SİZ HANGİSİ GİBİSİNİZ? HAVUÇ,YUMURTA,KAHVE

Komik ßulduğunuz Yazıları, Şiirleri, Yada Metinleri ßurda ßizlerle Paylaşa ßilirsiniz...

Kullanıcı avatarı
naside
Doktor
İletişim:

SİZ HANGİSİ GİBİSİNİZ? HAVUÇ,YUMURTA,KAHVE

Mesaj gönderen naside » 24 May 2008, 21:53

Bir baba ve kızı dertleşiyorlarmış.kızı hayatında çok sıkıntı yaşadığını ve bunlarla nasıl baş edeceğini söylemiş babasına. Babasıda kızını mutfağa götürmüş.
Ocağa 3 büyük kap içine eşit miktaralarda su koymuş. Birinin içine havuç birine yumurta ve birinede kahve çekirdekleri koymuş ve üçünüde aynı sıcaklıkta 20 dk. Pişirmiş.sonra çıkarıp tabağa koymuş

Kızına sormuş. Ne görüyosun? Kızda havuç yumurta ve kahve demiş. Babası kızı masaya iyice yaklaştırıp şimdi bak demiş.kız yakından bakınca haşlanmış havuç sert yumurta ve erimiş kahve görüyorum demiş. Babası kızım havuç ne kadar sertti güçlüydü kaynayınca yumuşayıp güçsüzleşti. Yumurta her an kırılabilirdi ama kaynayınca sertleşip katılaştı.
Ya kahve sıcağı görünce nasıl erididi güzel bir tat aldı ve güzel bir koku verdi peki
Kızım sen hangisisin zorluklarla karşılaştığında nasıl tepki veriyosun Havuç gibi sert olup sorunlar yaşayınca güçsüzleşiyomusun,yumurta gibi içi yumuşak her an kırılabilir sorunla karşılaşınca katılaşıp güçlenirmisin yada kahve gibi çevrende ne kadar sorun olursa olsun ortamı yumuşatıp güzel kokular katar çevreni daha iyi yumuşatırmısın?

SİZ HANGİSİSİNİZ ACABA?HAVUÇ.KAHVE.YUMURTA?

'Burada öğretmen yok, öğrenci yok, lider yok, yol gösterici yok, efendi yok, kurtarıcı yok.Kendiniz için öğretmensiniz ve öğrencisiniz; efendi, yol gösterici, lider sizsiniz.
Siz her şeysiniz!..
www.bahcekayakoyu.com

Artık AÖF li ;)

sumeyye
Uzman Doktor

Re: SİZ HANGİSİ GİBİSİNİZ? HAVUÇ,YUMURTA,KAHVE

Mesaj gönderen sumeyye » 25 May 2008, 18:48

guzel bir paylaşım naside.aslında ben biraz inaçı oldugum için herhalde yumurta. sorunları çözmeyi severim ne olursa olsun tabi değiyorsa :wink:
BENİ SEV DİYE SEVMEDİM SENİ,SEVSENDE SEVMESENDE SEVİYORUM SENİ((ZEYNEP));)

Kullanıcı avatarı
havva41
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen havva41 » 29 May 2008, 21:00

PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER ARKADAŞIM KENDİNE İYİ BAK. :D :cry: :) :( :evil: :o

Kullanıcı avatarı
naside
Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen naside » 29 May 2008, 23:14

teşekkürler canım sende kendine iyi bak :D
'Burada öğretmen yok, öğrenci yok, lider yok, yol gösterici yok, efendi yok, kurtarıcı yok.Kendiniz için öğretmensiniz ve öğrencisiniz; efendi, yol gösterici, lider sizsiniz.
Siz her şeysiniz!..
www.bahcekayakoyu.com

Artık AÖF li ;)

“Komik Yazılar” sayfasına dön