Mezun olmadan Üniversite sınavına giriş ?

Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT) Hakkında Herşey
rockfatal

Mezun olmadan Üniversite sınavına giriş ?

Mesaj gönderen rockfatal » 24 Ara 2010, 17:25

Merhaba,
Benim bazı konularda kafam karıştı, şimdi ben Sosyal Bilimler bölümü okuyorum.
Toplam Kredim: 144
Alan Kredim: 78
Toplam Dönemim: 12

Şimdi benim bu sene öss ye başvurmam mı gerekiyor yoksa kredimi tamamlayıp mezun olduktan sonra mı anca başvurabiliyorum tam anlayamadım, fazla vaktim olmadığı için büroyada gidemedim, yardımcı olursanız bu konuda ne yapmam gerektiğini söylerseniz çok sevinirim..

Kullanıcı avatarı
deerrryyaaa
Uzman Doktor

Re: Mezun olmadan Üniversite sınavına giriş ?

Mesaj gönderen deerrryyaaa » 24 Ara 2010, 18:42

rockfatal yazdı:Merhaba,
Benim bazı konularda kafam karıştı, şimdi ben Sosyal Bilimler bölümü okuyorum.
Toplam Kredim: 144
Alan Kredim: 78
Toplam Dönemim: 12

Şimdi benim bu sene öss ye başvurmam mı gerekiyor yoksa kredimi tamamlayıp mezun olduktan sonra mı anca başvurabiliyorum tam anlayamadım, fazla vaktim olmadığı için büroyada gidemedim, yardımcı olursanız bu konuda ne yapmam gerektiğini söylerseniz çok sevinirim..
mezun olmadan nasıl örgün eğitimde son sınıfta okuyanlar giriyorsa sende bende girebiliyoruz liseyi bitirmeden :mrgreen:
nihayet mezun :) diploma puanı:74,25

Kullanıcı avatarı
ursula
Acemi

Mesaj gönderen ursula » 02 Oca 2011, 22:58

Döneminiz tamamsa kredi sorumluluğu (yani mezun olma kredisini tamamlayıp tamamlayamayacağınız bilinemediğinden) size ait olarak 2011 ÖSS'sine başvurabiliyorsunuz.

Kullanıcı avatarı
berke2510
Çırak

Mesaj gönderen berke2510 » 03 Oca 2011, 09:57

Başvursa ne olacak ki mezun olamazsa ünv ye gidemiyecek boşuna sınava girmiş olacak

Kullanıcı avatarı
ursula
Acemi

Mesaj gönderen ursula » 03 Oca 2011, 10:36

Açıköğretim lisesinde bu sormluluk kişiye ait oluyor zaten. Dönem tamam oluyorsa sınava başvurun, mezun olduktan sonra başvurayım derseniz bir sene kaybedersiniz.

elaadana
Çırak

Mesaj gönderen elaadana » 03 Oca 2011, 15:05

arkadaşlar bende geçen ygs başvuru kagıdımı halk egitimden onaylatıp başvuru yapmıştım ama henüz mezun degilim geçen seneden şifrem var yinemi aynı işlemler olcak yoksa direk şifremden başvuru yapabilirmiyim bide bugün okula gittim başvuru formu almak için bana bu sene form verilmiyor dendi napacagımı bilmiyorum yane

şeyda21
Asistan

Mesaj gönderen şeyda21 » 04 Oca 2011, 11:21

arkadslar bende napıcgımı bılmıyorum gecen yılda gırdm oss mezun olamadm ama galıba bu sene mezun oluyorum nasıl basvuru yapıcm

Kullanıcı avatarı
ursula
Acemi

Mesaj gönderen ursula » 04 Oca 2011, 20:01

ben de aynı dertten muztaribim. geçen sene başvurmuş, kredi yetersizliğinden okula girememiştim. bu sene de sınava girmek için para yatırdım, internetten başvuracaktım ancak öğrenim durumunu kabul etmedi. sanırım Halk Eğitim'den yapmamız gerek.

anilist

Mesaj gönderen anilist » 08 Oca 2011, 14:58

ursula yazdı:Açıköğretim lisesinde bu sormluluk kişiye ait oluyor zaten. Dönem tamam oluyorsa sınava başvurun, mezun olduktan sonra başvurayım derseniz bir sene kaybedersiniz.
şeyda21 yazdı:arkadslar bende napıcgımı bılmıyorum gecen yılda gırdm oss mezun olamadm ama galıba bu sene mezun oluyorum nasıl basvuru yapıcm

Geçen sene başvuru yaptıysanız elinizde şifre mevcut ise bankaya sadece harcını yatırıp ösym'nin sitesinden t.c nizle giriş yaparak başvuru işlemini tamamlayabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
ursula
Acemi

Mesaj gönderen ursula » 08 Oca 2011, 18:22

Hayır, geçen sene girmişseniz ve mezun olamamışsanız, bu sene tekrar girecekseniz kendiniz yapamıyorsunuz. Sistem hata veriyor. Paranızı yatırıp, Halk Eğitim'den onay belgesi ile bir liseye gidip başvurunuzu yaptırıyorsunuz.

asus34
Doktor

Mesaj gönderen asus34 » 10 Oca 2011, 04:29

geçen sene mezun olmadan ygs ye basvuran arkadaslar formda öğrenim durumunu ne yazdınız?
Okul / Alan - Bölüm : AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / GENEL KÜLTÜR
Öğrencilik Durumu : MEZUN
Toplam Dönemi : 11 AOL'de Okuduğu Dönem : 8
Toplam Kredi : 199 Ortak Kredi : 80
Mezuniyet Tarihi : 25/07/2011

Kullanıcı avatarı
ursula
Acemi

Mesaj gönderen ursula » 10 Oca 2011, 22:29

3 no'lu seçeneği, dışarıdan bitirme sınavlarına giriyorum.

anilist

Mesaj gönderen anilist » 11 Oca 2011, 00:41

Arkadaşlar bana halk eğitimden ve düz liseden söyledikleri artık dışardan bitirme sınavları yapılmıyor bizim okuduğumuz okul lise programına dahil gözüktüğü için geçen yılda olduğu gibi bu yılda bir ortaöğretim kurumunun son sınıfında okuyorum (kodu 1) di sanırım yanlış olmasın onu işaretlememizi söylediler bende okul müdürüne ve halk eğitimdekilere danışarak o şekilde yaptım.bilginiz olsun... herkes uyarmayabilir. ben bayağı soruşturdum..

Kullanıcı avatarı
dnyz_antakya

Mesaj gönderen dnyz_antakya » 12 Oca 2011, 10:06

1.NOLU SEÇENEĞİ İŞARETLİYORLAR BEN GEÇEN SENEDE YGS YE BAŞVURU YAPMIŞTIM AMA MEZUN OLAMAMIŞTIM.BU YIL TEKRAR BAŞVURU YAPTIM 1.NOLU SEÇENEĞİ İŞARETLEDİLER...İNTERNETTEN BAŞVURU YAPAMADIM BENDE GİDİP OKULDA YAPTIRDIM KAYDIMI...GEÇEN SENEKİ BAŞVURUDA DİPLOMA NOTU BİTİRME YILI FELAN VARDI HOCA ONLARI TEKRAR SİLDİ..BENİM ANLADIĞIM KADARIYLA GEÇEN YIL BAŞVURU YAPIPTA MEZUN OLAMAYANLAR KENDİLERİ SİTEDEN BAŞVURU YAPAMIYORLAR OKULA GİDİP BAŞVURU YAPMANIZ GEREKİYOR 3 TL KARŞILIĞINDA :)))
OKUDUĞU DÖNEM : 12
ALAN KREDİ : 94
KREDİ : 184
MEZUNİYET : KISMETSE 2011 MAYIS :((

“Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT)” sayfasına dön