Katsayı kalktı iyimi olur kötümü !?

Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT) Hakkında Herşey
Erencexor
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen Erencexor » 01 Ağu 2009, 04:41

ben meslek liseliyim bu yıl ek sınavla mezun olacağım !
öncelikle sistemdeki yanlışları doğruları ve asıl önceliklerimizi iyice bilmemiz ve tanımamız gerekmekte
öncelikle ben meslek liseliyim ama harbi meslekliyim yani (İHL falan değil) endüstri meslek lisesi
avrupada 2 bizimki gibi 2 yıllık myo sistemi yok !
var ama bu 2 yıllık okullara sadece meslek liseliler girebilmekte ve 2 yıl sonunda !
genel düz liseden çıkan biri nasıl 4 yıllık okuyup mühendis olarak mezun oluyor ise
aynı şekilde meslek liselilerde 2 yıllık MYO okuyup aynı şekilde mühendis olabiliyorlar !

katsayı sorunu denilen sorunun kalkması sorunları çözmüyor
belki %3 lük çalışkan meslek liselinin önünü açıyor ama
dahası genel düz lise mezunları için ise mevcut sanslarının -%-3 düşmesine sebep olacağı ortadadır.

açıkcası biz harbi meslek liseler olarak biz eğitim sisteminde tek isteğimiz
bize kendi branşımızda mühendisliğin önünü açsınlar ! katsayı falan istemiyoruz

katsayıyı kamuda kamusal sistemde yer almak isteyen siyasi görüşe yakın meslek lise türlerinin mezunları istemekte olduğunuda çok iyi biliyoruz ! bu açıdan katsayının kalkması gerçek sorunlar ortadan kaldırmıyor

bu açıdan inşallah katsayı sistemi eski halini tekrar alır.
ve meslekliselilere mühendislik yolları açılır !

AÇIK LİSE ÖĞRENCİLERİNE İETT ÖĞRENCİ KARTI VERİLSİN! İMZA KAMPANYASI

http://imzakampanyam.com/ACIK-LISE-OGRE ... kampanyasi

Konuşkan
Çırak

Re: Katsayı kalktı iyimi olur kötümü !?

Mesaj gönderen Konuşkan » 01 Ağu 2009, 07:51

Aslında, uzun uzun cümleler vardı...

Bu cümleden sonra da cümleler vardı ama sildim...

Kısacası destekliyorum; yolda kalmış körüklü otobüsü tek başına iter gibi...

Fays
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Fays » 01 Ağu 2009, 13:34

Hükümet İmam hatiplerin katsayısını kaldırmayı kafaya koymuştu zaten. sonunda gerçekleştirdi.. tüm meslek liselilerin faydalanması güzel birşey fakat hedef imam hatiplerin katsayılarının kaldırılmasıydı.

Diyorlardı ki,eşitsizlik var,katsayıyı kaldıralım. nitekim kaldırdılar da. ama şimdide şöyle bir eşitsizliğe yol açtılar; imam hatip mezunu isterse hukuk isterse mühendislik okuyabilecek ama düz lise mezunu ilahiyat okuyamayacak. zira imam hatip mezunları ilahiyata girerken 1.04 ile diğer liseliler girerken de 0.3 ile çarpılacak. yani her anlamda İmam Hatiplilere ayrıcalık tanındı. hükümetin çoğunun imam hatip kökenli ya da o çevrelerden olduğu düşünülürse Türkiye'ye biçtikleri rolü garipsememek gerek. artık devlet kademelerinde görev yapmak ve politikacı olmak istiyorsanız bunun en kolay kolu imam hatip okumaktır. :wink:

MuRaT_KS
Doktor

Mesaj gönderen MuRaT_KS » 01 Ağu 2009, 21:48

eğitimde fırsat eşitsizliği başbakanın kendi okullarına verdiği fırsatlarla iyice eşitsizlendi...ilahiyata giderken 1.04 katsayı gözünüze dizinize dursun..! o zaman sözelci de edebiyata 1.04 le gitsin yada sayısalcı matematiğe 1.04 ile gitsin. ayıptır yahu kendinizi hak yemiyoruz diye kandırıyorsunuz bakalım nereye kadar..
Bir Sevda İse Hayatı Anlamlı Kılan, Daha Sesli Söyle KONYASPOR ULAN..!

talat57
Acemi

Mesaj gönderen talat57 » 29 Eki 2009, 00:13

arkadaşlar ben endüstri meslek lisesi makina bölümü mezunuyum üniversiteye gittiğimde alan içi tercih yaptığımda 0.8 ile mi çarpılacak puanım

DeathNote
Doktor

Mesaj gönderen DeathNote » 18 Kas 2009, 11:07

Başbakanın :wink: Dicek Birşey Kalmamış Ortada Herşey..
Nice Güzellere Baglandım Kaldım,
Ne Bir Vefa Gördüm Ne Fayda
Buldum..
Her Türlü İsteğim Topraktan Aldım,
Benim Sadık Yarim Kara topraktır!! > Âsık Veysel
<

Kullanıcı avatarı
bayan_esinti
Uzman Doktor

Mesaj gönderen bayan_esinti » 20 Kas 2009, 17:41

bırakın onlarında önü açılsın onlarda emek verip okuyolar.onlarda istedikleri yere gelsin ne bu ya herşeye bişey bulmayın..ne güzel işte herkes mutlu olsun :wink:
EsİnTiYiM çÜnKü eSeR gEçErİm...!!!!! [(M€RW€)]

SRNarin
Uzman Doktor

Mesaj gönderen SRNarin » 18 Ara 2009, 12:57

Hükümet İmam hatiplerin katsayısını kaldırmayı kafaya koymuştu zaten. sonunda gerçekleştirdi.. tüm meslek liselilerin faydalanması güzel birşey fakat hedef imam hatiplerin katsayılarının kaldırılmasıydı.

Diyorlardı ki,eşitsizlik var,katsayıyı kaldıralım. nitekim kaldırdılar da. ama şimdide şöyle bir eşitsizliğe yol açtılar; imam hatip mezunu isterse hukuk isterse mühendislik okuyabilecek ama düz lise mezunu ilahiyat okuyamayacak. zira imam hatip mezunları ilahiyata girerken 1.04 ile diğer liseliler girerken de 0.3 ile çarpılacak. yani her anlamda İmam Hatiplilere ayrıcalık tanındı. hükümetin çoğunun imam hatip kökenli ya da o çevrelerden olduğu düşünülürse Türkiye'ye biçtikleri rolü garipsememek gerek. artık devlet kademelerinde görev yapmak ve politikacı olmak istiyorsanız bunun en kolay kolu imam hatip okumaktır.
ImamhatipLiLere bu zamana kadar haksizLik yapiLdi .. OnLarin hakki deqiLmi bi doktor muhendis oLmak .. Cok sukur katsayi farki kaLkti ve bu sorunda ortadan kaLdiriLdi .. Duz Lise mezunLarinin iLahiyati tutturmasi kendi eLinde koLay deqiL iLahiyat qibi bi universiteyi tutturmak .. NasiL saqLik mesLek okuyan biri Tipi daha koLay tutturuyorsa imamhatipLer icinde iLahiyat oyLedir .. Cunku aLt yapisinda o universiteLer icin hazirLanmaktadirLar .. Duz Lise mezunu iLahiyata qidebiLir tabiki ama zorLanir cunku aLt yapisinda arabca vs. dersLer aLmadiqi icin ..
MuRaT_KS yazdı:eğitimde fırsat eşitsizliği başbakanın kendi okullarına verdiği fırsatlarla iyice eşitsizlendi...ilahiyata giderken 1.04 katsayı gözünüze dizinize dursun..! o zaman sözelci de edebiyata 1.04 le gitsin yada sayısalcı matematiğe 1.04 ile gitsin. ayıptır yahu kendinizi hak yemiyoruz diye kandırıyorsunuz bakalım nereye kadar..
Baska okuLLara haksizLik nezaman qoruLdu? Hanqi Lisenin oqrenciLerinin ÖSS sinavinda puanLari azaLtiLdi? BunLarin hepsi imamhatip LiseLerine yapiLdi ve simdide ortadan kaLdiriLdi .. Burda EsitsizLik mi yoksa EsitLik mi var ? Beddua ederken dikkat et eger haksiz yere yapiyorsan doner doLasir sana qeri qeLir ;) ..
Toplam Dönemi : 8 AOL'de Okuduğu Dönem : 7
Toplam Kredi : 184 Ortak Kredi : 91

Erencexor
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen Erencexor » 08 Şub 2010, 17:58

çözüm yeni anayasada !
AÇIK LİSE ÖĞRENCİLERİNE İETT ÖĞRENCİ KARTI VERİLSİN! İMZA KAMPANYASI

http://imzakampanyam.com/ACIK-LISE-OGRE ... kampanyasi

Kullanıcı avatarı
deerrryyaaa
Uzman Doktor

Mesaj gönderen deerrryyaaa » 08 Şub 2010, 18:05

haksızlık falan diyenlere diyorum her liseden hangi alanlara gidildiği belli ben imam hatiplilere kızıyorum gitmeseydin kardeşim idealinde, hedefinde hangi meslek varsa ona göre git liseye haksızlık falan demeyin
bile bile lades diyip hak dilenmek neyin nesi
nihayet mezun :) diploma puanı:74,25

Kullanıcı avatarı
deerrryyaaa
Uzman Doktor

Mesaj gönderen deerrryyaaa » 08 Şub 2010, 18:08

bence her liseye göre üniv.de bölümler açılmalı geliştirilmelidir
ve öğrenciler lise öncesi bilinçlendirilip ona göre yöndendirilmelidir
nihayet mezun :) diploma puanı:74,25

baris_60
Uzman

Mesaj gönderen baris_60 » 08 Şub 2010, 19:29

Hay ben bu yargıtayın :evil: :evil:
Fen liseli değilizki umudumuz olsun,Anadolu liseli değilizki havamız olsun,Biz Açık liseliyiz Allah yardımcımız olsun :)

ckurt
Uzman Doktor

Mesaj gönderen ckurt » 08 Şub 2010, 23:10

katsayıların birbirine yakın olması benide olumsuz etkiledi herkes alanına göre tercih yapmalı ama işin içinde siyasi ideolojiler olduğu için yapıcak bişi yok tek güvencemız danıştay...........

yagmur
Uzman

Mesaj gönderen yagmur » 08 Şub 2010, 23:12

baris_60 yazdı:Hay ben bu yargıtayın :evil: :evil:
aynen :evil:
Resim

Kullanıcı avatarı
deerrryyaaa
Uzman Doktor

Mesaj gönderen deerrryyaaa » 09 Şub 2010, 15:44