bi itirafta derya'dann..

Dök içini. Rahatla...
Kullanıcı avatarı
deerrryyaaa
Uzman Doktor

bi itirafta derya'dann..

Mesaj gönderen deerrryyaaa » 12 Nis 2010, 02:42

gözüm konulara takılınca bende paylaşmak istedim
liseye başladığım ilk gün dışarıda sıra olmuştuk yan sırada bi kız vardı arkadaşlarıyla tartışıyodu malum sınıfta kalmış ve atılmış ama formasını giyip sınıf kitabında adı yazmadığını bile bile 1 hafta derse girmiş ailesine söyleyememişş derken fark edildi atıldı.....neysee

bende liseye başlarken gayet akıllı çok inek denicek derecedeydim ama öyle gitmedi tabiii neyse hatırlamak bile istemiyorum es geçerek yazıyorum .Arkadaş,ailevi,gençlik ve psikolojik birazda aptallık nedenlerinden dolayı bırakmak zorunda kaldım ve kısa sürede annem tastiknamemi aldı.Tabii tatilde koymadı bana ,aklım başıma okullar açılmaya başlayınca geldi herkezii okul heyecanı sarınca içime bi bin pişmanlık düştü ve eve kapandım arkadaşlarımdan utandım.Günlerce ağladım içim içimi yedi,uyuyamadım.Derken annem aölyee yazdırmak istedi kızgındım nedense istemedim.Başaramam sandım okula gidemeden yapamam sandım,aöl muaf olaylarınıda hiç bilmiyorum tabi. Enterasan tarafı her gece yada 2-3 günde bir rüyamda o kız gibi okula gittiğimi çaktırmadan derse girmeye çalıştığımı görüyodum yemin ederim her gece her gecee.Neyse 2 sene böyle gez toz geçti.Baktım millet üniversite düşünüyo bende bi burukluk bi cahillik havaları esmeye başladı.Merkeze uzak oturuyoduk evde net var ama aöl'ye bakıldığını bilgi alındığından haberim yok tabii,çevremde aöl okuyanda yoktu.Anneme söyledim kayıt olmak istediğimi ve kayıt tarihleri şansızlık eseri hep kaçırdım.Ve diğer 1 senede anneme yalvarmama ağlamama rağmen annem pişmanlığını doya doya yaşa ben kayıt mayıt ettirmiyorum dedi.Tabi rüyalar 4 sene boyuncaa hep böyle devam ettiisürekli sürekli beynimi yiyodum. İnsanlar annemin babamın yanında okuyomusun diye soracaklar diye ödüm patlardı,utanırdım çünkü.Evde lise okuyan kardeşim sürekli ezerdi beni sen bu evin hizmetçisisin dersi bana annem tepki vermezdi hırsa gelde oku derdi bana ben kardeşimle neden yarışıyım ki benden çok yüksek mertebede olması beni gururlandırır ama beni yermesi çok kırıyo derdim ama bana sen onun başarısını kıskanıyosun derlerdi,fıttırmamak elde değildi
...
derken Annem ikna oldu ertesi sene yazdıracak beni ama dedim beni tokatta yazdır Tekirdağa adım atmam dedim.Çünkü o olaylardan snra gerçekten 4 sene adım atmadım o berbat şehire garip ama korkuyodum.O sene Tokata gittim kuzenim benim için araştıracağını söyledi.Ve kayıtlar başlamadan Tekirdağa dönmek zorundaydım ,kuzenime kimliğimi harçlığımdan biriktirdiğim parayı bıraktım.Kaydın son günü gitmiş ve bana Tlfn açtı tastiknamen lazım kayıt olmuyo diyee taam anlamıyla yıkıldım.Bana parayı postaneyle,kimliğimide fakslamasını istedim.
Bana öğleden önce yolladım hemen 1 saatlik mesafe olan Tekirdağa gittim.Okuldan tastiknamemi kaybettiğime dair yeni belge aldım,bankada sıra kapıp yalvarıp yakarım parayı yatırdım ,halk eğitim merkezine kayıt odasına girdim.Önümde 1 kişi vardı kaydı bitti tam bana sıra geldi derken adam demez mi son gün site yoğun girilmiyo ,işlem yapamıyorum dedi tam 3 saat oturdum ve son dakikalarda kayıt oldum ucu ucuna yaniii benim için mucizeydii.Saçma rüyaya devam tabii bana 4 yıl musallat olmuştu, başarırmıyım başaramazmıyım derken ehliyet ,özel güv.görevlisi kurslarınada kayıt oldum ve yeni kayıt olduğum için Aöl'de sınava 1,5 ay kala verdiler kitaplarımı ve 3 yıllık olduğum için 40 kredilik=18 ders vardı çok zordu bütün sınavlar çakıştı 1'er hafta arayla sonuç muu
özel güv.görvlisi sınavından =87
ehliyet=trafik=80=ilkyrdım=96=motor=98
aöl=18 dersten sadece 2 dersten kaldım 37 kredi aldım
ama felaket bi seneydi o kadar ailevi problemler olduki o kadar dıştan aileyi birbirine düşürmeye çalışan oldu ki daha iyi netice olabilirdi ama neyse bunada şükür
ailevi durumlar düzeldi annemle ,ben ,kardeşim tokatta babam,abim tekirdağda yaşıyodu derken kardeşim Trakya üniversitesini kazanınca bizde bir araya toplandık aile bağlarımız düzeldi,kopukluk gitti sımsıkı sarılmayı öğrendik birbirimize ve hayat acısıyla tatlısıyla devam ediyo iştee

nihayet mezun :) diploma puanı:74,25

Pasha
Acemi
İletişim:

Re: bi itirafta derya'dann..

Mesaj gönderen Pasha » 12 Nis 2010, 09:43

nerden nereye keske daha onceden kaydolsaymisiz nerdeymis aklimiz cok pismanim elimde firsatim varken okumadigima elimde firsatim varken aol e zamaninda kaydolmadigima, ama ahtim var devlet dairesine girecegim eninde sonunda. lise bitsin sonra hayatimda kimsenin bilmedigi bi itirafida yazarim buraya :D

Kullanıcı avatarı
deerrryyaaa
Uzman Doktor

Mesaj gönderen deerrryyaaa » 12 Nis 2010, 15:17

Pasha yazdı:nerden nereye keske daha onceden kaydolsaymisiz nerdeymis aklimiz cok pismanim elimde firsatim varken okumadigima elimde firsatim varken aol e zamaninda kaydolmadigima, ama ahtim var devlet dairesine girecegim eninde sonunda. lise bitsin sonra hayatimda kimsenin bilmedigi bi itirafida yazarim buraya :D
daha detay çok ama üstün körü yazdım ben hikayemi :D
inş. girersin ben inanmak başarmanın yarısıdır azmin elinden hiç birşey kurtulamaz
inş. bizde okuruz senin hikayenii :wink:

diablo_57
Doktor

Mesaj gönderen diablo_57 » 14 Nis 2010, 01:52

aynen o kız gıbı ben de gıttıım 4 gun sonra ewe soyleyınce kasırgalar fırtınalar estı ewdw cok garıp ama bende kendımı ara sıra okul sıralarında gorurudum sınav heycanı falan bıre bır yasardım uyanınca da kalbım hala kut kut atardı nedendır bılınmez ama aol ye gırdığımden berı hıc boyle ruya gormez oldum sankı yonlendırıldım demek bu yol uzerınden yıyeceğimız ekmek varmış

Kullanıcı avatarı
deerrryyaaa
Uzman Doktor

Mesaj gönderen deerrryyaaa » 14 Nis 2010, 19:46

diablo_57 yazdı:aynen o kız gıbı ben de gıttıım 4 gun sonra ewe soyleyınce kasırgalar fırtınalar estı ewdw cok garıp ama bende kendımı ara sıra okul sıralarında gorurudum sınav heycanı falan bıre bır yasardım uyanınca da kalbım hala kut kut atardı nedendır bılınmez ama aol ye gırdığımden berı hıc boyle ruya gormez oldum sankı yonlendırıldım demek bu yol uzerınden yıyeceğimız ekmek varmış
aynen ben kayıt oldum sınava girdim rüyalar kesildi sanki yönlendirildim ve artık daha farklı rüyalar görüyorum iyi bir meslekte iyi bir yerde görüyorum ve deli gibi ders çalışmak zorunda olduğumu görüyorum

bu arada pasha ve mehmet çok teşekkür ederim okuyan gözlerinize sağlık
başka insanların hayatıma dair itirafıma yorum yapması çok heyecanlandırıcı :wink:

asus34
Doktor

Mesaj gönderen asus34 » 01 May 2010, 21:34

deryacım hikayenden gerçekten çok etkilendim neredeyse benimkiyle bire bir örtüşüyor desem yeridir. bende çoğu kez aynı ruyaları gördüm ama geriye baktığımda cahillikten baska birşey göremiyorum ne yazık ki.. sanki lisede 2 yılını heba eden ben değil de bir baskası gibi geliyor okuyormusun sorusundan bende çok çekiyorum pek fazla bilende yok cevrede sistemi okumuyor gözüyle bakıyorlar yani açık denince.. bende buradan mezun olduğumda tüm detaylarıyla yazacağım hikayemi :) hayatının geri kalanında basarılar seninle olsun :wink:
Okul / Alan - Bölüm : AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / GENEL KÜLTÜR
Öğrencilik Durumu : MEZUN
Toplam Dönemi : 11 AOL'de Okuduğu Dönem : 8
Toplam Kredi : 199 Ortak Kredi : 80
Mezuniyet Tarihi : 25/07/2011

Kullanıcı avatarı
deerrryyaaa
Uzman Doktor

Mesaj gönderen deerrryyaaa » 01 May 2010, 23:46

asus34 yazdı:deryacım hikayenden gerçekten çok etkilendim neredeyse benimkiyle bire bir örtüşüyor desem yeridir. bende çoğu kez aynı ruyaları gördüm ama geriye baktığımda cahillikten baska birşey göremiyorum ne yazık ki.. sanki lisede 2 yılını heba eden ben değil de bir baskası gibi geliyor okuyormusun sorusundan bende çok çekiyorum pek fazla bilende yok cevrede sistemi okumuyor gözüyle bakıyorlar yani açık denince.. bende buradan mezun olduğumda tüm detaylarıyla yazacağım hikayemi :) hayatının geri kalanında basarılar seninle olsun :wink:
vaktini ayırıp okuduğun için teşekkür ederim :wink:
ne gariptir ki herkezde rüya olayı olmuş :wink:
evet açık denilince adam yerine koymuyolar normal lise diplomasıyla eş mi diye soranda oluyo
ve çevremdeki herkez liseye gitti yapamadı açıktan hiç yapamaz dedi umutsuzlukla başladık çok şükür sağlam adımlarla ilerliyoruz kimseye söylemedim aöl'de okuduğumu hele bide AÖF veya örgün üniversiteye seneye kapağı atiyim öyle açıklayacağım :wink:

bu devirde şart okumak
belki kıyafetin en güzelini giyersiniz,belki çok kültürlüsünüz,belki çok iyi birisiniz,görüntünüzde çok güzel ama artık millet diploma ile tescilliyo sizi,karakterinizi...

tşkkr ederim bende sana başarılar dilerim :)

My Maraz
Uzman Doktor

Mesaj gönderen My Maraz » 02 May 2010, 07:13

senin bu uzun yazıların öldurecek deryaaa :mrgreen:
Yanmakta Güzeldir Bazen.
Yakan değerliyse..

sonbahar
Doktor

Mesaj gönderen sonbahar » 02 May 2010, 14:22

sen uzun uzadıya yaz deryacığım ben okurum canım benim :wink:
O Şimdi Üniversiteli

Kullanıcı avatarı
habecik
Doktor

Mesaj gönderen habecik » 02 May 2010, 14:34

rüya olayına gerçekten çok inanıyorum beni babam aldı okuldan (hiç hatam kusurum olmadıgı halde) 1yıl kaybım oldu 18yasındayım 1yıl boyunca hatta halen ara ara okula gittigimi formamı giydigimi derse girdigimi falan görüyorum sabah uyanınca babamdan nefret ediyorum nerdeyse ama sonra düzeliyo keşke insan her zaman kendi fikirleri doğrultsunda gidip istedigi pişmanlıgı istedigi hatayı ve o hatadan dönüşü yapa bilse ama... olmuyo sanırım..
"Çalışmadan öğrenmeden yorulmadan Rahat
yaşama yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler;Önce ONURLARINI sonra HÜRRİYETLERİNİ daha sonra GELECEKLERİNİ kaybetmeye mahkumdur"

M.KEMAL ATATÜRK..

Kullanıcı avatarı
ezgi_24
Doktor

Mesaj gönderen ezgi_24 » 02 May 2010, 14:48

evet dogru ya bende ruya gorup duruyom ama cok farkli ruyalar goruyom :D :D

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 02 May 2010, 15:04

derya hikayeni baştan sona okudum. Zor zamanlar geçirmiş olsanda umarım sonu istediğin gibi olur

hem ne demişler:
ZAFERE GİDEN YOLDA ÇEKİLEN ÇİLE KUTSALDIR.
En son gülbeyaz tarafından 18 May 2010, 12:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
habecik
Doktor

Mesaj gönderen habecik » 02 May 2010, 15:40

ezgi_24 yazdı:evet dogru ya bende ruya gorup duruyom ama cok farkli ruyalar goruyom :D :D
seni gidi seniiii ne gibi rüyalarrrr :lol: :lol: :lol:
"Çalışmadan öğrenmeden yorulmadan Rahat
yaşama yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler;Önce ONURLARINI sonra HÜRRİYETLERİNİ daha sonra GELECEKLERİNİ kaybetmeye mahkumdur"

M.KEMAL ATATÜRK..

Kullanıcı avatarı
ezgi_24
Doktor

Mesaj gönderen ezgi_24 » 02 May 2010, 18:45

habecik yazdı:
ezgi_24 yazdı:evet dogru ya bende ruya gorup duruyom ama cok farkli ruyalar goruyom :D :D
seni gidi seniiii ne gibi rüyalarrrr :lol: :lol: :lol:

kız mustehcen bi ruya degil ben cok yakişikli biriyle sozleniyomusum ahh ahh :)) ne hikmetse aolle ilgili konusuyomusuz :D

Kullanıcı avatarı
deerrryyaaa
Uzman Doktor

Mesaj gönderen deerrryyaaa » 02 May 2010, 22:16

My Maraz yazdı:senin bu uzun yazıların öldurecek deryaaa :mrgreen:
yazıma göz atıp böyle garip bi yorumda bulunduğun için tşkkrler :mrgreen:
ölümsün varyaa insan yalandan bişi yazar neyse sağol yinede :mrgreen:

“İtiraf Et” sayfasına dön