Geometri :s

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Hafız

Re: Geometri :s

Mesaj gönderen Hafız » 02 Şub 2010, 18:56

merhaba arkadaşlar,

Biz de aynı konudan muzdarip olduk. Geometri 1 ve 2 konu müfredatları hangi tarih itibarıyla değişti? Milli eğitim'e bilgi edinmeden mesaj attım ama hala cevap verilmedi.

Böyle bir şey olabilir mi aklım almıyor.

cagrimerkezine attığım mail için de şöyle dediler : "zaman zaman konu müfredatları değişmekte, bunları internetten takip etmeniz gerekiyor.. "

iyi de biz her gün acaba bugün müfredat değişti mi değişmedi mi diye kontrol mu edeceğiZ?

İnsan bi haber etmez mi? Koca koca siteleriniz var bi açıklama yapması çok mu zordu? Hem niye halk eğitimlere o zaman eski kitapları gönderdiniz ve bize eski kitapları verdiler...

Allah sizi bildiği gibi yapsın ey sorumlular.

Kullanıcı avatarı
deerrryyaaa
Uzman Doktor

Mesaj gönderen deerrryyaaa » 02 Şub 2010, 22:48

Hafız yazdı:merhaba arkadaşlar,

Biz de aynı konudan muzdarip olduk. Geometri 1 ve 2 konu müfredatları hangi tarih itibarıyla değişti? Milli eğitim'e bilgi edinmeden mesaj attım ama hala cevap verilmedi.

cagrimerkezine attığım mail için de şöyle dediler : "zaman zaman konu müfredatları değişmekte, bunları internetten takip etmeniz gerekiyor.. "

iyi de biz her gün acaba bugün müfredat değişti mi değişmedi mi diye kontrol mu edeceğiZ?

İnsan bi haber etmez mi? Koca koca siteleriniz var bi açıklama yapması çok mu zordu? Hem niye halk eğitimlere o zaman eski kitapları gönderdiniz ve bize eski kitapları verdiler...

aynı durumu yaşayan bi sürü arkadaş var

siz bide değişen müfradatın yeni konularına bakın şok olursunuz geometri-1 için tam 3 kitap almanız ve belli konularından çalışmanız gerekiyo

yaa madem değiştiriyolar kitapları önceden ayarlayıp çıkartmaları gerekir yazık günah milli servettir yaa bi kişiye sadece geometri-1 için 3 kitap sonra çöpe mi gidecek kitaplar
nihayet mezun :) diploma puanı:74,25

SuVeYBe
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen SuVeYBe » 03 Şub 2010, 00:51

Selam ..

Bu olaydan bende muzdaribim .. Geometri 2 Ve Geometri 3 derslerinden sınava girdim ..
Gometri 3 kitabını çalışıp bitirmiştim ..
Bi gün kitap içeriklerine bi baktım ..Ki ben daha önceleride bakıyordum kitap içeriklerine .. O gün sınava 25 gün kalaydı .. Tabi sonra sınavı bir hafta ertelediler .. Forumda bazı üyeler eski konulardan çıkacak felan dediler sanırım daha önce böyle bir olay olmuş .. Bende mesaj çektim çağrı merkezine .. Onlarda kitap içeriklerindeki konulardan çıkacağını söylediler .. Sonrada tabana kuvvet 1 ay boyunca ağırlıklı olarak geometri çalıştım .. Çok şükür sınavımda güzel geçti ..Ama herkes benim durumda olmuyabiliyor ..

:arrow: Yaptıkları bu uygluma çok yanlış .. Resmi sitesine asmışlar Geometri 1 ve Geometri 2 zorunlu ders seçildi diye .. Bari içeriklerinin değiştiğini de yazında bi minnete geçsin .. Allah sabır versin .. Ne diyeyim .

Ayrıca Geometri 2 nin konuları Geometri 6 ve Geometri 7 kitaplarının aynısı .. Yani niye verdiğimiz konulardan bi daha sınav oluyoruz anlamış değilim .. Önceden bakın ilerde bu konulardan sınava girceksiniz ona göre bölüm seçin diye mi acaba :?:

Mağdur olanlara Allah sabırlar versin ..

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 03 Şub 2010, 10:31

Bir meslek liseli olarak MEB'in bizim yüzyüze eğitim gibi okullarda haftasonu Matematik, Geometri, Fizik gibi sayısal derslerin kursunu açması gerektiğini düşünüyorum yada halk eğitimlerde bu dersler okutulabilir çünkü bu derslerden muaf olmak yetmez, bunlarsız ÖSS'de başarı çok zor...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

aslan
Uzman

Mesaj gönderen aslan » 03 Şub 2010, 15:42

bende geometri 1-2 den girdim 1 güzel geçti 2 berbattı durmadan yenlik getirdikleri için liseyi bitiremiyecez galiba geo 8 ile geo 2 soruları çok benziyodu ikisndede çember vardı bu ne saçmalık anlamadım içerik değişmeden önceki konulara çalışmıştım geo 2 de hiç bişey yapamadım üçgen konuları hep geometri 4 te vardı Ankarada ki ek sınava gitmediğime köpekler gibi pişmanım gitseydim lise bitmişti arkadşalar birde ben birşey duydum lise 3-4 seviyesinde olupta geometri dersi ekleme hakları yokmuş dava açsak haklı çıkıyormuşuz böyle mağdur olupta dava açmayı düşünen varsa görüşelim aöl meslek lisesindeki bir öğretmenden duydum

yagmur
Uzman

Mesaj gönderen yagmur » 03 Şub 2010, 16:05

geometri magduruyum bende,geometri 1den 9 doğru çıkartabildim ama geo2den kaldım :( bu sene geometriler yüzünden össye giremicem,1 yıl boşu boşuna gitti,sacma sapan uygulamalar eklenmeye devam ettikçe bitmiycek bu lise.

bu dava isi nasıl olacakki nasıl acabiliriz dava?
Resim

eagle67
Uzman Doktor

Mesaj gönderen eagle67 » 03 Şub 2010, 16:24

Karmakarışık... :? aöl sitesinden kitap içeriklerine bakın sonra diğer geometri kitaplarına bakın nerede konular varsa o kitapları alın halk eğtim den..
ALTYAPISINDA -DÜRÜSTLÜK - OLMAYAN HER EYLEM, BAŞARISIZLIKLA SONUÇLANIR.
FATİH VOLKAN YENİTÜRK.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 03 Şub 2010, 16:31

Evet Geometri 1-2, 9. sınıf dersi olduğu için 3 ve 4. sınıf seviyesinde okuyanlar için eklenmemesi gerektiği düşünülüyor ama malesef kredili sistem önümüzü tıkıyor, biz aynı anda hem lise 1 hemde lise 4 derslerinin sınavlarına girebildiğimize göre bizim sınıf kavramımız yok dolayısıyla Geometrileri de eklediler buna dava açsakta malesef birşey değişmez..
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 03 Şub 2010, 16:38

yagmur yazdı:geometri magduruyum bende,geometri 1den 9 doğru çıkartabildim ama geo2den kaldım :( bu sene geometriler yüzünden össye giremicem,1 yıl boşu boşuna gitti,sacma sapan uygulamalar eklenmeye devam ettikçe bitmiycek bu lise.

bu dava isi nasıl olacakki nasıl acabiliriz dava?

Aynı durumdayız bu sene bu Geometriler eklenmeseydi 2. dönem mezun olacaktım tabi ÖSS'yede girecektim ama artık hayal oldu muaf olmam seneye ocak sınavını bulacak bir iki ders yüzünden bu kadar planlarımın altüst olacağını rüyamda görsem inanmazdım..

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
ezgi_24
Doktor

Mesaj gönderen ezgi_24 » 04 Şub 2010, 02:22

ya cidden kotu bi durum resmen dalga geciliolar sanki. eger burada yetkili biri gelip okuyosa gereginin yaapilmasını istyoruz sesimize kulak verin bircok ogrencinin hakkina giriyorsunuz yazık ama o kadar calişiyoruz kimbilir ne zorluklarla calişip oss hayalini kuruyoruz tamamen altust ediyorsunuz .... :(:(

eagle67
Uzman Doktor

Mesaj gönderen eagle67 » 04 Şub 2010, 09:56

deerrryyaaa yazdı:
Hafız yazdı:merhaba arkadaşlar,

aynı durumu yaşayan bi sürü arkadaş var

siz bide değişen müfradatın yeni konularına bakın şok olursunuz geometri-1 için tam 3 kitap almanız ve belli konularından çalışmanız gerekiyo

yaa madem değiştiriyolar kitapları önceden ayarlayıp çıkartmaları gerekir yazık günah milli servettir yaa bi kişiye sadece geometri-1 için 3 kitap sonra çöpe mi gidecek kitaplar
Gitsin çöpe,milli serveti talim terbiye kurulu düşünmüyorda senmi düşünecen

Kullanıcı avatarı
deerrryyaaa
Uzman Doktor

Mesaj gönderen deerrryyaaa » 04 Şub 2010, 13:12

ben düşünürüm abi ne bu ya her sene kağıt para değiştiriyolar yazık günah bi hesap edin ne kadar zarardır bu
ve her iddaaya girerim bi kaç sene sonrada romanya usulü yırtılmayan plastik paraya çevirecekler ben böyle bi çok öngörüde bulunuyorum ve hepsi çıkar :mrgreen:

böyle bi saçmalık olurmu abi ya geo-1 için 1 kişiye 3 kitap yazıklar olsun başka bişey demiyorum :evil:
nihayet mezun :) diploma puanı:74,25

keremaciroglu
Acemi

Mesaj gönderen keremaciroglu » 04 Şub 2010, 16:38

bari muaf olma hakkı tanısalar tek sınavda. yani sonucta bu sonradan eklendı en bastan daha ilk seneden secerdım ben eger olsaydı . ama sımdı mezunıyetımıze engel olacak. bari giren kalırsa direk muaf olsun ki herkes aradıgını bulsun ya. bu ne böle örgün eğitimde zaten çektirdiler . dedim acıklise hoş güzel gbi bunlarda basladı sapıtmaya.

yagmur
Uzman

Mesaj gönderen yagmur » 04 Şub 2010, 22:38

ya tamam geometrileri eklesinler onada razıyım ama konular niye değişti,üstelik sınava 1 ay kala? böyle sacma bir sey anca Turkiyede olur,çok zeki(!) olmalılarki böyle süper(!) bir uygulama yaptılar.Mezuniyetime surda tek dönem kala yapılcak işmi bu? 3.sınava boşu boşuna sırf geometriden muaf olup kurtulmak için gireceğim,boşu boşuna 45 lira vereceğim,zaten her dönem için para ödemek zorunda kalıyoruz,toplamda 135 lira örgün okullarda bile aidat parası bu kadar değil!!! ben simdi hangisine yanayım,giden boşuna paramamı,mezun olamadığıma mı öss sınavına giremememi yoksa boşu boşuna sınava girmememi.....
Resim

eagle67
Uzman Doktor

Mesaj gönderen eagle67 » 05 Şub 2010, 10:29

eğitim.gov.tr den 9.sınıf yani yeni düzenlenmiş Geometri kitabını bilgisayarınıza indirebilirsiniz. :)
ALTYAPISINDA -DÜRÜSTLÜK - OLMAYAN HER EYLEM, BAŞARISIZLIKLA SONUÇLANIR.
FATİH VOLKAN YENİTÜRK.

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön