Askerlik

Her Konuda Tartışabilirsiniz
burakk
Yardımcı Asistan

Askerlik

Mesaj gönderen burakk » 20 Eki 2010, 21:00

Selam arkadaşlar; elbette benim durumumda olan yada bu duruma göre bilgisi olan vardır.

90 doğumlular, askerlik muayenesi için, 2009 da son olarak 31 ekime kadar askerlik şubelerine başvurmaları gerekiyordu, ben oradan bir sivil memura sordum okulunu bitir gel dedi.

Her neyse, şimdi lise bitti, diploma geldiği gibi alıp, askerlik şubesine gideceğim tecil işlemi için.

Bir sorun yaşanır mı sizce, doğru bilgiler aktarabilecek arkadaşlarımız varsa, mesajlarınızı bekliyorum.

Devrelerim, yabancı şube 90/3 gitti arkadaşlar, 46 gün geçti üstünden onlar askerde, ben dışarıdayım hala :D

Okul / Bölüm : AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ / SOSYAL BİLİMLER 4 YILLIK
AOL KREDİ : 194
AOL Alan Kredi : 92
Mezuniyet Dönemi : 27 Eylül 2010
Diploma Notu : 78,32

akin33
Çırak

Re: Askerlik

Mesaj gönderen akin33 » 03 Kas 2010, 02:23

burakk yazdı:Selam arkadaşlar; elbette benim durumumda olan yada bu duruma göre bilgisi olan vardır.

90 doğumlular, askerlik muayenesi için, 2009 da son olarak 31 ekime kadar askerlik şubelerine başvurmaları gerekiyordu, ben oradan bir sivil memura sordum okulunu bitir gel dedi.

Her neyse, şimdi lise bitti, diploma geldiği gibi alıp, askerlik şubesine gideceğim tecil işlemi için.

Bir sorun yaşanır mı sizce, doğru bilgiler aktarabilecek arkadaşlarımız varsa, mesajlarınızı bekliyorum.

Devrelerim, yabancı şube 90/3 gitti arkadaşlar, 46 gün geçti üstünden onlar askerde, ben dışarıdayım hala :D
korkma hiçbir sey olmaz dostum ben kimleri tanıyorum adam 86lı daha gecen ay gitti muayeneye hiçbirsery olmaz sıkma canını ;)

Maol
Asistan

Mesaj gönderen Maol » 03 Kas 2010, 11:49

Bende yüz yüze eğitime gidiyorumda 91 doğumluyum askerliğimi daha tecil ettirmedim son tarih ne zaman? :)
Mesleki Açık Öğretim Lisesi - Bilişim Teknolojileri Alanı

MEZUN

onurkeskin
Çırak

Mesaj gönderen onurkeskin » 03 Kas 2010, 12:39

Maol yazdı:Bende yüz yüze eğitime gidiyorumda 91 doğumluyum askerliğimi daha tecil ettirmedim son tarih ne zaman? :)
İLK YOKLAMA

- Bu yıl askerlik çağına girenlerin yani 1991 doğumluların nüfus kayıtlarındaki bilgileri içeren ilk yoklama kimlik çizelgeleri 1-30 Nisan tarihleri arasında, nüfusa kayıtlı olunan yerin köy veya mahalle muhtarlıkları ile askerlik şubelerinde askıya çıkarılmak suretiyle ilân edilir.

- Askı süresi içinde, ilk yoklama kimlik çizelgelerini incelemeniz, isminiz yoksa veya kimlik bilgileriniz hatalı veya eksikse, gerekli düzeltmeleri yaptırmak üzere, 15 Mayıs tarihine kadar nüfus idaresine başvurmanız gerekmektedir.Çizelgedeki kimlik bilgilerinde hata veya eksik bilgi bulunmayanların ikâmet adreslerini listelere yazdırmaları yeterlidir.

SON YOKLAMA

Askerlik şubeniz; 1 Temmuz-31 Ekim tarihleri arasındaki herhangi bir günde sizi yoklamaya davet eden “Son Yoklama Çağrı Tebligatı”nı adresinize gönderecektir.
Herhangi bir nedenle, çağrı tebligatı elinize ulaşmasa dahi; bulunduğunuz yer askerlik şubesine müracaat ederek, yukarıdaki tarihler arasında yoklamanızı yaptırmanız gerekmektedir.

cikcikgribi
Uzman

Mesaj gönderen cikcikgribi » 03 Kas 2010, 16:46

31 ekim son gün olan yoklamaya gitmedim ben. okulu bitirince diplomamı alınca gidicem yoklamaya. o zaman da ertelettircem tabii.

ama şimdi yoklamaya girmediğim için asker kaçağı mı sayılıyorum ben ? polis tc kimlikle arama yaaparsa eğer nası gözükecek onlarda ? bir sorun olucak mı. kaçağa düşmüşmüyümdür :|

burakk
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen burakk » 03 Kas 2010, 18:27

Sorun değil :D 1 senedir bakayayım, şubeden bir memurla görüştük yüz yüze, dedim 90 doğumluyum, 2009 da girmedim yoklamaya, şimdide tarih geçti dedim. Diploma elindeyse sorun olmaz dedi, şubenin bilgisayarları sorunluymuş, perşembe yahut cuma açılır, sabahtan gel, 2012 ye kadar tecil alırsın dedi. :P

Yırttık diyebilir miyiz bakalım, cuma gününü bekliyorum.

Diploma aslı, 4 tane fotokopisi,
4 tane kimlik fotokopisi,
4 tane de fotoğraf..

Gelişmeyi cuma günü yazarım buraya. :idea:

xSylarx
Çırak

Mesaj gönderen xSylarx » 04 Kas 2010, 00:30

ya arkadaşlar ben 91 doğumluyum askerlik muaynemi yaptırdım bana mayısta askersin dediler....Şimdi ben eylül ayında mezun oluyorum 2011 ayının Eylül ayında o zamana kadar rapor alsam celp dönemlerini erteletsem,ve diploma ile şubeye gitsem tecil ederlermi askerliğimi.....

burakk
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen burakk » 06 Kas 2010, 19:03

Dün, yani 5 kasımda gittim şubeye, muayene işlemlerini falan tamamladım ve 1 ocak 2014 e kadar tecil aldım :)

Nasıl 4 yıl tecil aldın gibi sorular soracaksanız eğer inanmazlık durumu olursa, kağıdın screenini çeker burada yayınlarım..

Şanslıyım 8)

cikcikgribi
Uzman

Mesaj gönderen cikcikgribi » 06 Kas 2010, 19:52

@burakk nasıl 4 yıl aldın :D

@xsylarx celp dönemi erteletme işlemini muayenede söyleyecektin mayıs dedilerse artık mayıs olcan. ben gitmedim muayeneye. gitseydim eğer bana da şubat da askersin diceklerdi.

xSylarx
Çırak

Mesaj gönderen xSylarx » 06 Kas 2010, 22:03

o değil ya bana bizzat açık öğretimde görevli memur söyledi,mayıs ayında rapor al dedi doktordan ve bir sonraki celp dönemine erteletirsin dedi,bende kasıma kadar erteleteceğim raporla kasıma kadar mezun olurum o zamanda gider tecil yaparım... :)

burakk
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen burakk » 06 Kas 2010, 22:20

cikcikgribi yazdı:@burakk nasıl 4 yıl aldın :D
valla bilsem nasıl 4 yıl aldığımı :mrgreen: , sabah gittim ( 5 kasım ) sistemler arızalı yine dediler, tam geri dönmüştüm ki eve pc başındayım, telefon geldi çabuk git şubeye bilgisayarlar açılmış diye bir tanıdığımdan, gittim şubeye, oradan askeri hastaneye sevkimi yaptılar, muayene oldum ( muayene dedikleri şeyden tırsmıştım şahsen doktor sevmediğim için :mrgreen: Doktor albaydı, karşısında hazır ol vaziyetinde içeri girip bekledim, çakı gibi askersin sen ne muayenesi diye espri bile yaptı komutan :lol: Her neyse, göz bölümüne sevketti gözlük kullandığım için, ondan sonrada başka bir işlem olmadığını öğrendim tabi, muayene kağıdımı mühürlettim ve çıktım, işlemler bitti. Üst baş çıkartıp falan yok öyle muayene o işlemi görmedim. :oops: )

Sonra şubeye gittim, dedim kaç sene tecil olur 2012 ye kadar 2 yıl erteleriz dedi, adamdan kağıt istedim işe gireceğim iş yerine göstermek için, durum belgesi, çıktıyı aldım, teğmene onaylattım derken, kağıtta 01.01.2014 tarihine kadar askerlik bakımından muaftır yazıyor.

Kısacası yırttık, köşeyi döndük..

İnşallah şansınız benim gibi olur da, herkes böyle tecil alır :lol:

Tabi ki, bakaya idim 1 sene, ayriyetten 2 kağıda doldurttu ifademi aldı sivil memur, sonra gittim teğmene onuda imzalattım tabi ki, okudu bir şey demeden imzaladı geçti.

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön