Sınav Bölgesi

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Blackjack

Sınav Bölgesi

Mesaj gönderen Blackjack » 25 Ara 2010, 23:09

Sınav Bölgem Ankara/Yenimahalle olarak gözükmekte.Yazın girdiğim ek sınav ın adresi.Oysa ki İstanbul da ikâmet etmekteyim.Geçen gün tesadüf eseri farkettim sınav bölgesindeki değişikliği.Sınav bölgemi değiştirmek için bir yol var mı.Yoksa geç mi kaldım ?.Geç kalmışsam yedek salonlarda ikâmet ettiğim bölgede sınava girebilirmiyim ? Girebiliyorsam şartları nelerdir ?
Yönetmelikte yedek salonlarda sınava girme şartlarından biri,sağlık raporu ile sınav tarihlerinde yolculuk yapamacağına dair belgenin il/ilçe sınav yürütme kurula bildirilmesi gereklidir demekte.Bu sınav yürütme kuruluna başvuru nasıl yapılıyor,nasıl bir yol izlemeliyim ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Blackjack

Re: Sınav Bölgesi

Mesaj gönderen Blackjack » 26 Ara 2010, 01:29

Maalesef Sınav Bölgesi ile ilgili bölüm de değişiklik yapmam için gerekli buton açık değil.Azami süre dolmuş olmalı.

eagle67
Uzman Doktor

Mesaj gönderen eagle67 » 29 Ara 2010, 18:17

eveeet ben burada 1000 defa anlattım, hergün söyledim okula gider gibi ;hergün sınav bölgenizi güncelleyin güncellyin kontrol edin diye...maaalesef sınavınıza Ankarada gireceksiniz,AÖL nin sayfasında ders seçilirken şu tarihe kadar güncelleme yapılabilir deniyordu,sınavlara 40 gün kalıncaya kadar o butonlar açık , sonra kapanıyor.Neyse Allah başka dert verip derman aratmasın. :wink:
ALTYAPISINDA -DÜRÜSTLÜK - OLMAYAN HER EYLEM, BAŞARISIZLIKLA SONUÇLANIR.
FATİH VOLKAN YENİTÜRK.

Yakzan
Uzman

Mesaj gönderen Yakzan » 30 Ara 2010, 00:21

Aol ne zaman sitesinden sınav bölgenizi şu güne kadar seçmek zorundasınız diye bir duyuru yaptı ?
Düşünmeden konuşmanın cezası, konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır. (Hz.Ali a.s)
Öğrencilik Durumu:Mezun
Diploma Notu:63,28

eagle67
Uzman Doktor

Mesaj gönderen eagle67 » 30 Ara 2010, 19:51

ders seçme ekranları şu tarihe kadar a çık kalacaktır diye duyuru yapıldı , aynı sürede herkesin hergün güncelleme yapması gerekir.bu arada kaç günde bir okulun sitesine bakıyorsunuz?ben de onu bir sorayım :?
FATİH VOLKAN YENİTÜRK.

Yakzan
Uzman

Mesaj gönderen Yakzan » 30 Ara 2010, 20:34

Aslında sınav bölgesinden kastım sınava girilecek olan ilçe değilde hangi okulda girileceği olduğudur. Bunu bizim seçeceğimiz söylenmiş ama ben şuan aole giriş yaptığımda öğrenci menümde sınav yeri seçme gibi bir seçenek göremiyorum ne şimdi ne de bundan önce. Asıl almak istediğim bilgi bu konuda.
Düşünmeden konuşmanın cezası, konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır. (Hz.Ali a.s)
Öğrencilik Durumu:Mezun
Diploma Notu:63,28

MuhammedEmin
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen MuhammedEmin » 31 Ara 2010, 02:03

Merhaba Arkadaşım.

Girmek İstediği okul mu öle saçmalık mı olur.Okula Gireceği il ve ilçe öğrenciye bağlıdır hangi okulda hangi sırada hangi masada gireceği AOL tarafından belirlenir böyle bişey söz konusu değil eagle67 abiminde dediği gibi ders seçme süresi verildiğinde aynı zamanda bilgilerinizi güncelleme zamanıyla aynıdır aynı sürede bütün değişiklikler kaydedilir ve öğrencinin değiştirme ekranı kaldırılır .

Saygılar.
Okul / Alan - Bölüm : AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / TÜRKÇE MATEMATİK
Öğrencilik Durumu : MEZUN
Toplam Dönemi : 8 AOL'de Okuduğu Dönem : 3
Toplam Kredi : 207 Alan Kredi : 84

Mezuniyet Tarihi : 09/08/2010
Diploma Notu : 67,07

eagle67
Uzman Doktor

Mesaj gönderen eagle67 » 01 Oca 2011, 15:00

MuhammedEmin yazdı:Merhaba Arkadaşım.

Girmek İstediği okul mu öle saçmalık mı olur.Okula Gireceği il ve ilçe öğrenciye bağlıdır hangi okulda hangi sırada hangi masada gireceği AOL tarafından belirlenir böyle bişey söz konusu değil eagle67 abiminde dediği gibi ders seçme süresi verildiğinde aynı zamanda bilgilerinizi güncelleme zamanıyla aynıdır aynı sürede bütün değişiklikler kaydedilir ve öğrencinin değiştirme ekranı kaldırılır .

Saygılar.
hah işte bu canım kardeşim..benim şahit olduğum bir olay bir öğrencinin güncellemesini yapmadığı için Konyadan Tuzla -İstanbula geldiğidir.
FATİH VOLKAN YENİTÜRK.

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön