YGS'yı Sayılı GünLer Kala..

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Re: YGS'yı Sayılı GünLer Kala..

Mesaj gönderen gülbeyaz » 28 Mar 2011, 11:45

off o neydi öyle ya geçen seneki sorulara bakıpta ohhh ne güzel kolay geçecek dedim ama :/
türkçe soruları sorumu okuyorum yoksa kitap mı anlamadım oku oku bitmedi
mat soruları 11 tane işaretledim 2-3 tanesi yanlış çıkabilr :( aslında yapabileciğim bi kaç soru daha vardı ama süre yetmedi
sosyal soruları çokta zor değildi tabii felsefe hariçç
bir fil neden gri kırışık ve büyüktür .,çümkü düz beyaz ve küçük olsa asprin olur :twisted: :twisted:
ne demek bu ya böyle sorumu olur :evil: :evil: :evil:

Kullanıcı avatarı
naside
Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen naside » 28 Mar 2011, 14:29

gülbeyaz yazdı:off o neydi öyle ya geçen seneki sorulara bakıpta ohhh ne güzel kolay geçecek dedim ama :/
türkçe soruları sorumu okuyorum yoksa kitap mı anlamadım oku oku bitmedi
mat soruları 11 tane işaretledim 2-3 tanesi yanlış çıkabilr :( aslında yapabileciğim bi kaç soru daha vardı ama süre yetmedi
sosyal soruları çokta zor değildi tabii felsefe hariçç
bir fil neden gri kırışık ve büyüktür .,çümkü düz beyaz ve küçük olsa asprin olur :twisted: :twisted:
ne demek bu ya böyle sorumu olur :evil: :evil: :evil:
Al bende de o kadar ya sinir oldum..Türkçe yi yapçam derken daha ilk başta stes oldum zaten oku oku bitmedi gerçekten ya..Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun ne diyelim...
'Burada öğretmen yok, öğrenci yok, lider yok, yol gösterici yok, efendi yok, kurtarıcı yok.Kendiniz için öğretmensiniz ve öğrencisiniz; efendi, yol gösterici, lider sizsiniz.
Siz her şeysiniz!..
www.bahcekayakoyu.com

Artık AÖF li ;)

Kullanıcı avatarı
burock
Asistan

Mesaj gönderen burock » 28 Mar 2011, 17:02

bizdeki şansmı soruları tubitak hazırlamış kitapmı okuoduk sorumu okuduk belli değil.
Okul / Alan - Bölüm SOSYAL BİLİMLER
Toplam Dönemi : 11 AOL'de Okuduğu Dönem : 7
Toplam Kredi : 193 Alan Kredi : 112
Mezuniyet : Temmuzda Geometriden 3. kez muaf olunca

Kullanıcı avatarı
burock
Asistan

Mesaj gönderen burock » 28 Mar 2011, 17:04

felsefe sorularını yapmak için kesinlikle filozof olmak gerekir.bir tane akıllı mantıklı felsefe sorusu olmazmı hiç.
Okul / Alan - Bölüm SOSYAL BİLİMLER
Toplam Dönemi : 11 AOL'de Okuduğu Dönem : 7
Toplam Kredi : 193 Alan Kredi : 112
Mezuniyet : Temmuzda Geometriden 3. kez muaf olunca

Adore26
Çırak

Mesaj gönderen Adore26 » 28 Mar 2011, 18:50

Gerçekten çok zordu sınav.
Türkçe sorularında paragraflarda uzun ve yoğun bi anlatım vardı. Dil bilgisi çok zor değildi çalışanlar rahat yapmıştır diye düşünüorum.
Tarih beklediğimden kolay geldi.
Coğrafya Beklediğimden çok çok kolay geldi:)
Felsefeye yorum bile yapmaya gerek yok.
Matematik çok zordu, denemelerde 10 tane soru rahatlıkla yapıyordum ygsde mat'a geçtiğimde 20 dk kalmıştı sorulara bi göz gezdirdim tamam oğlum buraya kadarmış dedim zaten. 5 soru yaptım 3ünden emin olmadığımdan işaretlemedim.

Kısacası çalışanlar yapmıştır arkadaşlar.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 28 Mar 2011, 19:15

Arkadaşlar sizlere bir sorum olacak, şimdi YGS'de 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor biliyorsunuz. Peki bu uygulama 160 sorunun toplamında mı yapılıyor yoksa örneğin Türkçe için ayrı, Matematik için ayrı mı uygulanıyor?..
En son emrahk tarafından 29 Mar 2011, 06:26 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

serenity
Doktor

Mesaj gönderen serenity » 28 Mar 2011, 19:40

türkçe için ayrı mat için ayrı :)

bu arada ygs girdi bana bir güzel. off :(

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 29 Mar 2011, 06:30

Aynen banada, ki ben Meslek Liseliyim katsayı yüzünden sizden daha fazla soru çözmem gerekiyordu Matematik ve müstakbel gri kırışık asprin fil :D yaktı bizi...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

pence
Uzman

Mesaj gönderen pence » 29 Mar 2011, 07:16

Arkadaşlar geçmiş olsun umarım sonuçlar beklediğinizden çok daha iyi olur. Bende Meslek lisesinde okuyorum alan dışı tercih yapınca kaç puan eksiliyor ? Alan dışı tercih yapmassak kaç okul ile birlikde toplam kaç puan veriyorlar ?

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 29 Mar 2011, 09:09

pence yazdı:Arkadaşlar geçmiş olsun umarım sonuçlar beklediğinizden çok daha iyi olur. Bende Meslek lisesinde okuyorum alan dışı tercih yapınca kaç puan eksiliyor ? Alan dışı tercih yapmassak kaç okul ile birlikde toplam kaç puan veriyorlar ?
alan dışı tercih yapmak eskisi kadar etkilemiyor puanları ama kaç puanlık kayıp oklduğunu bende bilmiyorum.en az bi 10 puan etkiliyordur

Kullanıcı avatarı
rukiye03
Doktor

Mesaj gönderen rukiye03 » 30 Mar 2011, 12:04

geçmiş olsun arkadaşlar... kaç bekliyorsnuz sizce ygs2veya 1 den 300 puan almak zor mu

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 30 Mar 2011, 12:45

rukiye03 yazdı:geçmiş olsun arkadaşlar... kaç bekliyorsnuz sizce ygs2veya 1 den 300 puan almak zor mu
saol cnm inş geçecek ben 300 civarı bir şey bekliyorum aslında 350 falan olmasını istiyodum ama en fazla 320 lere çıkabileceğim ondanda emin değilim
ygs-1ve ygs-2 sayısal ağırlıklı bölümler ama 300 puan almanın çokda zor olacağını sanmıyorum mat yapamıyorsan bile kimya ve biyolojiden çok kolay sorular çıkıyor

Kullanıcı avatarı
rukiye03
Doktor

Mesaj gönderen rukiye03 » 30 Mar 2011, 13:39

yha okuldan kaç puan gelir onu merk ediyorm mesela 300 puan aldm ygsden +50 okul puanı 350 oluyor. dimi biz 350ile tercih yapıyorz ygsden tercih yapmk için haziranımı bekelycğz yoksa nisanda yapablrmyz sonuçlar açıklandıktn snra?

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 30 Mar 2011, 14:28

rukiye03 yazdı:yha okuldan kaç puan gelir onu merk ediyorm mesela 300 puan aldm ygsden +50 okul puanı 350 oluyor. dimi biz 350ile tercih yapıyorz ygsden tercih yapmk için haziranımı bekelycğz yoksa nisanda yapablrmyz sonuçlar açıklandıktn snra?
okuldan kaç puan gelir bilmiyorum ama açık öğretimden yüksek puan veriliyormuş.Ve evet okul puanıyla birlikte tercih yapılıyor tercih yapmak içinse haziran temmuz ayını beklemek gerekiyor bütün sınavlar bitip okul puanı ile beraber açıklanıp ondan sonra tercih yapılıyor

Kullanıcı avatarı
rukiye03
Doktor

Mesaj gönderen rukiye03 » 30 Mar 2011, 14:37

hmm nasl yani açık öğretimden yüksek puan geliyormuş?

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön