleri seçip kredimi doldursam diploma notumda muaf derslerden geçmediğim için bir düşme olur mu ? Yoksa seçmeli derslerle tamamladığım için diploma notum yine normal bir şekilde hesaplanır mı ?

Kullanıcı avatarı
ruukiiyee
Yardımcı Asistan

Re: Diploma Puanı İçin Muaf Ders Yerine Seçmeli Ders Alabilir Miyim ?

Mesaj gönderen ruukiiyee » 14 May 2018, 00:01

muaf olunan dersler diploma notunu etkilemez .

Mrronaldo
Doktor

Re: Diploma Puanı İçin Muaf Ders Yerine Seçmeli Ders Alabilir Miyim ?

Mesaj gönderen Mrronaldo » 14 May 2018, 02:17

pirates1241 yazdı: 13 May 2018, 23:21 Açık liseye geçtiğimde ilk dönemlerden 2 tane muaf olduğum ders vardı, şimdi bütün derslerimi verdim ve kredi açığı kaldı. Bu kredi açığını seçmeli derslerle verirsem puanım yüksek olacak ama gidip muaf olduğum 2 dersi seçersem büyük ihtimalle yine düşük not alacağım. Şimdi sormak istediğim şey ben muaf dersleri tekrar almasam sadece seçmeli dersleri seçip kredimi doldursam diploma notumda muaf derslerden geçmediğim için bir düşme olur mu ? Yoksa seçmeli derslerle tamamladığım için diploma notum yine normal bir şekilde hesaplanır mı ?
Şeçmeli veya ortak ders fark etmez geçemesen bile diploma puanını etkilemez.Şeçmeli ders diploma puanına çok az katkısı var ortak ders daha fazla öneme sahip.Bi an önce mezun olmak istiyorsan ve 2 muaf olduğun dersin alanlarında başarısızsan hiç anlamıyorsan şeçmeli dersleri şeçip mezun ol.2 muaf ders çok bi şey değil .

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön