Mezun Oldum Ama .... ?

Her Konuda Tartışabilirsiniz
tolga_tolga
Doktor

Re: Mezun Oldum Ama .... ?

Mesaj gönderen tolga_tolga » 15 Ağu 2009, 13:07

hepimiz için hayırlısı 2004 yılından beri bekliyorum cıktı yazısını alırım 2 ay beklerim :)

"Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir"

mihriban
Asistan

Mesaj gönderen mihriban » 15 Ağu 2009, 13:09

mezu olduysan halk eğitim merkezine başvuruyorsun mezun olduğuna dair geçici çıktı belgesi istiyorsun.diplomayı en az ki ben öyle biliyorum 6ay sonra alıyon.diploma harcı için 10 tl yatırıyon.

tolga_tolga
Doktor

Mesaj gönderen tolga_tolga » 15 Ağu 2009, 13:10

yok yaa 6 ay değil gecen sınav diplomaları bile yollandı halk eğitim merkezlerine
"Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir"

bLacky
Çırak

Mesaj gönderen bLacky » 15 Ağu 2009, 13:11

Biz şimdi halk eğitim merkezine bşvururken nekadar para vericez,mezun oldu kağıdına ? birde bu kağıtları üniversiteler kabul edicekmi?

tolga_tolga
Doktor

Mesaj gönderen tolga_tolga » 15 Ağu 2009, 13:12

çıktı yazılarını ünv kabul ediyor 10 tl vericez diploma basım ücreti için ama halk eğitimemi yatırıyoruz bankayamı bi bakmam lazım

tolga_tolga
Doktor

Mesaj gönderen tolga_tolga » 15 Ağu 2009, 13:14

Açık Öğretim Lisesinden mezun olup diploma almaya hak kazanan öğrencilerimizden, 2009 yılı boyunca diploma harç bedeli olarak 10 TL alınacaktır.

1.Açık Öğretim Lisesinden değişik dönemlerde mezun olmuş ancak belge/bilgi eksikliği nedeniyle diplomaları basılamayan veya süresi içinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden alınmadığı için diplomaları Müdürlüğümüze geri gönderilen öğrencilerimizden dilekçe ile başvuranlar;

http://www.aol.meb.gov.tr adresinden öğrenci no ve şifrelerini yazıp kendi bilgilerine ulaştıktan sonra "Mezuniyet İşlemleri" başlığı altında bulunan "Diploma Bilgileri"" bölümünden bilgilerini görebilirler.
Diploma Bilgileri bölümünde diplomanın nerede olduğu ve gönderildiği tarih bölümü boş görünenlere Müdürlüğümüzce açıklamalı bilgi verilecektir.

Diplomasını teslim almaya gidecek öğrencimizin yanında, içinde bulunulan yıl için belirlenen Diploma Harç Ücretini yatırdığını gösteren dekontla başvurması gerekmektedir. Eğer öğrencimiz Açık Öğretim Lisesinden Çıkma Belgesi almış ise, Diploma Harç ücretini yatırmadan Çıkma Belgesinin aslı ile başvurup, diplomasını alabilir. Çıkma Belgesini kaybettiyse gazeteye verilecek kayıp ilanının getirilmesi gerekmektedir.
Diplomayı öğrenci yerine bir başkası alacaksa, alacak kişi noterden vekil tayin edilmelidir. Vekilin noterden alınan vekaletname ve yukarıda belirtilen öğrencinin getirmesi gereken evraklardan biri ile başvurması gerekmektedir. Diploma harç ücreti Ziraat Bankası , Halk Bankası veya Vakıflar Bankasına T.C. Kimlik numarası belirtilerek yatırılacaktır.
En son tolga_tolga tarafından 15 Ağu 2009, 13:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

bLacky
Çırak

Mesaj gönderen bLacky » 15 Ağu 2009, 13:15

aynı şeyi yazmşm :) AÖL bürolarından birine danışırız ya.

tolga_tolga
Doktor

Mesaj gönderen tolga_tolga » 15 Ağu 2009, 13:19

evet birbirimize bilgi verelim arkadaşlar yanlız anlamadığım cıktı yazısını sadece ankaradanmı alıyoruz ya

Fays
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Fays » 15 Ağu 2009, 14:36

tolga_tolga yazdı:evet birbirimize bilgi verelim arkadaşlar yanlız anlamadığım cıktı yazısını sadece ankaradanmı alıyoruz ya

Evet dostum 'Çıktı Belgesini' Ankaradan alıyorsun. ya dilekçe ile ya da bizzat gidip alabilirsin. diploma için ise ziraat bankası ya da AÖL'ün belirlediği bankalara 10 TL diploma harcı yatırıyorsun. diploma 1 ila 4 ay içinde elinde oluyor ama ek sınavla mezun olanların daha çabuk basılıyor. en geç 2 ayda elinde olur diploma

Konuşkan
Çırak

Mesaj gönderen Konuşkan » 15 Ağu 2009, 14:37

Mezun olanların mezunluğu hayırlı olsun...Resim

Seckin35

Mesaj gönderen Seckin35 » 15 Ağu 2009, 17:33

Benimde şuanda mezun yazıyor.Ekran görüntüsü aldm nolur nolmaz :D

bLacky
Çırak

Mesaj gönderen bLacky » 16 Ağu 2009, 12:46

benim daha mezun yazmadı valla arkadaşlar beklemedeyim..

ultra
Doktor

Mesaj gönderen ultra » 18 Ağu 2009, 00:13

Arkadaşlar hepinizin mezuniyeti hayırlı olsun,bende ikinci dönem sınavıyla mezun olmuştum fakat diplomam elime geç gelecek neden diye sorarsanız tasdiknameyle kayıt olduğum aöl eski lisemden dosya mı istememiş ve bu yüzden diplomam halen basılmadı sizde aynı durumdaysanız dosyanızı biran evvel teslim edin büroya derim...

Fays
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Fays » 18 Ağu 2009, 00:32

ultra yazdı:Arkadaşlar hepinizin mezuniyeti hayırlı olsun,bende ikinci dönem sınavıyla mezun olmuştum fakat diplomam elime geç gelecek neden diye sorarsanız tasdiknameyle kayıt olduğum aöl eski lisemden dosya mı istememiş ve bu yüzden diplomam halen basılmadı sizde aynı durumdaysanız dosyanızı biran evvel teslim edin büroya derim...
Nasıl yani anlamadım ? dosyanın istenip istenmediğini nereden anlayabiliriz ?

Kullanıcı avatarı
Raffine
Acemi

Mesaj gönderen Raffine » 18 Ağu 2009, 13:54

Kayıtta bi sorun falan olmadıysa neden ulaşmadı ki dosya? Acaip acaip işler.Devlete işin düşmesin.
Ben dün aldım diplomamı..
Ruhum Tibet'li bir rahip,kentin loş caddelerinde.Kalbim kuduz bir köpek,Pasteur'un dizlerinde!

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön