AÖL Ders Notları Ve Kitaplar

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
guruda

AÖL Ders Notları Ve Kitaplar

Mesaj gönderen guruda » 01 Kas 2018, 18:39

Arkadaşlar merhaba.Bu dönem Felsefe 1-2,Biyoloji 3,Kimya 4,Fizik 4,Türk Edebiyatı 5,Tarih 4 vs gibi derslerden sınava gireceğim.Fakat güncel ders notları bulamadım,en az 3-4 sene öncesine ait özet halinde ders notları çıkıyor karşıma.Daha önce girdiğim sınavlara dersleri çalışmadan sadece Musay Yayınları Son 5 Yıl Çıkmış Sorular kitabından test çözerek girdim.50-70 gibi notlarla geçsem de yükseltmek istiyorum şimdi.Ne yapsam ne etsem bilemedim.3-4 sene öncesine ait olan ders notlarını çalışmak iyi bir fikir mi? Çıkartıp ekledikleri olmuştur mutlaka.Konu anlatımlı,örnek sorulu önerebileceğiniz kitaplar var mı alsam? Bir akıl istiyorum.Nasıl ilerlemeliyim,nasıl çalışmalıyım,neye dikkat etmeliyim? Yorumlarınızı esirgemeyin.

Jezxy
Onursal Üye

Re: AÖL Ders Notları Ve Kitaplar

Mesaj gönderen Jezxy » 01 Kas 2018, 20:45

Merhaba ... :.yehuu:

Şimdi BU DÖNEM TÜM MÜFREDAT VE KİTAPLAR DEĞİŞTİ ...

Bundan Dolayı ARTIK ÇIKMIŞ SORULAR %10 LUK BİR ETKİSİ OLUR ODA GİRECEĞİNİZ DERSE DAİR UFAK BİR TEMELİNİZ VARSA.

BU ÇIKMIŞ SORULAR OLAYI 2 SENE GİBİ BİR MÜDDET İÇERİNDE RAFA KALKMIŞ DURUMDA OLUYOR ..

Hocam Bahsettiğiniz Dersler Yarı Sayısal Yarı Sözel Bu Derslerin 1 Aylık Vakti Kaldı Sınav İçin.

En İyi Çözüm Yeni Kitapları Halkeğitimden Alıp Kendiniz Ders Notu Çıkarmanız Olucak.

Kitaplar Yeni Olduğundan Dolayı Önce Sizin Yeni Müfredatı Konuları Görmeniz Çok İyi Olucak Yoksa Alacağınız Kitaplar Hep Tahmini ve Şüphe İçinde Alıcaksınız Acaba Doğrumu Bu Konulardan Soru Gelirmi ! Diye

guruda

Mesaj gönderen guruda » 01 Kas 2018, 22:58

Jezxy yazdı: 01 Kas 2018, 20:45 Merhaba ... :.yehuu:

Şimdi BU DÖNEM TÜM MÜFREDAT VE KİTAPLAR DEĞİŞTİ ...

Bundan Dolayı ARTIK ÇIKMIŞ SORULAR %10 LUK BİR ETKİSİ OLUR ODA GİRECEĞİNİZ DERSE DAİR UFAK BİR TEMELİNİZ VARSA.

BU ÇIKMIŞ SORULAR OLAYI 2 SENE GİBİ BİR MÜDDET İÇERİNDE RAFA KALKMIŞ DURUMDA OLUYOR ..

Hocam Bahsettiğiniz Dersler Yarı Sayısal Yarı Sözel Bu Derslerin 1 Aylık Vakti Kaldı Sınav İçin.

En İyi Çözüm Yeni Kitapları Halkeğitimden Alıp Kendiniz Ders Notu Çıkarmanız Olucak.

Kitaplar Yeni Olduğundan Dolayı Önce Sizin Yeni Müfredatı Konuları Görmeniz Çok İyi Olucak Yoksa Alacağınız Kitaplar Hep Tahmini ve Şüphe İçinde Alıcaksınız Acaba Doğrumu Bu Konulardan Soru Gelirmi ! Diye

Öncelikle cevabınız için teşekkürlerimi iletiyorum.Halkeğitim merkezlerinde şöyle bir sıkıntı ile karşılaştım neredeyse her seferinde,seçtiğim dönem dersi kitabını almaya gidiyorum misal Türk Edebiyatı 3 olsun bu kitap,o elimizde yok,basılmadı,kaldırıldı vs deniliyor.Onun konuları Türk Edebiyatı 2 veya 4 ile birleşti bundan çalışacaksınız diyip farklı dönem ders kitaplarını veriyorlar.Çalışacağım konuları kapsıyor mu kapsamıyor mu onu da bilemiyorum.Bazı kitapların değiştiğini biliyorum,bunu yayınlamışlardı da fakat yayınlanan listenin için de olmayan kitaplar için de geçerli bu bahsettiğim durum.Bir iki ders için konulara baktığımda kapsamıyordu mesela.Bende şaşırıyorum hal böyle olunca,çözümü sadece çıkmış soruları çözerek bulabiliyorum.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 02 Kas 2018, 01:03

Rica Ederim ...

Halkeğitimdeki Sıkıntıyı Tahmin Edebiliyorum ... Lakin Hani Bu Dönem 1 2 veya 10 11 Dersin Kitabı Değişse Yine İyi Diyicem ESKİ ÇIKMIŞ SORULAR YİNE İŞİMİZE YARAR DİYİCEM AMA MAALESEF

MÜFREDATTAKİ 36 37 DERSİN TÜM KİTAPLARI DEĞİŞTİ.

HANİ BİR DİĞER ÇÖZÜMÜ ANCA

KİTAPLARIN DİGİTAL HALİ OLAN

http://aok.meb.gov.tr/kitap/

BU RESMİ SİTEDEN DERSLERİNİZ KİTAPLARINI BULUP KONU BAŞLIKLARINA GÖRE YA İNTERNET ÜZERİNDEN ANLATIM BULMANIZ GEREKİYOR YADA BU PDF HALİNDEN BİLGİSAYAR ÜZERİNDEN KENDİNİZ NOT ÇIKARTMANIZ SİZE FAYDASI OLUCAKTIR.

DERSLER BAHSETTİĞİM GİBİ 1 AY GİBİ BİR KISITLI SÜRENİZ VAR VE İYİ PUANLAR İSTİYORSUNUZ BAŞKA ALTERNATİF HİÇ AKLIMA GELMİYOR.

“Sınavlar” sayfasına dön