dönemi tutup ek sınavla mezun olacaklar öss'ye girebilir mi?

Forumumuzda yer almayan konu ve başlıkları burada oluşturabilirsiniz.

YaReN
Doktor

Re: dönemi tutup ek sınavla mezun olacaklar öss'ye girebilir mi?

Mesaj gönderen YaReN » 20 Oca 2010, 16:24

Ek sınav için gönderdiğim maile gelen cevap:

Ek sınav her sene uygulan bir sınav değildir. Mezun olabilecek durumda olan ve ygs ye giren öğrencilerimize bir şans tanınmak amacıyla genellikle ikinci dönem sınav sonuçları açıklandıktan sonra yapılması uygun görüldüğü takdirde bu sınava kimlerin hangi şartlarda girebileceği ile ilgili açık öğretim lisesinin web sitesinden (http://www.aol.meb.gov. tr) duyuru yayınlanır.

Bir rüzgara kapıldım gidiyorum sonu hayır mı şer mi bilmiyorum

meryemyuce

Mesaj gönderen meryemyuce » 20 Oca 2010, 18:14

ARKADAŞLAR BENIM OGRENCI NUMARAM 2071 İLE BAŞLIYOR ORTA OKULUDA AÇIKTAN OKUDUM TOPLAMDA 6 SENEDIR ACIKOGRETIMDEN OKUMAYA ÇALIŞIYORUM ŞİMDİ BAŞLAYAN BİR İNSAN EGER ÇALIŞIRSA 3 BUCUK SENEDE BİTİREBİLİYOR AMA BANA BU SENE BİLE BİTİRME HAKKI VERMİYORLAR BEN BUNUN BÜYÜK BİR HAKSIZLIK OLDUGUNU DÜŞÜNÜYORUM BENDEN ONCE DE KISA DONEMDE BİTİYODU BENDEN SONRADA KISA DONEMDE BİTİYOR 24 YAŞINDAYIM VE BU SENE BİTİRİPTE OSSYE GİDEMEDİĞİM TAKDİRDE YENİ BİR ŞANSIM OLMAYACAK DERSLERİMDE GAYET İYİYİM SIRF BİR DONEM DAHA OKUMAK İÇİN BENI BİR SENE DAHA ERTELİYOLAR BUDA BENIM HAYATIMA MAAL OLUYOR BENIM GİBİ EK SINAV İSTEYEN VE MADUR DURUMDA OLAN ARKADAŞLAR TOPLANALIM SAYIMIZ NE KADAR FAZLA OLURSA BİZE EK SINAV YAPMA MECBURIYETLERİ O KADAR FAZLA OLUR HAKKIMIZI ARAYALIM ARKADAŞLAR NORMAL LİSEDE HER SENE ORTALAMA YUKSELTME SINAVLARI YAPIYLIYOR YAZLARI BİZEDE YAPMALARI LAZIM

Kullanıcı avatarı
deerrryyaaa
Uzman Doktor

Mesaj gönderen deerrryyaaa » 20 Oca 2010, 18:38

arkadaşlar bizim gibi bi çok mağdur var
bencede saçma ek sınav hakkı tanınmak zorunda çünkü örgün eğitimdede alttan dersi olanlar için yapılıyo bizdede olması lazım
evet sesimizi duyuralım
ygsye gircek mezun olmayı düşünen arkadaşlar bu sizide ilgilendiriyo olduki kaldınız bi dersten kaldınız ne yapıcaksınız ? kazansanız bile kayıt olamazsınız lütfen anlayışınıza sığınarak desteğinizi bekliyoruz
nihayet mezun :) diploma puanı:74,25

ckurt
Uzman Doktor

Mesaj gönderen ckurt » 20 Oca 2010, 19:05

olmuyor derya ek sınavla mezunıyete bakmıyorlar şuan bn aylar önce söyledim bunun olmayacagını ama forumdakıler benı yanlıs anlıyor bak dediğim çıktı gene sitedeki açıklamada 17 yaşından büyükler ağustos sınavını dikkate alsınlar yazıyor ek sınavı değil kredinin en az 102 olması gerekiyor buna bakıyorlar ve döneme...............

Kullanıcı avatarı
deerrryyaaa
Uzman Doktor

Mesaj gönderen deerrryyaaa » 20 Oca 2010, 19:14

ckurt yazdı:olmuyor derya ek sınavla mezunıyete bakmıyorlar şuan bn aylar önce söyledim bunun olmayacagını ama forumdakıler benı yanlıs anlıyor bak dediğim çıktı gene sitedeki açıklamada 17 yaşından büyükler ağustos sınavını dikkate alsınlar yazıyor ek sınavı değil kredinin en az 102 olması gerekiyor buna bakıyorlar ve döneme...............
cnm anlıyorum seni ve uzun zamandır böyle söylediğinin farkındayım
biz sadece ek sınav yapılması için mücadele veriyoruz
yaa hadi beni geç 6 kredi açıkla arkadaş 1 sene kayıp yaşayacak yazık değil mi yaa

yadaa farzetki sen gibi girebilecek olanlar kredisi tamı tamına ama ygs2yi kazandın bi dersten Allah korusun yanılıp şaşırıp 40 al bi dersten 2 krediylemi yerleşemiceksin yani ek sınav sizide ilgilendiriyo en azından destek olun dilekçe yazın
geçen sene bi bastırdık 3 ek sınav oldu
hak aramayıp oturmakta fayda etmez kii en azından şansımızı denicez

örgün eğitimde bu hak tanınıyo alttan ders verme hakkı bu bizede verilmeli

ckurt
Uzman Doktor

Mesaj gönderen ckurt » 20 Oca 2010, 19:21

aol de herşey merkezi sistemden ilerliyor yani herşey iş takvimine göre iş takviminde ek sınav yazmıyor bu yuzden öss başvurularını ek sınava göre değerlendirmiyorlar ewt bu yaz gene ek sınav yapıcaklardır ama bu iş takviminde yok şuan bn össye başvurdum kredim ve dönemim tuttuğu için diyelim bir dersten kaldım ek sıanva ihtiyac duydum yazın ek sınav yapılırsa girerim bu yıl 3 ek sınavla mezun olanlar içinde aynı şey geçerli bu adamların kredisi öss başvuru zamannında tutuyordu ama derslerden kaldıkları için yazın ek sınava girip mezun oldular ztn bi düşün senin dediğin gibi olsa ben bu yaz yapılan 3 ek sınavada girip mezun olurdum :D

Kullanıcı avatarı
deerrryyaaa
Uzman Doktor

Mesaj gönderen deerrryyaaa » 20 Oca 2010, 19:26

ckurt yazdı:aol de herşey merkezi sistemden ilerliyor yani herşey iş takvimine göre iş takviminde ek sınav yazmıyor bu yuzden öss başvurularını ek sınava göre değerlendirmiyorlar ewt bu yaz gene ek sınav yapıcaklardır ama bu iş takviminde yok şuan bn össye başvurdum kredim ve dönemim tuttuğu için diyelim bir dersten kaldım ek sıanva ihtiyac duydum yazın ek sınav yapılırsa girerim bu yıl 3 ek sınavla mezun olanlar içinde aynı şey geçerli bu adamların kredisi öss başvuru zamannında tutuyordu ama derslerden kaldıkları için yazın ek sınava girip mezun oldular ztn bi düşün senin dediğin gibi olsa ben bu yaz yapılan 3 ek sınavada girip mezun olurdum :D
geçen sene de iş takviminde ek sınav yazmıyodu

----------ama geçen sene öss klavuzunda dönemi tutanların ve ek sınavla mezun olabileceklerin sorumluluğu kendilerine ait olması şartı ile girebilecekleri yazıyodu biz sadece bu hakkı istiyoruz anlatabildim mi geçen sene böyleydi---------

ve ek sınavlarda böyle değildi 4.dönemi olan bile girebildi ek sınava geçen sene

Kullanıcı avatarı
deerrryyaaa
Uzman Doktor

Mesaj gönderen deerrryyaaa » 20 Oca 2010, 19:28

dikkatli oku anlatabildim umarımm :wink:

ckurt
Uzman Doktor

Mesaj gönderen ckurt » 20 Oca 2010, 21:05

derya geçen sene 2. dönem sonunda mezun olabilicek öğrenciler girebilir diyordu 2. dönem sınavının sonunda mezun olabilicek durumdayken olamassa sorumluluk kendısine ait oluyor neyse ya bn artık bu tartısmadan çekiliyorum benım dediklerim bana göre doğru arkadaslar başvururkende bunu yaşadım gördum en iyisi gidin halk eğitim merkezınıze gösterın kredilerinizi döneminizi başvurursanız bende sizin adınıza sevinirim.............

“Yeni Forum Konuları Oluşturun” sayfasına dön