Kayıt Yenileme yapmalı mıyım ?

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
Menthol
Çırak

Kayıt Yenileme yapmalı mıyım ?

Mesaj gönderen Menthol » 21 Eyl 2018, 20:30

Selamlar, ek sınav başvurumu yaptım derslerimi de seçtim. Kayıt yenileme dönemi de başladı fakat ben daha ek sınava girmedim hangi derslerden geçip geçmeyeceğimi nereden bilip de kaydımı yenileyip ders seçimi yapacağım biraz kafam karıştı yardımcı olursanız sevinirim.

_cid_
Doktor

Re: Kayıt Yenileme yapmalı mıyım ?

Mesaj gönderen _cid_ » 21 Eyl 2018, 20:38

Kaç krediye ihtiyacın var bu ek sınavda? Mesela benim 19 krediye ihtiyacım var ama 35 kredilik ders seçtim ve 19 krediyi alabileceğimi düşünüyorum o yüzden kayıt yenileme yapmamaya karar verdim. Zaten üni gibi bi durumum da yok. Bi arkadaş ek sınavla mezun olursan kayıt yenileme ücretini geri alabilindiğini söyledi ama benim bilgim yok bu konuda.

Menthol
Çırak

Mesaj gönderen Menthol » 21 Eyl 2018, 20:43

_cid_ yazdı: 21 Eyl 2018, 20:38 Kaç krediye ihtiyacın var bu ek sınavda? Mesela benim 19 krediye ihtiyacım var ama 35 kredilik ders seçtim ve 19 krediyi alabileceğimi düşünüyorum o yüzden kayıt yenileme yapmamaya karar verdim. Zaten üni gibi bi durumum da yok. Bi arkadaş ek sınavla mezun olursan kayıt yenileme ücretini geri alabilindiğini söyledi ama benim bilgim yok bu konuda.
Benim 23 krediye ihtiyacım var. Bu sınavda mezun olamazsam Ocakta ki sınava girmem gerekecek bunun için de kayıt yenilemem gerekiyor ama bana biraz saçma geldi sistem dersler nasıl seçilecek. Yardım bekliyorum :(

Kullanıcı avatarı
barbaros
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen barbaros » 21 Eyl 2018, 20:55

hocam yerinde olsaydım bende aynısını yapardım 23 kredi lazım olsa işimi şansa bırakmadan kayıt yenilemeyi yapardım çünkü istediğim krediyi alamazsam 1.dönem sınavımı kaçıracağım için marta kadar 2.dönem sınavını beklemem gerekecekti.
ek sınavdan sonra ders seçme işlemini başlatırlar bu ek sınav sonuçları en geç 2 haftada açıklanır. geçen yıl sınavdan 1 hafta sonra açıkladılar.

Menthol
Çırak

Mesaj gönderen Menthol » 21 Eyl 2018, 21:13

barbaros yazdı: 21 Eyl 2018, 20:55 hocam yerinde olsaydım bende aynısını yapardım 23 kredi lazım olsa işimi şansa bırakmadan kayıt yenilemeyi yapardım çünkü istediğim krediyi alamazsam 1.dönem sınavımı kaçıracağım için marta kadar 2.dönem sınavını beklemem gerekecekti.
ek sınavdan sonra ders seçme işlemini başlatırlar bu ek sınav sonuçları en geç 2 haftada açıklanır. geçen yıl sınavdan 1 hafta sonra açıkladılar.
Kayıt Yenileme kılavuzunda en geç 28 Eylüle kadar ders seçim işlemleri bitecek diyor ama şimdi baktım resmi sitede İLK KAYIT yapan öğrenciler için yapılan duyuruda talim terbiye kurulu onayı alınacak ondan sonra duyurulacak ders seçim işlemleri diyor. Kayıt yenileyen öğrenciler için böyle bir duyuru falan yok. İşin parasında değilim de sistem saçma geldiği için sormak istedim buraya. Bu arada benim sistemde fotoğrafım yok kılavuzda artık zorunlu, foto olmadan sınava giremezsin diyor bunun için de halk eğitime gitmem gerek herhalde değil mi :D

Kullanıcı avatarı
barbaros
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen barbaros » 21 Eyl 2018, 21:17

aynen hocam foto yoksa sıkıntı yaratır. halk eğitime git 2 dakikada ÇAT ÇAT foto işini hallederler ben 2010 da çekildiğim fotoğraf ile gidiyorum ben olduğuma inanmıyorlar kundakta mı çekildin diyorlar :D

Menthol
Çırak

Mesaj gönderen Menthol » 21 Eyl 2018, 21:28

Hahaha tamamdır saol :D

servetinanc
Doktor

Mesaj gönderen servetinanc » 21 Eyl 2018, 22:48

_cid_ yazdı: 21 Eyl 2018, 20:38 Kaç krediye ihtiyacın var bu ek sınavda? Mesela benim 19 krediye ihtiyacım var ama 35 kredilik ders seçtim ve 19 krediyi alabileceğimi düşünüyorum o yüzden kayıt yenileme yapmamaya karar verdim. Zaten üni gibi bi durumum da yok. Bi arkadaş ek sınavla mezun olursan kayıt yenileme ücretini geri alabilindiğini söyledi ama benim bilgim yok bu konuda.

hocam yine de şansa bırakmayip kayit yenileseydiniz keske, ne olur ne olmaz, sinav beklediginiz gibi gecmeyebilir. benim de 27 krediye ihtiyacim var, hem ek sinav hemde normal kayit yeniledim. kolay dersler de bitti zaten, turk edebiyati muaf oldugum dersleri sectim mecburen. isimi sansa birakmamak icin iki sinavin da kaydini yaptim.

_cid_
Doktor

Mesaj gönderen _cid_ » 21 Eyl 2018, 23:00

Risk beni daha iyi hazırlanmama itecek, teşekkür ederim önerin için. İnşallah herkes yani son kredilere ihtiyacı olanlar ek sınav ile lise işini bitirsinler diliyorum.

Başaran

Mesaj gönderen Başaran » 24 Eyl 2018, 08:37

Benim 90 kredim var ama yinede ek sınava başvurdum, 1. dönem sınavına da girmek istiyorum ama aynen söylediğiniz gibi ek sınav ile 1. dönem sınavı üst üste geliyor ders seçme vs. nasıl olacak muamma.Saçma sapan iş yapıyor MEB, okadar boş vakit vardı şunu yeni eğitim dönemi başlamadan bir iki ay önce yapmış olsalar kimse sıkıntı çekmezdi.

Jomant

Mesaj gönderen Jomant » 24 Eyl 2018, 11:05

Merhaba ben normal kayıt yenileme diye ek sınava para yatırmışım dikkatsizlik :) ek sınava giremiyorum uzak olduğum için normal kayıt yenilemede yapamıyorum bu tc ile daha önce para yatırıldı diyor ne yapmalıyım bu konu hakkında ?

senator
Acemi

Mesaj gönderen senator » 24 Eyl 2018, 11:13

Menthol yazdı: 21 Eyl 2018, 20:30 Selamlar, ek sınav başvurumu yaptım derslerimi de seçtim. Kayıt yenileme dönemi de başladı fakat ben daha ek sınava girmedim hangi derslerden geçip geçmeyeceğimi nereden bilip de kaydımı yenileyip ders seçimi yapacağım biraz kafam karıştı yardımcı olursanız sevinirim.
ek sınav için seçmiş olduğunuz dersleri büyük ihitmalle kayıt yenileme işleminde göremeyeciz yani diğer dersleri seçeceğiz buda bize ek sınavda gireceğimiz dersleriden başarılı olup olmadığımızın önemi olmaycak.

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön