8 Dönem ve 192 Kredi

Her Konuda Tartışabilirsiniz
SuVeYBe
Yardımcı Asistan

8 Dönem ve 192 Kredi

Mesaj gönderen SuVeYBe » 30 Oca 2010, 17:25

Selam ..
Şimdi mezun olabilmemiz için + 8 dönem olması lazım + 192 kredimiz olması lazım mezun olabilmek için ..
Bir dönemde de 30 kredilik ders seçebiliyoruz .. Ee şimdi biz 8 dönemde 240 kredi yapabiliriz o zaman ..
192 krediyi yapmak 6,4 dönem sürer ki 7 diyelim .. e o zaman bütün sınavlardan 30 kredi alırsak bi dönem boşuna mı gireceğiz sınava ??? Ben şu an 3. dönemdeyim . Ve son sınavla birlikte 90 kredim olucak inş.. Yani bütün sınavlarda 30 kredi aldım/cağım inş.
:arrow: 7 dönemde istedikleri krediyi toplayabiliyorum niye 8 dönem gitmek zorundayım ???

SRNarin
Uzman Doktor

Re: 8 Dönem ve 192 Kredi

Mesaj gönderen SRNarin » 30 Oca 2010, 17:36

SuVeYBe yazdı:Selam ..
Şimdi mezun olabilmemiz için + 8 dönem olması lazım + 192 kredimiz olması lazım mezun olabilmek için ..
Bir dönemde de 30 kredilik ders seçebiliyoruz .. Ee şimdi biz 8 dönemde 240 kredi yapabiliriz o zaman ..
192 krediyi yapmak 6,4 dönem sürer ki 7 diyelim .. e o zaman bütün sınavlardan 30 kredi alırsak bi dönem boşuna mı gireceğiz sınava ??? Ben şu an 3. dönemdeyim . Ve son sınavla birlikte 90 kredim olucak inş.. Yani bütün sınavlarda 30 kredi aldım/cağım inş.
:arrow: 7 dönemde istedikleri krediyi toplayabiliyorum niye 8 dönem gitmek zorundayım ???
Önceki seneler 2 dönem giriliyordu sinava simdi 3 e cikti .. Belki onunla alakalidir ..
Toplam Dönemi : 8 AOL'de Okuduğu Dönem : 7
Toplam Kredi : 184 Ortak Kredi : 91

SuVeYBe
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen SuVeYBe » 30 Oca 2010, 17:43

Selam ..
Senede kaç kere sınava girmeyle bir alakası olduğunu sanmıyorum .. Ayrıca yılda 3 kere sınav uygulaması bence çok iyi oldu ..
İstedikleri krediyi 7 dönemde toplayan birine niye 8 dönem şartı koyulmuş anlamış değilim ..

ckurt
Uzman Doktor

Mesaj gönderen ckurt » 30 Oca 2010, 19:46

eğitimin kalitesini düşürmemek için çünkü örgünlerde 8 dönem okuyor senede 3 dönemlik uygulama yapılabiliceklerın en ıyısı bence......

SuVeYBe
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen SuVeYBe » 03 Şub 2010, 00:20

SeLaM ..
ckurt yazdı:eğitimin kalitesini düşürmemek için çünkü örgünlerde 8 dönem okuyor senede 3 dönemlik uygulama yapılabiliceklerın en ıyısı bence......

Eğitim kalitesini düşürmemek için olsa bile ( ki nasıl oluyor anlamadım ) çok saçma .. Yani 192 krediyi vermen lazım mezun olmak için diyorlar .. Sen bu krediyi 7 dönemde ( aslında tam 7 de değil 6 dönemde 30 krediden 180 yapar 12 kredi kalıyor mecbur 7 dönem oluyor ) toplayabilirsin .. Yani mezun olmak için öğreneceklerin bu kadar :P
.. Eee sonra ama biz sena diploma veremeyiz! :shock: Neden :?: .. Çünkü 8 dönem şartı var !! :evil:

:arrow: Bence çok matıksız bir uygulama ..

:arrow: 3 dönem sınava giriş hakkı çook iyi oldu :wink: ..
Ama bence yapabileceklerinin en iyisi değil .. :roll:

ckurt
Uzman Doktor

Mesaj gönderen ckurt » 03 Şub 2010, 09:25

bu sistemin adı 4 yıllık genel lise programı senin 4 yıllık programdan mezun olabilmen için 8 dönemi tamamlaman gerekiyor.............

eagle67
Uzman Doktor

Mesaj gönderen eagle67 » 03 Şub 2010, 09:54

Zaten bazı kimseler,Açıköğretime karşı :? bizlerin sadece testle başarılı olduğumuzu sanıyorlar,topluma bir kulak kabartsanız...işte buna nispet bazı handikaplar var.Ama örgün öğretim den kaçanlar soluğu açıklisede alıyor..sayısal verilere bakın 140.000 kişi sadece bu öğretim döneminde kaydolmuş.Haliyle bazılarında _Açıkl lise kolay diye bir imaj var. Halbuki ne alaka--bu yılki mat-2 ve fizik-2 soruları tam ünv hazırlık gibiydi be..yani uzun lafın kısası 8 dönem falan,pek kafaya takılacak birşey değil....al benim yaşım 42
bende isterdim ygs ye bu sene girmeyi ,ama 8 dönem mecburiyeti var.
ALTYAPISINDA -DÜRÜSTLÜK - OLMAYAN HER EYLEM, BAŞARISIZLIKLA SONUÇLANIR.
FATİH VOLKAN YENİTÜRK.

Erencexor
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen Erencexor » 03 Şub 2010, 12:42

SuVeYBe yazdı: ???
arkadaşım şu an siz kendiniz toplam kaç krediniz ile
resmi olarak ösym ye başvuru yaptınız !

eğer başvuru yaptıysanız cevap verin aksi halde !

varsayım üzerine geyik muhabeti yapmayalım !
AÇIK LİSE ÖĞRENCİLERİNE İETT ÖĞRENCİ KARTI VERİLSİN! İMZA KAMPANYASI

http://imzakampanyam.com/ACIK-LISE-OGRE ... kampanyasi

SuVeYBe
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen SuVeYBe » 03 Şub 2010, 12:56

Erencexor yazdı:
SuVeYBe yazdı: ???

arkadaşım şu an siz kendiniz toplam kaç krediniz ile
resmi olarak ösym ye başvuru yaptınız !

eğer başvuru yaptıysanız cevap verin aksi halde !

varsayım üzerine geyik muhabeti yapmayalım !

Yazdıklarımı dikkatlice okursanız hiç bir yazımda ösym ye başvuru yaptım dediğimi göremezsiniz .. :!:
Ben şuan 3. dönemdeyim .. Son 23-24 Ocak 2010 sınavıyla 90 kredim olucak inş... Yani her dönemde 30 kredi alıyorum .. Ve eğer böyle giderse benim 7. döneme geldiğimde 210 kredim olucak ..Yani 192 kredinin çok üstünde .. Eee benim şimdi neden 8. dönem var diye sormak hakkım değil mi :?: :!: Zaten yazılan mesajları okursanız bu durumdan mağdur olanlarda varmış.. Örnek ;

one.flower yazdı:evet 8 dönem mecburiyetinden üniversite sınavına giremiyorum.nasıl moralim bozuk.ağustos ayındaki sınavdan sonra toplam kredim 212 oluyor.alan kredim 80 oluyor.yani kredilerim fazlasıyla var ama 1 dönem daha okumak zorundayım.ve son sınavda fazladan ders çalışmış olacağım.1 dönem yüzünden koca bir öğretim yılım gidecek.mantıksız.
diğer bir konuda evet çoğu insan açık liseyi ve açık fakülteyi yatarak okuma sanıyor.halbuki kafalarının basmadığı bir nokta var.herşeyden önce tek başımıza ders çalışıyoruz ve sınavlara kitaplar yanımızda girmiyoruz!!''yaa öğretmenim çalışmadığım yerlerden çıkmış'' demek gibi bir lüksümüz de yok.1 dönemde onlar 3 yazılı olurken bizim işimiz 1 sınava kalmış durumda.geçtin geçtin geçemedin. bir daha ki sınavı bekle.ayrıca bize kanaat notu kullanan da yok.öğretmene şirin görünme gibi bir durumda.tek başımıza çalışıyoruz,tek başımıza başarıyoruz.işte örgün eğitimle açık öğretimin farkı!!!

Ayrıca ben geyik muhabbeti felan yapmıyorum .. Eğer forumun bazı konularına bakarsanız geyik muhabbeti olan başlıkları rahatlıkla görebilirsiniz ...
Ben burda kendi açımdan olası başkalarının başına gelmiş bir durumdan söz ediyorum ..

SuVeYBe
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen SuVeYBe » 10 Haz 2011, 17:55

2010 Şubatında yukarıdaki gibi yazmışım..
Yıllar ne de çabuk geçiyor ..
Ve şuan o olası durumla karşılaşmış bulunuyorum ..
Toplam dönemim 7 ve Toplam Kredi 210 .. Şu an resmi olarak ygs sınavına girdim ve 395 puan aldım. Bir hafta sonra da LYS ye gireceğim hayırlısıyla ...

yaradılıs

Mesaj gönderen yaradılıs » 10 Haz 2011, 19:51

s.a arkadaşlar 133 kredim war sosyal bilimler okuyorum 54 de alan kredim bnm ygs sınavlarına girmem için kaç krediye ihtiyacım yardımcı olurmusunuz.

assolist
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen assolist » 11 Haz 2011, 00:04

yaradılıs yazdı:s.a arkadaşlar 133 kredim war sosyal bilimler okuyorum 54 de alan kredim bnm ygs sınavlarına girmem için kaç krediye ihtiyacım yardımcı olurmusunuz.
Dönem şartı v.s. uyan ve 3 dönem sınava girebileceklerini dikkate alarak yıl sonundaki dönemlerini hesaplayıp, mezun olabileceğine güvenen herkes girdi en son ygs'ye.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 11 Haz 2011, 08:57

SuVeYBe yazdı:Selam ..
SuVeYBe benim de bu tempoda gidersem 38 kredim artıyor. Bu artan kredi diploma notunu yükseltiyor dediler ama tam olarak kafamda netleştiremedim durumu :wink:

Bir de şöyle bir durum var ki ben kendi adıma konuşayım: şimdi biz her ne kadar yüksek kredi alsak da ortak dersleri vermek zorundayız ve bir sonraki dönemin dersini seçemiyoruz. Mesela ben 5. dönemdeyim. Desem ki " ben seçmeli ders seçmek yerine 6. dönemin derslerini de bu dönem de seçeyim de bir an önce bitsin" diye ama bunun imkanı yok. Dolayısı ile ortak dersleri bitirmek için 8 dönem okumak zaten mecbur :!: Yanılıyor muyum acaba bu konuda ne dersin :wink:
Resim

assolist
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen assolist » 11 Haz 2011, 09:50

Kripton, diyelimki 5.dönemdesin, 6 , 7 v.s. istediğin sonraki yada önceki dönem derslerini seçebiliyorsun,öyle bir imkan var.

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön