Açık Lisemi Örgün Eğitimmi? ÇOK ACİL CEVAP

Her Konuda Tartışabilirsiniz
eser46
Acemi

Açık Lisemi Örgün Eğitimmi? ÇOK ACİL CEVAP

Mesaj gönderen eser46 » 13 Eyl 2009, 20:14

Arkadaşlar kayıtlar 2 gün sonra bitiyor açık liseyemi kayıt olayım yoksa örgünmü? Derslerim çok kötü fazla çalışmayıda seven biri değilim ileride 4 yıllık bir üni okumak istiyorum Ayrıca dövüş sporları ilede ilgileniyorum sizce hangisi Daha KOLAY & MANTIKLI ?

lütfen acil cevap yazın
:roll:

ciko_seko
Yardımcı Uzman

Re: Açık Lisemi Örgün Eğitimmi? ÇOK ACİL CEVAP

Mesaj gönderen ciko_seko » 14 Eyl 2009, 04:40

çalışana 2 side kolay dostum. Ama sanıyorsanki çalışmadan açık liseyi geçebileceksin öyle birşey asla yok, kesinlikle aklına böyle birşey gelmesin...
4 şık var atarım tutar diyenleri çok gördük bilmedikten sonra öğrenmedikten sonra ne kadar atarsan at asla tutmuyor. Evde tek başına çalışmak gerçekten zor herkes bu işi başaramaz sıkılıp kenarı atanlar çok gördüm ve 5 yılda bir okulu bittiremeyenler.
Örgün eğitim okumak daha avantajlı bir hoca var sana herşeyi anlatıyor, öğrenmek için çoğu zaman sadece dinlemen yeterli oluyor,sınıfta konuyu arkadaşların tekrar tekrar anlatıyor,bilgi sana hazır geliyor sadece odaklanıp dinlemen yetiyor.
Saatlerce tek başına kitap okumak insanı sıkabilir özellikle daha ufak yaşta olanları 15-18 arası örgün eğitim okuma şansın varsa asla bırakma derim ben, lise hayatı kadar güzel birşey yok, Açık lise okuyanların çoğu mecburiyetten okuyordur zaten kime sorsan örgün eğitime geçme şansı olsa geçmek ister. Önce örgün eğitimde başarılı olmayı denemelisin eğerki olmuyorsa zaten her zaman açık liseye geçme şansın var,önce dene kim bilir belki yeni bir ortamda derslere çalışmayı her zaman kinden daha çok isteyebilirsin :wink:

Kullanıcı avatarı
Raffine
Acemi

Mesaj gönderen Raffine » 14 Eyl 2009, 10:54

İmkanlar el veriyorsa tabiki örgün eğitim daha iyi ve mantıklı..
Ruhum Tibet'li bir rahip,kentin loş caddelerinde.Kalbim kuduz bir köpek,Pasteur'un dizlerinde!

gecegündüz08
Acemi

Mesaj gönderen gecegündüz08 » 14 Eyl 2009, 13:00

örgün eğitim daha ii hem orda sana ögretmenlerin dersi ögretio burda kendin çalışıyosun bence örgün eğitim ama sen daha ii bilirsin

Kullanıcı avatarı
Bal10cuk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Bal10cuk » 15 Eyl 2009, 16:06

eğer üniversitede düşünüyorsan örgün eğitim en iyisi
çünkü arkadaslarında dediği gibi kimi zaman tek basına anlamakta güçlük çekip bir keneara atıyorsun defteri kitabı anlatan yok ben burayı anlamadım nasıl yapcaz diyemiyorsun hiçbirzaman bir lise ortamın olmayacak ve ilerde keşke diyeceksin o yüzden imkanın varsa git okunması gereken yerde oku biz mecburiyetten açık lisedeyiz ama öss sınavında çok zorlanırsın ben bu sene dersaneye basladım ve gerçekten evde çalışmakla olmuyor hoca anlatıyor ben böyle hiç bilmeyerek dinliyorum ama örgün eğitimde az buçuk aklında oluyor anlatılanlar

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön