Bütün 3 Yıllıklar Buraya

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Erencexor
Yardımcı Asistan

Re: Bütün 3 Yıllıklar Buraya

Mesaj gönderen Erencexor » 11 Tem 2009, 16:34

3 sınavlı sistem 2009-2010 eğitim öğretim sistemidir !

o ayrı bir şey onun resmi yazısı ise
http://maol.meb.gov.tr/html_files/Arsiv ... 052009.jpg

Resim

AÇIK LİSE ÖĞRENCİLERİNE İETT ÖĞRENCİ KARTI VERİLSİN! İMZA KAMPANYASI

http://imzakampanyam.com/ACIK-LISE-OGRE ... kampanyasi

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 11 Tem 2009, 16:44

Erencexor bu sınav bir ek sınavdır ama geçen senelerden bir farkı var oda bu sınava giren öğrencilere 1 dönem yazılacak örneğin dönemi 4 olan 3 yıllıklar bu sınavla 5 dönem olup mezun olabileceklerdir buda büyük ihtimal sadece bu seneye özel birşey...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Bal10cuk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Bal10cuk » 11 Tem 2009, 16:47

emrahk yazdı:Erencexor bu sınav bir ek sınavdır ama geçen senelerden bir farkı var oda bu sınava giren öğrencilere 1 dönem yazılacak örneğin dönemi 4 olan 3 yıllıklar bu sınavla 5 dönem olup mezun olabileceklerdir buda büyük ihtimal sadece bu seneye özel birşey...
bu 5 dönem olayınıda anlamıyorum aslında 3 yıllıklarında 6 dönem olması gerekmiyor mu normalde
4 yıllıkların 8 olduguna göre

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 11 Tem 2009, 16:51

Bal10cuk bu konuda bende hep sorarım neden 5 dönem şartı halbuki 3 yıl= 6 dönem yapar bizim matematiğimiz mi zayıf acaba? :mrgreen:
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Fays
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Fays » 11 Tem 2009, 16:52

Erencexor ne dediğini anlamadım ama anladığım kadarıyla bi yerlerde yanlışlık var. ben izah edeyim böylece aydınlanmış olursun. 3 yıllık sistemde olup ta 104 kredisi ve en az 4 dönemi olanlar için ek sınav geçerli ve ek sınav da dönem sınavından sayılacak,yani ek sınavdan önce 4 dönemi olan öğrencinin ek sınav sonrası 5 dönemi olacak ve mezun olmak için gerekli olan 5 dönem şartını yerine getirmiş olacak. olay budur.

Kullanıcı avatarı
Bal10cuk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Bal10cuk » 11 Tem 2009, 17:13

emrahk yazdı:Bal10cuk bu konuda bende hep sorarım neden 5 dönem şartı halbuki 3 yıl= 6 dönem yapar bizim matematiğimiz mi zayıf acaba? :mrgreen:
haksızlık valla :(
ahh birde 30 kredi olmasada 40 kredi olsa 4 yıllıklara nasıl memnun olacam :lol:
artık deli gibi mail fax dilekçe ne varsa yolayacam seneyede ek sıanv olsun diye dönem şartı 8 i tamamlamış olacam ama azıcık eksik kredim var :(

Kullanıcı avatarı
meloş
Doktor

Mesaj gönderen meloş » 12 Tem 2009, 10:56

Fays yazdı:Erencexor ne dediğini anlamadım ama anladığım kadarıyla bi yerlerde yanlışlık var. ben izah edeyim böylece aydınlanmış olursun. 3 yıllık sistemde olup ta 104 kredisi ve en az 4 dönemi olanlar için ek sınav geçerli ve ek sınav da dönem sınavından sayılacak,yani ek sınavdan önce 4 dönemi olan öğrencinin ek sınav sonrası 5 dönemi olacak ve mezun olmak için gerekli olan 5 dönem şartını yerine getirmiş olacak. olay budur.
Fays yine yanlış bilgilendirme yapıyosun sadece sen 4 dönemden 5 döneme geçeceğin ve kredin oldugu için sadece sana özel sanıyosun sanırım.Neye dayanarak yazdın anlamadım.Geçen seneye nazaran ise sakın onu baz alma.

Ama yanlış bilgilendirme sonucu kaydolmayanlar olabilir.3 yıllıklarda dönem 4 ama kredi şartı aranmıyor.Bizzat sordum öğrendim kayıt yapan kişiye.Halkeğitim görevlisine.Zaten yönetmelik ve şartlardada kredi şartı belirtilmemiş.Bu 3 yıllıklara bir güzelliktir.Mezun etmek için ellerinden geleni yapıyolar sağolsunlar.yani 3.dönem sınavı gibi kredisi yetmesede 3yıllıklar eski oldugu için bu sene kredi şartı aranmıyor.

Nasılki bundan önceki zamanlarda ek sınav için 5 dönem şartı aranıyoken şuan 4 dönem olan giriyor,Kredisi olamayanlarada bir güzelleştirme yaıpılmış
Mesela 4 yıllıkların şartlarında kredi şartı belirtilmiş.Ama 3 yıllıklarda sadece 4 dönemi olması yeterlidir.

Zaten ben İlçemizin Milli Eğitim bakanı ile sınav yerimde tesadüf karşılaştım.Oda dedi bir güzellik mezun etme için bişeyler yapılacaktır.Ve yapıldıda Bilginiz olsun 3 yıllıklar kayıt olun.Hatta Donuk ve silik öğrenci bile önceden sınava giremezken 3 yıllık donuk ve silik öğrencilerde girebiliyor şartsız 4 dönem olması yeterli.

İnşallah sonunda af çıkar kredi bu sınavdada bana yetmez..Af için 3 yııllıklara mail atarız :)

Fays
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Fays » 12 Tem 2009, 12:47

meloş yazdı:
Fays yazdı:Erencexor ne dediğini anlamadım ama anladığım kadarıyla bi yerlerde yanlışlık var. ben izah edeyim böylece aydınlanmış olursun. 3 yıllık sistemde olup ta 104 kredisi ve en az 4 dönemi olanlar için ek sınav geçerli ve ek sınav da dönem sınavından sayılacak,yani ek sınavdan önce 4 dönemi olan öğrencinin ek sınav sonrası 5 dönemi olacak ve mezun olmak için gerekli olan 5 dönem şartını yerine getirmiş olacak. olay budur.
Fays yine yanlış bilgilendirme yapıyosun sadece sen 4 dönemden 5 döneme geçeceğin ve kredin oldugu için sadece sana özel sanıyosun sanırım.Neye dayanarak yazdın anlamadım.Geçen seneye nazaran ise sakın onu baz alma.

Ama yanlış bilgilendirme sonucu kaydolmayanlar olabilir.3 yıllıklarda dönem 4 ama kredi şartı aranmıyor.Bizzat sordum öğrendim kayıt yapan kişiye.Halkeğitim görevlisine.Zaten yönetmelik ve şartlardada kredi şartı belirtilmemiş.Bu 3 yıllıklara bir güzelliktir.Mezun etmek için ellerinden geleni yapıyolar sağolsunlar.yani 3.dönem sınavı gibi kredisi yetmesede 3yıllıklar eski oldugu için bu sene kredi şartı aranmıyor.

Nasılki bundan önceki zamanlarda ek sınav için 5 dönem şartı aranıyoken şuan 4 dönem olan giriyor,Kredisi olamayanlarada bir güzelleştirme yaıpılmış
Mesela 4 yıllıkların şartlarında kredi şartı belirtilmiş.Ama 3 yıllıklarda sadece 4 dönemi olması yeterlidir.

Zaten ben İlçemizin Milli Eğitim bakanı ile sınav yerimde tesadüf karşılaştım.Oda dedi bir güzellik mezun etme için bişeyler yapılacaktır.Ve yapıldıda Bilginiz olsun 3 yıllıklar kayıt olun.Hatta Donuk ve silik öğrenci bile önceden sınava giremezken 3 yıllık donuk ve silik öğrencilerde girebiliyor şartsız 4 dönem olması yeterli.

İnşallah sonunda af çıkar kredi bu sınavdada bana yetmez..Af için 3 yııllıklara mail atarız :)

Hımm. bilgilendirdiğin sağol da,ne demek bu yine yanlış bilgilendirme yapıyorsun falan ? daha önce yanlış mı bilgilendirdim ki ?

tolga_tolga
Doktor

Mesaj gönderen tolga_tolga » 12 Tem 2009, 13:18

valla zaten alamassam krediyi bende sürekli dilekçe mail atmaya devam edicem..
"Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir"

Kullanıcı avatarı
meloş
Doktor

Mesaj gönderen meloş » 14 Tem 2009, 00:02

yok fays daha önce yanlış bilgilendirme yapmadın :)

diğer ek sınav konusundada yazmışsın ordada okudum onun için dedim...

anlamadığım bişey var bu konuda fikir yürütmeni isterim kredi şartı hiiiiç aranmıyorr

mesela benim 50 kredim var

95 krediye ihtiyacımvar

ikinci ek sınav bile olsa 80 kredilik ders yapar..

ki hepsini geçemem..

Sizce bizlere af mı çıkıcak..İnşanllah öyle olur..

Kullanıcı avatarı
meloş
Doktor

Mesaj gönderen meloş » 14 Tem 2009, 00:17

Aöl'deki son yazı

3 YILLIK SİSTEMDE OKUYAN ÖĞRENCİLER İÇİN ÖNEMLİ EK SINAV AÇIKLAMASI!
08-09 Ağustos 2009 tarihinde yapılacak olan ek sınava, 3 yıllık sistemin 2009'da sona ermesi dolayısı ile kaç kredisi olduğuna bakılmaksızın 4 dönem (dahil) ve üzeri döneme sahip olan, 3 yıllık sisteme tabi (Aktif, Donuk ve Silik konumda bulunan) bütün öğrencilerimiz katılabileceklerdir. Kayıt yenileme başvuru süresinin kısa (13-17 Temmuz 2009 tarihleri arasında) olması dolayısı ile ek sınav duyurusundan haberdar olan öğrencilerimizin, şartları tutan diğer öğrencilerimize de duyurmasını; özellikle Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinin ek sınavın duyurusu ve müracaatlarının alınması hususunda gerekli çabanın gösterilmesini önemle rica ederiz.

Bu konuda yapılacak çalışmalar daha çok öğrencimizin ek sınava müracaatını sağlayacaktır.

Kullanıcı avatarı
meloş
Doktor

Mesaj gönderen meloş » 14 Tem 2009, 15:01

Buarada bende kaydoldum :) ama 50 kredim var :) Nasıl olcak bilmiyorum..

Ek sınav şartlarına uygunsunuz yazıyor :)

bu kayıtla birlikte 6 dönemim oldu..

ultra
Doktor

Mesaj gönderen ultra » 16 Tem 2009, 01:05

Olsun meloş fazla sınav göz çıkarmaz :lol:

Kullanıcı avatarı
asit
Doktor

Mesaj gönderen asit » 16 Tem 2009, 11:10

bende dun fark ettım ek sınavı uzun zamandır siteye gıremıyordum bu sabah kayıt yaptırdım bende

cenkkarahan

Mesaj gönderen cenkkarahan » 16 Tem 2009, 18:22

Okul / Alan - Bölüm : AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 3 YILLIK / TÜRKÇE MATEMATİK
Öğrencilik Durumu : AKTİF
Toplam Dönemi : 10 AOL'de Okuduğu Dönem : 4
Toplam Kredi : 144 Alan Kredi : 53

sımdı arkadaslar toplam 144 gecer dıye okudum ... alan kredısı kac olcak bılgın varmı.. yada gecmıs oluyormuyum..

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön