3 yıl ticaret okudum alttan dersim olduğundan tastikname aldım

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
Ercancarpik

3 yıl ticaret okudum alttan dersim olduğundan tastikname aldım

Mesaj gönderen Ercancarpik » 06 Eki 2018, 18:30

Merhaba,

Yaşım 29 2009 senesinde 3 sene ticaret meslek lisesine gittim ve tastikname aldım 3 dersi vermediğim için şimdi açıktan okuyup lise diploması almak istiyorum. En kısa yoldan nasıl alabilirim? yardımcı olur musunuz?

melmelda

Re: 3 yıl ticaret okudum alttan dersim olduğundan tastikname aldım

Mesaj gönderen melmelda » 06 Eki 2018, 18:34

aol'e yeni kayıt yaptırmanız gerekiyordu eğer yaptırmadıysanız seneye eylülde yeni kayıtları bekleyeceksiniz

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 06 Eki 2018, 18:37

Ercancarpik yazdı: 06 Eki 2018, 18:30 Merhaba,

Yaşım 29 2009 senesinde 3 sene ticaret meslek lisesine gittim ve tastikname aldım 3 dersi vermediğim için şimdi açıktan okuyup lise diploması almak istiyorum. En kısa yoldan nasıl alabilirim? yardımcı olur musunuz?
AÇIK LİSEYE GEÇTİĞİNİZDE

MESLEKİ AÇIK OLARAKMI DÜŞÜNÜYORSUNUZ

YOKSA ?

NORMAL ALANSIZ AÇIK LİSEMİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ ?

Ercancarpik

Mesaj gönderen Ercancarpik » 06 Eki 2018, 18:43

Jezxy yazdı: 06 Eki 2018, 18:37 AÇIK LİSEYE GEÇTİĞİNİZDE

MESLEKİ AÇIK OLARAKMI DÜŞÜNÜYORSUNUZ

YOKSA ?

NORMAL ALANSIZ AÇIK LİSEMİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ ?
Yok ben ticaret okuyordum ve ticaret lisesi son sınıfta tastikname aldım. Tekrar ticaret okumak istiyorum. Tastikname alma nedenim ise alttan derslerim vardı yaz okuluna kalmıştım ve bazı nedenlerden dolayı yaz okuluna gidip sınavları vermedim. Dolayisiyla tastikname aldım. Şimdi lise diplomasını dışarıdan okuyup almak istiyorum.
melmelda yazdı: 06 Eki 2018, 18:34 aol'e yeni kayıt yaptırmanız gerekiyordu eğer yaptırmadıysanız seneye eylülde yeni kayıtları bekleyeceksiniz
8 ekime kadar uzatıldı yani bu önümüzdeki pazartesi başvuru yapabiliyorum.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 06 Eki 2018, 18:51

Şimdi Oldu

2018-2019 eğitim öğretim yılı 1. Dönem ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 08 Ekim 2018 tarihi mesai bitimine kadar uzatılmıştır.

Eğer Mesleki Lise Okuyucaksanız ...

Pazartesi Günü İlk İş

Resim

Buradan Size EN YAKIN HALKEĞİTİMİ BULARAK

TASTİKNAME

Ön cepheden ve son altı ay içinde çekilmiş 4,5x6 cm. ebadında bir adet renkli vesikalık fotoğraf

VE

ATMDEN VEYA ŞUBEDEN YENİ KAYIT ADI ALTINDA TC KİMLİK NUMARANIZ ÜZERİNE YATIRILMIŞ BANKA DEKONTU İLE

DEVAM ETMEK İSTEDİĞİNİZ MESLEKİ BÖLÜME BAŞVURU YAPABİLİRSİNİZ.

Ercancarpik

Mesaj gönderen Ercancarpik » 06 Eki 2018, 18:56

Jezxy yazdı: 06 Eki 2018, 18:51 Şimdi Oldu

2018-2019 eğitim öğretim yılı 1. Dönem ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 08 Ekim 2018 tarihi mesai bitimine kadar uzatılmıştır.

Eğer Mesleki Lise Okuyucaksanız ...

Pazartesi Günü İlk İş

Resim

Buradan Size EN YAKIN HALKEĞİTİMİ BULARAK

TASTİKNAME

Ön cepheden ve son altı ay içinde çekilmiş 4,5x6 cm. ebadında bir adet renkli vesikalık fotoğraf

VE

ATMDEN VEYA ŞUBEDEN YENİ KAYIT ADI ALTINDA TC KİMLİK NUMARANIZ ÜZERİNE YATIRILMIŞ BANKA DEKONTU İLE

DEVAM ETMEK İSTEDİĞİNİZ MESLEKİ BÖLÜME BAŞVURU YAPABİLİRSİNİZ.
Hocam şimdi şöyle bir durum var, mesleki eğitim okursam her hafta sonu yüz yüze ders göreceğim diye biliyorum ve ben her hafta ders görmeye gidecek durumda değilim. Fakat açık öğretim lisesine kayıt olursam sadece sınavlara gideceğim diye biliyorum ve bu benim için daha uygun olur. Soruma gelince 3 yıl ticaret okuyup tastikname aldığım için açık öğretime yazılsam direk olarak kaldığım yerden mi devam edeceğim? yani mesleki eğitim değil de direk açık lise okusam. ve kaç yılda diplomamı alabilirim?

Sizin bana önereceğiniz birşey olursa dinlemek isterim şuan gerçekten hiçbirşey bilmiyorum.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 06 Eki 2018, 19:07

Ercancarpik yazdı: 06 Eki 2018, 18:56 Hocam şimdi şöyle bir durum var, mesleki eğitim okursam her hafta sonu yüz yüze ders göreceğim diye biliyorum ve ben her hafta ders görmeye gidecek durumda değilim. Fakat açık öğretim lisesine kayıt olursam sadece sınavlara gideceğim diye biliyorum ve bu benim için daha uygun olur. Soruma gelince 3 yıl ticaret okuyup tastikname aldığım için açık öğretime yazılsam direk olarak kaldığım yerden mi devam edeceğim? yani mesleki eğitim değil de direk açık lise okusam. ve kaç yılda diplomamı alabilirim?

Sizin bana önereceğiniz birşey olursa dinlemek isterim şuan gerçekten hiçbirşey bilmiyorum.

Hocam Elimden Geldiğince Yardımcı Olayım ...

Şimdi Meslek Lisesi Okursanız

Haftada 2 veya 3 Gün Okula Gidebilirsiniz. Tam Olarak Hangi Meslek Dersleriniz Bitti yada Hangi Meslek Dersleriniz Son Döneme Kaldı Yada Son Dönemde Sadece Dersmi Var Yoksa Sadece Stajmı Lazım Bilmediğimden En Kötü İhtimalle 2 veya 3 Gün Genelde Akşam Olmak Üzere Eğitime Gitmek Durumunda Kalabilirsiniz.

Hem Okula Gidip Okuldaki Meslek Dersleriniz İçin Hemde Dışardanda Bitirmeniz Gereken Genel Kültür Dersleri İçin Sınava Girmeniz Gerekecek.

Eğer Alansız SADECE AÇIK LİSE OKURSANIZ

Meslekdeki Tüm Ders Kredileriniz Boşa Gider.

3 Yıl Ticaret Okuduğunuz Tamam ! Ama Okuduğunuz Dönem 2009

Tam 9 Sene Öncesinin Ders Çizelgesine Tabisiniz ve Bizde Daha Bu Dönem Yine Ders Çizelgesi Değişti ve İsterseniz Şuradaki

RESİM BAĞLANTI Buradan Bir Kontrol Edin 2009da HATIRLADIĞINIZ DERSLERE BAKIN

GÖRMEDİĞİNİZ DERSLER VE SON DÖNEMİN DERSLERİ SİZE ZORUNLU DERS OLARAK GELİCEK.

AMA KAYIT OLDUĞUNUZ SENE MEZUN OLABİLME İMKANINIZ VAR AMA BU İMKAN TAMAMEN SİZE BAĞLI HER SINAVDA

35 KREDİ TOPLAMANIZ LAZIM !

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön