Mesleki Açık Öğretimden Genel Açık Öğretime Geçiş

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Tunga3

Mesleki Açık Öğretimden Genel Açık Öğretime Geçiş

Mesaj gönderen Tunga3 » 29 Kas 2018, 21:11

Arkadaşlar merhaba ,

2001 yılında Lise (3) son sınıfta Meslek Lisesi Tevisye bölmünü rahatsızlığım nedeni ile yarım bırakmak zorunda kaldım..2002 ve 2003 yıllarında AÖL ye kayıt oldum , bazı dersler için yeterli öğrenci sayısı oluştu ve yüzyüze eğitim sınıfı açıldı ama bazı dersler için sınıf oluşturulamadı ve mezun olamadım..

O yıldan sonra bu konu ile hiç ilgilenmedim , zaten o yıllarda Mesleki Açık Öğretimden Genel Açık Öğretime geçiş yoktu .Şu an geçiş var mı ?
Genel olarak nasıl bir yol izlemeliyim ?

Jezxy
Onursal Üye

Re: Mesleki Açık Öğretimden Genel Açık Öğretime Geçiş

Mesaj gönderen Jezxy » 30 Kas 2018, 00:14

Merhaba ... :.yehuu:

Şuan Artık Liseler Arası Geçiş Basit Sadece AÇIK LİSE Kurumlarından Örgün Eğitime Geçiş Biraz Zor.

İzlemeniz Gereken Yol

YENİ KAYIT VE KAYIT YENİLEMELER AÇILDIĞI ZAMAN !!!

Size EN Yakın HALKEĞİTİME GİDİP

Resim

BURADAN BAKABİLİRSİNİZ İL / İLÇE OLARAK

ORADA AOL BÜROSUNDA UFAK BİR DİLEKÇE DOLDURUYORSUNUZ VE GİTTİĞİNİZ GÜN SADECE ALANSIZ NORMAL AÇIK LİSEYE GEÇİŞİNİZ TAMAMLANIYOR.

AMA ŞÖYLE BİR HATIRLATMA YAPAYIM..

MESLEKİ BÖLÜMÜ BIRAKTIĞINIZ İÇİN ORADAN GELEN NOTLAR KOMPLE SİSTEM DIŞI KALICAK VE ARTIK MESLEĞİNİZLE İLGİLİ HİÇ BİR ŞEY OLMAYACAK.

Tunga3

Mesaj gönderen Tunga3 » 30 Kas 2018, 02:14

Cevabınız için çok teşekkür ederim .. Ben meslek lisesini 3. sınıfta bırakmıştım . Genel Açık Liseye geçiş yaptığımda 1. sınıftan mı başlayacağım yoksa Meslek lisesinde okurken 1-2-3. sınıflarda gördüğüm ve geçer not aldığım genel kültür derslerinden muaf mı olacağım .

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 30 Kas 2018, 02:24

Rica Ederim ...

Şimdi Bizde Artık Lise 1 2 3 Kavramı Yok Sadece Dönem Olayı Başlıyor

LİSE 1 = 1 VE 2 DÖNEM
LİSE 2 = 3 VE 4 DÖNEM
LİSE 3 = 5 VE 6 DÖNEM
LİSE 4 = 7 VE 8 DÖNEM OLARAK DEĞİŞİYOR

Okuduğunuz Dönemlerden MESLEKİ DERSLERİNİZ HARİCİNDE GENEL KÜLTÜR DERSLERİNDEN 45 ÜSTÜ NOT ALDIĞINIZ HER DERS SİZE KREDİ OLARAK GELİCEK Yani Sizin Tabirinizle Derslerden Muaf Olucaksınız

2018 - 2019 Açık Öğretim Genel Lisesi Dönemlere Göre Haftalık Ders Çizelgesi

Şuradan Dersleri Görebilirsinizi ve Derslerin Kredilerini Görebilirsiniz.

Mezuniyet Şartları İse

192 KREDİ
0 ZORUNLU DERS
VE 8 Dönem Tamamlamak

Sizde Bu Şartlarda Mezun Olucaksınız.

Siz Açıköğretim Lisesi Ve Bu Siteye Ara Ara Kontrol Edin

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenilemeler Açıldığında Sizde Geçiş Yaptıktan Sonra Ders Seçimi Olsun Size Yansıyan Son Kredi ve Kalan Zorunlu Ders Sayısına Göre Daha İyi Yardımcı Olunur.

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön