Askerlik ertelemesi hakkında karışık bir durum :S

Her Konuda Tartışabilirsiniz
infinitemadness1
Acemi

Re: Askerlik ertelemesi hakkında karışık bir durum :S

Mesaj gönderen infinitemadness1 » 30 Oca 2010, 20:42

keremaciroglu yazdı:tecil ettiririz ya o pek sorun olmz bence mılyonlarca asker adayı var ulkede biz 2-3 sene ertelesekte orduda sorun cıkmaz heralde :D cok sukur o konuda ulkemızın sıkıntısı olmadıgından ve egıtıme destek verdıgınden kolayca hallolacaktır dıye umuyorm
inşallah bende öyle umuyorum tecil ettiremezsek çok acı olucak....askerlikten asla kaçmıyorum ama en azından liseyi bitirip üniversiteyi bitirip askere gitmek istiyorum...geçmişte yaotığım hataları düzeltme fırsatı var elimde inşallah tecil ettirebiliriz...

waleq

Mesaj gönderen waleq » 18 Şub 2010, 00:32

infinitemadness1 yazdı:
keremaciroglu yazdı:bide YGS sınavına girişte önemli olan toplam dönemmiş toplam dönemi 6 nın üstünde olan sınava girebiliyomuş...
o nasıl oluyor ki benım toplam donemım 8 ancak sene sonu mezun olamıyorum hepsınden gecsem bıle . bu durumda nasıl gırebılırım kı.. bende toplam donem kadar kedi de onemlı.ve zorunlu derslerın bıtıp bıtmeyecegı.
YGS sınavına giriş hakkın var...ama kazansan bile gidemezsin bende aynı durumdayım 2011 ocak ayında biticek benim okulumda...askerlik tecil için bi neden olur diye söyledim

bu konuda kesinde bi bilgi yokki tecil ettirebilicekmiyiz?

Bendede Aynı Sorun var Yaa bu yıl mezun olamıorm 2011 de kesin mezun oluorm ekim1991 doğumluyum, nasıl tecil ettircez biz bu askerliği yaa, öss ye girmem lasım, off, 1 yıl tecil etseler ondan sonra diplomayla tecil ettiririzde bu yıl iştee yokmu bilgisi olan arkadaşlar, (ulan Müdür Seni bulacağm olm, seni bulacağm haybiye işler açtın başımıza)

keremaciroglu
Acemi

Mesaj gönderen keremaciroglu » 18 Şub 2010, 23:23

ben askerlik şubesine mesaj attım. cevap olarak acıklise ögrencisi olmak mazeret değildir . bu yıl içerisinde gelip muayanenizi olunuz . dağıtımızınız 2011 de olacagından o zamana kadar (ki zaten ilk dagıtım şubatta başlıyor) mezun olursanız diplomanızla gelip tecil ettirebilirsiniz.hadi mezun olamadık dyelim. öss 'ye kayıt olabılecegımızden kayıt yaptırırız onu mazeret gostererek erteleriz. öss 'ye girenler o yıl ıcerısınde askere sevk'e ble gdecek olsa gitmez ise sorun olmuyor bu askeriyenın kndı sıtesındede belırtılmiş hatta.ama ynede gidip belirtmekte fayda var . şu sıralarda çok kişiyi götürüyorlar , tecil'E de kolay izin vermiyorlar.biraz sertleşti sanki askeriye.

infinitemadness1
Acemi

Mesaj gönderen infinitemadness1 » 20 Şub 2010, 16:06

keremaciroglu yazdı:ben askerlik şubesine mesaj attım. cevap olarak acıklise ögrencisi olmak mazeret değildir . bu yıl içerisinde gelip muayanenizi olunuz . dağıtımızınız 2011 de olacagından o zamana kadar (ki zaten ilk dagıtım şubatta başlıyor) mezun olursanız diplomanızla gelip tecil ettirebilirsiniz.hadi mezun olamadık dyelim. öss 'ye kayıt olabılecegımızden kayıt yaptırırız onu mazeret gostererek erteleriz. öss 'ye girenler o yıl ıcerısınde askere sevk'e ble gdecek olsa gitmez ise sorun olmuyor bu askeriyenın kndı sıtesındede belırtılmiş hatta.ama ynede gidip belirtmekte fayda var . şu sıralarda çok kişiyi götürüyorlar , tecil'E de kolay izin vermiyorlar.biraz sertleşti sanki askeriye.
ygs sınavına girip 2011 de mezun olucaklar tecil ettirebiliyolarmıymış?

corleone1919
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen corleone1919 » 25 Şub 2010, 22:50

off off bu öss şartı değişmezmi geçti demi günler tecil ettiremeyizmi gidip öss ye de kayıt bitti heralde MAKUS TALİH gene bahtsızlık
Gece kirpikli kadın, aşkıma siyah bakma.
Zaten yakanlar yakmış, bir ateşte sen yakma.

waleq

Mesaj gönderen waleq » 28 Şub 2010, 23:39

infinitemadness1 yazdı:
keremaciroglu yazdı:ben askerlik şubesine mesaj attım. cevap olarak acıklise ögrencisi olmak mazeret değildir . bu yıl içerisinde gelip muayanenizi olunuz . dağıtımızınız 2011 de olacagından o zamana kadar (ki zaten ilk dagıtım şubatta başlıyor) mezun olursanız diplomanızla gelip tecil ettirebilirsiniz.hadi mezun olamadık dyelim. öss 'ye kayıt olabılecegımızden kayıt yaptırırız onu mazeret gostererek erteleriz. öss 'ye girenler o yıl ıcerısınde askere sevk'e ble gdecek olsa gitmez ise sorun olmuyor bu askeriyenın kndı sıtesındede belırtılmiş hatta.ama ynede gidip belirtmekte fayda var . şu sıralarda çok kişiyi götürüyorlar , tecil'E de kolay izin vermiyorlar.biraz sertleşti sanki askeriye.
ygs sınavına girip 2011 de mezun olucaklar tecil ettirebiliyolarmıymış?
Dediğin Doğruysa Yırttık Yine..!

asus34
Doktor

Mesaj gönderen asus34 » 03 Mar 2010, 04:00

arkadaslar bende sizinle aynı durumdayım en erken 2011 ocak sınavında mezun oluyorum dağıtımlar 2011 şubatta başlıyormuş e sınav sonuçlarıda şubatın ortaları yada sonu gibi anca açıklanıo :S şimdi bu sene muayneye kesin gidicez peki ya mezun olduktan sonra ygs ye giricez diye tecil ettirmek için mezuniyetimiz yetişirmi acaba yoksa geçmi kalmış oluyorz? :S yetişmezse napıcaz en son mezun olduğunuz okulun diploması isteniyor demişler orta okul diplomasınımı göstericez acaba ygs ye girmek için? :(
Okul / Alan - Bölüm : AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / GENEL KÜLTÜR
Öğrencilik Durumu : MEZUN
Toplam Dönemi : 11 AOL'de Okuduğu Dönem : 8
Toplam Kredi : 199 Ortak Kredi : 80
Mezuniyet Tarihi : 25/07/2011

keremaciroglu
Acemi

Mesaj gönderen keremaciroglu » 03 Mar 2010, 15:34

Arkadaşlar konu biraz karışmış durum şöyle ; açıkliselilere tecil hakkı yok bunu zaten biliyoruz . diyelim benim gibi 91 lisiniz . ve bu sene muayaneye gireceksiniz. tamam girdik.. muayane ile şubattaki ilk dagıtım süreci arasında mezun olursak diplomayıo hemen alamasakta mezun kagıdı alarak askerlik tecilini yaptırabılıyoruz . diyelim sınav sonucu subatta acıklanıyor mezun olsak bile bilemeyeceğiz ... b durumda eger zaten mezunıyete hazırlamıssak kndımızı ygs için aranan sartlarıda taşıyoruzdur ki bu durumda gidip hemen kayıt yaptırıyoruz ygs için. oradan belge mi veriyorlar sınava girecegıne dair ne veriyorlar bilmiyorum ama herneyse ordan vereceklerı kagıtla askerıyeye gdıdıp bu sene öss ye gireceğim diye dilekçe veriyoruz. onlarda askerliği sınavdan sonraya atıyor. barajı gecemezsen hemen askere . geçersen kazanmıs varsayıp kayıt donemlerının sonuna atıyor askerlıgı. bu süre içindede bir okula kayıt yaptırırsan zaten tecil devam edecek bildirince. ama kayıt yaptıramazsak dosdogru askere. buda olmadı diyelim yani ygs ye kayıt yaptırdık ama askeriyeye gitmedik, unuttuk bildirmeyi,işimize gelmedi. bu durumda sizi yakalasalar bile sınavım var bu sene deyince bırakırlar kontrol ederek.. veya sınavdan sonra yakalandınız sorarlarsa nıye kactın dıye . sınava girdim o yuzden dediğinizde ihçbir cezası yok tek yapacakları alıp askere goturmek olur . bunların hiçbiri size uymuyorsa geçmiş olsun. ben bu işleri (tecil işlerini yapan) bir çavuşun yalancısıyım . ne kadar dogrudur bilemem. ama benım fikrimcede böyle olmalı asagı yukarı.

keremaciroglu
Acemi

Mesaj gönderen keremaciroglu » 03 Mar 2010, 15:46

buda asker alma dairesi başkalıgının sitesinden alıntı . benim size anlatmaya calıstıgımın karışık hali gibi bi bakın isterseniz.

Yoklama kaçağı veya bakaya olmamak (sınava girdiği yılın celp dönemlerinden birinde bakaya kalanlar hariç) kaydıyla, o yıl ÖSYM sınavına katılacaklarını belgeleyenlerin sevkleri önce Ağustos celbine, daha sonra ÖSYS sınavını kazandığını (ÖSYM'ce belirlenen barajın üstünde puan alanlar) belgelemeleri halinde Kasım celbine kadar, meslek lisesi mezunu olarak yükseköğretim programlarına sınavsız kayıt yaptıracaklarını belgeleyenler ile uzman erbaş ve uzman jandarma yetiştirilmek üzere yapılan sınavlarda başarılı olduğunu belgeleyenlerin sevkleri ise Kasım celbine kadar tehir edilir. (Sevk tehir süresi içinde olup, yoklama kaçağı-bakaya olanlar dahil) Bunlardan ek yerleştirme sonucu bir yüksek öğretim kurumuna yerleştirilenlere sevkin son gününden sonraki bir tarihte kayıt hakkı verildiği taktirde kayıt tarihinin son gününe kadar belge verilir. Bu tarihe kadar kayıt yaptırmayanlar bakaya takibine alınır.

asus34
Doktor

Mesaj gönderen asus34 » 04 Mar 2010, 03:11

keremaciroglu yazdı:Arkadaşlar konu biraz karışmış durum şöyle ; açıkliselilere tecil hakkı yok bunu zaten biliyoruz . diyelim benim gibi 91 lisiniz . ve bu sene muayaneye gireceksiniz. tamam girdik.. muayane ile şubattaki ilk dagıtım süreci arasında mezun olursak diplomayıo hemen alamasakta mezun kagıdı alarak askerlik tecilini yaptırabılıyoruz . diyelim sınav sonucu subatta acıklanıyor mezun olsak bile bilemeyeceğiz ... b durumda eger zaten mezunıyete hazırlamıssak kndımızı ygs için aranan sartlarıda taşıyoruzdur ki bu durumda gidip hemen kayıt yaptırıyoruz ygs için. oradan belge mi veriyorlar sınava girecegıne dair ne veriyorlar bilmiyorum ama herneyse ordan vereceklerı kagıtla askerıyeye gdıdıp bu sene öss ye gireceğim diye dilekçe veriyoruz. onlarda askerliği sınavdan sonraya atıyor. barajı gecemezsen hemen askere . geçersen kazanmıs varsayıp kayıt donemlerının sonuna atıyor askerlıgı. bu süre içindede bir okula kayıt yaptırırsan zaten tecil devam edecek bildirince. ama kayıt yaptıramazsak dosdogru askere. buda olmadı diyelim yani ygs ye kayıt yaptırdık ama askeriyeye gitmedik, unuttuk bildirmeyi,işimize gelmedi. bu durumda sizi yakalasalar bile sınavım var bu sene deyince bırakırlar kontrol ederek.. veya sınavdan sonra yakalandınız sorarlarsa nıye kactın dıye . sınava girdim o yuzden dediğinizde ihçbir cezası yok tek yapacakları alıp askere goturmek olur . bunların hiçbiri size uymuyorsa geçmiş olsun. ben bu işleri (tecil işlerini yapan) bir çavuşun yalancısıyım . ne kadar dogrudur bilemem. ama benım fikrimcede böyle olmalı asagı yukarı.
cevabın için teşekkürler dostum çok açıklayıcı oldu :) birde ygs den önce mezun olamazsak ygs sınavına giricemizi gösteren hangi belgeyle askeryeye basvurucaz acaba aöl den ygs sınavına girebilir kağıdı falanmı alıcazda götürcez bunuda bilen varsa söylese iyi olur :)
Okul / Alan - Bölüm : AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / GENEL KÜLTÜR
Öğrencilik Durumu : MEZUN
Toplam Dönemi : 11 AOL'de Okuduğu Dönem : 8
Toplam Kredi : 199 Ortak Kredi : 80
Mezuniyet Tarihi : 25/07/2011

keremaciroglu
Acemi

Mesaj gönderen keremaciroglu » 04 Mar 2010, 15:47

söz konusu olan belge . öğrenci belgesi veya halk eğitimden alınan belge değil herhalde . ygs için kayıt merkezınde kaydını tamamlayınca verdıklerı kagıt oldugunu düşünüyorum :)

aykut

Mesaj gönderen aykut » 10 Mar 2010, 17:35

ARKADAŞLAR BEN DE 91 LİYİM AMA BU SENE MEZUN OLUYORUM VE UNİ YE GRİYORUM SON ERTELME SÜRESİ 31 EKİM İSE HERHALDE BEN ERTELEYEBİLİRİM ÇNKÜ MAYIS SINAVI İLE MEZUN OLUCAM HERKESE KOLAY GELSİN ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN

zeixer
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen zeixer » 13 Mar 2010, 22:57

beyler 190 kredim var ygs ye kayıt yaptırdım dershaneye gidiyorum herkeze geliyor yoklama kağıtları umarım tecir ettirmede bir sorun olmaz çok korkuyorum :(

Kullanıcı avatarı
deerrryyaaa
Uzman Doktor

Mesaj gönderen deerrryyaaa » 13 Mar 2010, 22:59

zeixer yazdı:beyler 190 kredim var ygs ye kayıt yaptırdım dershaneye gidiyorum herkeze geliyor yoklama kağıtları umarım tecir ettirmede bir sorun olmaz çok korkuyorum :(
senin yırttığın kesinde inş. diğer arkadaşlar sorun yaşamaz :wink:
nihayet mezun :) diploma puanı:74,25

zeixer
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen zeixer » 13 Mar 2010, 23:14

deerrryyaaa yazdı:
zeixer yazdı:beyler 190 kredim var ygs ye kayıt yaptırdım dershaneye gidiyorum herkeze geliyor yoklama kağıtları umarım tecir ettirmede bir sorun olmaz çok korkuyorum :(
senin yırttığın kesinde inş. diğer arkadaşlar sorun yaşamaz :wink:
ya bilmiyorumki :S ygs sınavı tecir etmesse açık liseli olduğum için ? o zaman ne yaparım off ama sanmıyorum ya benim askerim benim 1 senemi emeklerimi hebat etmez ama yinede korkuyorum :(

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön