Mezuniyet

Her Konuda Tartışabilirsiniz
necowa
Acemi

Mezuniyet

Mesaj gönderen necowa » 01 Eyl 2010, 20:22

Arkadaslar mezun durumdayım ancak diploma ne zaman gonderilir tahminen ? Bi de nasıl haberim olacak ? Ogrenci numaramla aol.meb.gov.tr ' den girdigimde mi yazacak ? Para falan yatırmam gerekiyor mu bankaya ??
En son necowa tarafından 16 Eyl 2010, 02:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Feza
Yardımcı Uzman

Re: Mezuniyet

Mesaj gönderen Feza » 01 Eyl 2010, 20:29

Eğer üniversite kayıtları için gerekmiyorsa en az bir ay içinde duyurusu yapılır AÖL sitesinden.Orda gerekli bilgiler olur zaten.Genellikle koordinatör HEM'lere gönderiliyor,bu HEM'lerin neresi olduğu da duyuru da yer alacaktır...
Öğrenci sayfana girdiğinde,Mezuniyet işlemleri altında,Diploma basıldı mı,yazısı var,basıldığı zaman ordan haberin olur...
Bir de parasız olur mu,ayıp ediyorsun yani!... :roll:
Mesafeler gözyaşlarıyla doldurulamaz...

necowa
Acemi

Mesaj gönderen necowa » 01 Eyl 2010, 22:14

Sagol feza valla ne zmn bişy merak etsem , soru sorsam sen yardım ediyosun... Simdi bu diploma harcı ne kadar bi de heralde duyuru yapıldıktan sonra yatırıcam o parayı dimi ?

Feza
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen Feza » 01 Eyl 2010, 23:41

Rica ederim,sen de sağol... :-)
Bu AÖL'ün elinden çektiklerimden dolayı başkası da çeksin istemiyorum,o yüzden de mümkün olduğunca cevap vermeye çalışıyorum... :?
Bak bunlar duyurular...

Açık Öğretim Lisesinden mezun olup diploma almaya hak kazanan öğrencilerimizden, 2010 yılı boyunca diploma harç bedeli olarak 10 TL alınacaktır.
...
www.aol.meb.gov.tr adresinden öğrenci no ve şifrelerini yazıp kendi bilgilerine ulaştıktan sonra "Mezuniyet İşlemleri" başlığı altında bulunan "Diploma Bilgileri"" bölümünden bilgilerini görebilirler.
Diploma Bilgileri bölümünde diplomanın nerede olduğu ve gönderildiği tarih bölümü boş görünenlere Müdürlüğümüzce açıklamalı bilgi verilecektir.
...
DİPLOMAMI NE ZAMAN, NEREDEN ALABİLİRİM ?
Açık Öğretim Lisesinden mezun olarak diploma almaya hak kazanan öğrencilerimizin diplomaları, sınav sonuçları açıklandıktan 2-4 ay sonra öğrencilerin belirttiği adres illerinde bulunan Merkez Halk Eğitim Merkezi (ASO) Müdürlüğüne gönderilmektedir
...

DİPLOMAMI TESLİM ALMAYA GİDERKEN YANIMDA NELER GÖTÜRMELİYİM ?
Diplomasını teslim almaya gidecek öğrencimizin yanında, içinde bulunulan yıl için belirlenen Diploma Harç Ücretini yatırdığını gösteren dekontla başvurması gerekmektedir. Eğer öğrencimiz Açık Öğretim Lisesinden Çıkma Belgesi almış ise, Diploma Harç ücretini yatırmadan Çıkma Belgesinin aslı ile başvurup, diplomasını alabilir.
...
Bu son bilgi benim de işime yaradı,ben de yeni gördüm bunu.Demek Çıkma Belgesi alanlar Diploma ücreti ödemek zorunda değil.Bu iyi bir haber.Ben de diplomaya ayrı bir para vereceğiz sanıyordum,hem de 50 lira falan...
Bi de galiba Diploma Harç ücretini istediğin bir zamanda yatırıyorsun.Ben de bankadaki adam neden çıkma belgesi deyince,Diploma mı demek istiyorsun,dedi diye merak ediyordum,farketmiyormuş anlaşılan.
Eğer İstanbul'da oturuyorsan,İstanbul'da 5 tane koordinatör HEM var.Bizimkiler Kadıköy'e gelecekmiş...
Ama bir sorun var,çıkma belgesini üniversite alacaksa ben nasıl aslıyla başvuracağım? :roll:
Hadi buna da sen cevap ver... :P

MuhammedEmin
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen MuhammedEmin » 02 Eyl 2010, 08:02

diploma harc bedelini yatırdığına dair belgeden niye 2 tane alip birini cıkma belgesini götürüp okuluna verdiginde digerini diploma için saklamadın en azından fotokopisini cektirebilirdin diploma için?
Okul / Alan - Bölüm : AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / TÜRKÇE MATEMATİK
Öğrencilik Durumu : MEZUN
Toplam Dönemi : 8 AOL'de Okuduğu Dönem : 3
Toplam Kredi : 207 Alan Kredi : 84

Mezuniyet Tarihi : 09/08/2010
Diploma Notu : 67,07

baris_60
Uzman

Mesaj gönderen baris_60 » 02 Eyl 2010, 10:05

Çıkma belgesini Üniversiteye verdikten sonra daha ne yapacaksınki lise diplomasını :)
Fen liseli değilizki umudumuz olsun,Anadolu liseli değilizki havamız olsun,Biz Açık liseliyiz Allah yardımcımız olsun :)

necowa
Acemi

Mesaj gönderen necowa » 02 Eyl 2010, 11:13

ya baris_60 kardes merak ettim de senin diploma notu kac ve okul puanın kac geldi ??

Feza
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen Feza » 02 Eyl 2010, 19:39

MuhammedEmin yazdı:diploma harc bedelini yatırdığına dair belgeden niye 2 tane alip birini cıkma belgesini götürüp okuluna verdiginde digerini diploma için saklamadın en azından fotokopisini cektirebilirdin diploma için?
Çok haklısın,bilemedim işte...
baris_60 yazdı:Çıkma belgesini Üniversiteye verdikten sonra daha ne yapacaksınki lise diplomasını :)
Sen daha çok haklısın işte,zaten eğer diploma için bi daha,hem de daha fazla para vermek gerekseydi,diplomayı almayı düşünmüyordum açıkçası... :P
Neyse sonuçta ortada elimizde olan bir hak var,hallederiz inşallah... :roll:

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön