Yabancı dil almanca bölümü hakkında

Diğer Dersleriniz hakkında sorularınızı, bildiklerinizi sorunlarınızı, paylaşabilirsiniz...
FeNeRisT

Yabancı dil almanca bölümü hakkında

Mesaj gönderen FeNeRisT » 31 Mar 2009, 15:34

Merbalar Ben açık ögretime bu sene yeni kayıt oldum ve Alamancam iyi oldugu için Yabancı dil bölümünü tercih ettim şimdi benim merak ettigim bir kaç konu var yardımcı olursanız sevinirim ben kayıt olurken Almanca olarak yabancı dil okumak istiyorum dedim burda korktugum nokta dersleri seçerken heb yabancı dil yazması karşısında ingilizce, Almanca, Fransızca yazmaması sınav günü faklı bir dille karşılaşmaktan korkuyorum derslerimi aşagıdaki resimdeki gibi seçtim yabancı dil olanları Almanca varsayarak seçtim ama seçtigim dersin kitabı aöl sitesinde mevcut degil yoksa seçtigim yabancı diller ingilizcemi bana yardımcı olun lütfen biliyorsunuz 3 nisan son gün.

Resim

akbaba
Doktor

Re: Yabancı dil almanca bölümü hakkında

Mesaj gönderen akbaba » 31 Mar 2009, 16:51

öğrenci girişinde genel bilgilere girdiğinde almanca yazıyosa, yabancı dilinde almanca olması lazım
yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır,zaman insanları değil armutları olgunlaştırır. PEYAMİ SAFA

FeNeRisT

Mesaj gönderen FeNeRisT » 31 Mar 2009, 19:56

evet almanca seçili kardeş birde ben dersleri seçtim resimde göründügü gibi altı çizgili Yabancı Dil 3 var onun kitabı AÖL sitesinde mevcut değil almancanın sadece 1 2 4 5 kitapları mevcut 3. kitabı yok neden acaba ?

Kullanıcı avatarı
Cetin
Uzman

Mesaj gönderen Cetin » 05 Nis 2009, 17:24

merak etme almanca o dersler,bende yabancı dil bölümündeyim ama benimki ingilizce,bende de ingilizce yazmıyor direk yabancı dil yazıyor :) secerken dikkat et yalnız mutlaka kategoride alan yazsın secmeli vs yazanları secme çünkü onlar 2.yabancı dile girer. :wink:

ayrıca kitaplar yabancı dil diye gecmiyor,almanca -1 2,3,4.. diye gecer.
Resim

bnnr

Mesaj gönderen bnnr » 11 Ara 2009, 13:54

arkadaşlar birisi bana da yardımcı olabilrimiiii? bende yabancı dil bölümünde okuyorum dil ingilizce bu yıl bitiriyorum liseyi fakat ben kayıt yaptıtırken ikinc yabancı dil olarak almanca dersini seçmiştim şimdi zorunlu derslerimin arasında görünmüyor 4yıldır görünmüyor hatta bu yüzdende hiç seçmadim şimdi ben bu dersi vermeden bitiremicekmiyim okuluuuu seçmeli derslerin zorunluluğu yok diye biliyordummm

eagle67
Uzman Doktor

Mesaj gönderen eagle67 » 11 Ara 2009, 15:44

Çağrı merkezine sorarsınnnn. Oradaki görevliye öğr numaranı söyleee.. oda sana yardımcı olurrrr :)
ALTYAPISINDA -DÜRÜSTLÜK - OLMAYAN HER EYLEM, BAŞARISIZLIKLA SONUÇLANIR.
FATİH VOLKAN YENİTÜRK.

Ceylina
Çırak

Mesaj gönderen Ceylina » 01 Oca 2011, 16:02

Merhaba, benim de yabanci dilim almanca. Almanya`da yasadigimdan dolayi sectim. Orta dercede almancam var. Kendi kendime ögrendim onu da. On yildir burda yasiyorum...Almancayla ilgili yardimlasabiliriz ilgilenen olursa...

“Diğer Dersler” sayfasına dön