LYS kayıtları

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Re: LYS kayıtları

Mesaj gönderen gülbeyaz » 02 May 2011, 18:28

emrahk yazdı:Gülbeyaz, bankaya para yatırırken hangi LYS sınavı için para yatırdığını söyledin mi, yoksa bunu sormuyorlar mı? Birde evde kendimizin başvuru yapması çok kolay okullara gidip sıra beklemeye değmez bence, aday işlemlerinden T.C kimlik no ve şifreyle girince yandaki kısımdan tıpkı YGS için 2011-ÖSYS seçtiğimiz gibi bu sefer 2011-LYS seçiyoruz gerisi çok kolay geliyor zaten...
hayır hangi lyslere girdiğimizi söylemiyoruz sadece kaç oturuma gireceğimizi soruyorlar ona göre para alıyorlar. HAklısın evde yapınca kolaydır eminim ama ben biraz pinpirikliğimdir :roll: içim içimi yer bir yanlışlık varmı sorun çıkarmı diye :? aslında sadece evden yapılsaydı okullara gerek olmasaydı çok rahat evden yapardım ama :)

serenity
Doktor

Mesaj gönderen serenity » 02 May 2011, 19:32

Ben evden yaptım, kolay ve rahat

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 03 May 2011, 11:49

bende evden yapmak durumunda kaldım iki dakika sürmedi :)

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 03 May 2011, 13:30

Arkadaşlar şimdi LYS'de istediğimiz puanı alamayıp örgün bir okula yerleşemezseniz, 4 yıllık Açık Öğretim Fakultesi tercih düşünür müsünüz? Veya seneye tekrar mı denersiniz? Benim Meslek Liseli olduğum için 2 yıllık direk geçiş hakkım var ama LYS'den istediğim puanı alamayıp 4 yıllık bir örgün programa puanım yetmezse direk geçiş yerine 4 yıllık bir AÖF tercih etmeyi düşünüyorum. Siz ne yapacaksınız?
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
hakan70
Asistan

Mesaj gönderen hakan70 » 03 May 2011, 13:42

bence 2yıllık geçiş yap yada bir sene daha çalış aofliye iş zor. normal okuyana iş yokken aof olduğun zaman şansını sen düşün. haa nasıl olur çok başarılı olursun ozmn işlerin iyi gider ama her yerde herzaman aoflu olduğun için işverene kendini kanıtlama ispat etme normal okuyan öğrenciden farkın olmadığını belli etme durumun oluşur ömür boyu böyle yaşamak zor iş bence... tekrar hazırlanırsan 1 sene daha gider haklısın ama sonuç olarak ömür boyu güzel bir hayatın olur diye düşünüyorum karar senin :)

Yakzan
Uzman

Mesaj gönderen Yakzan » 03 May 2011, 13:42

emrahk yazdı:Arkadaşlar şimdi LYS'de istediğimiz puanı alamayıp örgün bir okula yerleşemezseniz, 4 yıllık Açık Öğretim Fakultesi tercih düşünür müsünüz? Veya seneye tekrar mı denersiniz? Benim Meslek Liseli olduğum için 2 yıllık direk geçiş hakkım var ama LYS'den istediğim puanı alamayıp 4 yıllık bir örgün programa puanım yetmezse direk geçiş yerine 4 yıllık bir AÖF tercih etmeyi düşünüyorum. Siz ne yapacaksınız?
Emrah birader, ben direk geçişin bu sene bittiği zannediyordum yanılıyor muyum?
YGS'den 273 puan aldım LYS'den birşeyler gelirde örgünde iyi bir bölüm tutarsa yazarım. Büyük ihtimal bu sene puanlar düşecek çünkü 300'ün altında puan alan çok öğrenci var. Yoksa aöf sosyoloji yada uluslararası ilişkiler yazmam muhtemel...
Düşünmeden konuşmanın cezası, konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır. (Hz.Ali a.s)
Öğrencilik Durumu:Mezun
Diploma Notu:63,28

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 03 May 2011, 14:00

hakan70 yazdı:bence 2yıllık geçiş yap yada bir sene daha çalış aofliye iş zor. normal okuyana iş yokken aof olduğun zaman şansını sen düşün. haa nasıl olur çok başarılı olursun ozmn işlerin iyi gider ama her yerde herzaman aoflu olduğun için işverene kendini kanıtlama ispat etme normal okuyan öğrenciden farkın olmadığını belli etme durumun oluşur ömür boyu böyle yaşamak zor iş bence... tekrar hazırlanırsan 1 sene daha gider haklısın ama sonuç olarak ömür boyu güzel bir hayatın olur diye düşünüyorum karar senin :)
Aslında 4 yıllık AÖF'lilerin diplomaları Lisans diploması oluyor ve ilgili bölümünü okuduysan öğretmen olabiliyorsun. Kısa dönem askerlikte cabası. 2 yıllık yüksekokullara gerektiği değer verilmiyor malesef ve bu dediklerime göre AÖF daha avantajlı. Kardeşim 2 yıllık yüksekokul okuyor çektiği çileleri derslerinin zorluğunu ben bilirim. Ama mezun olunca KPSS'de ve askerde lise mezunu ile aynı muamele görüyorlar. Yinede kısmet zaman gösterecek tabi...

Yakzan yazdı:
emrahk yazdı:Arkadaşlar şimdi LYS'de istediğimiz puanı alamayıp örgün bir okula yerleşemezseniz, 4 yıllık Açık Öğretim Fakultesi tercih düşünür müsünüz? Veya seneye tekrar mı denersiniz? Benim Meslek Liseli olduğum için 2 yıllık direk geçiş hakkım var ama LYS'den istediğim puanı alamayıp 4 yıllık bir örgün programa puanım yetmezse direk geçiş yerine 4 yıllık bir AÖF tercih etmeyi düşünüyorum. Siz ne yapacaksınız?
Emrah birader, ben direk geçişin bu sene bittiği zannediyordum yanılıyor muyum?
YGS'den 273 puan aldım LYS'den birşeyler gelirde örgünde iyi bir bölüm tutarsa yazarım. Büyük ihtimal bu sene puanlar düşecek çünkü 300'ün altında puan alan çok öğrenci var. Yoksa aöf sosyoloji yada uluslararası ilişkiler yazmam muhtemel...
Yazkan, her sene direk geçiş kalkacak diyorlar ama kalkmadı ve kalkması da zor görünüyor. Meslek liselinin gördüğü dersler malesef LYS'de 4 yıllık için yetmiyor ve Meslek Liselinin eline bir nevi elma şekeri verip susturuyorlar bu yüksekokul meselesini. Daha öncede forumda yazdığım gibi örneğin ben İnşaat Mühendisliği için Matemetik, Geometri, Fen üçlüsünü çözmem gerek (ki bunu anadolu liseliler bile zor yapıyor)...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 03 May 2011, 14:07

eğer lysden 4 yıllık bir bölüm tutturamazsan da 2 yıllık geçişini yap derim 2yıl yüksek okul okuyup dgs ile 4 yıllığa geçiş yapabilirsin. bunu gözardı etme.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 03 May 2011, 14:21

Ama işte DGS sınavıda üniversite sınavlarını aratmıyor hep sayısal hep sayısal.. Neyse inşallah hepimiz 4 yıllık bir yer kazanırızda bunları düşünmeye gerek kalmaz...

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 03 May 2011, 14:49

lys kayıtlarını evden yapıcak arkadaşlar aday işlemlerinde 2011 ösysyi değil 2011 lys yi seçecekler bunu farkedemeyip hata yapan bir çok kişi olmuş uyarayım dedim :D

Kullanıcı avatarı
hakan70
Asistan

Mesaj gönderen hakan70 » 03 May 2011, 15:39

bence 2yıllık geçişini yap açıktanda ünv oku öyle oluyo. hem askerlik kısa olur hemnde bi önlisans, alanınla alakalı diploman olur birde lisans diploman olur (örn işletme)

Kullanıcı avatarı
naside
Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen naside » 03 May 2011, 15:47

gülbeyaz yazdı:lys kayıtlarını evden yapıcak arkadaşlar aday işlemlerinde 2011 ösysyi değil 2011 lys yi seçecekler bunu farkedemeyip hata yapan bir çok kişi olmuş uyarayım dedim :D
:) çok teşekkür ederim, bende internetten yapmayı düşünüyordum da, gözden kaçabilir doğru söylüyorsun ;)
'Burada öğretmen yok, öğrenci yok, lider yok, yol gösterici yok, efendi yok, kurtarıcı yok.Kendiniz için öğretmensiniz ve öğrencisiniz; efendi, yol gösterici, lider sizsiniz.
Siz her şeysiniz!..
www.bahcekayakoyu.com

Artık AÖF li ;)

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 04 May 2011, 10:11

hakan70 yazdı:bence 2yıllık geçişini yap açıktanda ünv oku öyle oluyo. hem askerlik kısa olur hemnde bi önlisans, alanınla alakalı diploman olur birde lisans diploman olur (örn işletme)
Öylde de olabilir. Ama Sende direk geçiş düşünüyorsun galiba, şu varki direk geçişlerde öncelik hakkı bu yılın normal okul bitirme yaşı olan 18 yani galiba 1993 doğumlulara sağlanacak bense 23 yaşındayım :) Gerçi herşey kısmet işi bekleyip göreceğiz...

Mustafa Kemal Atatürk

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 04 May 2011, 10:24

Sonunda bende başvurumu yaptım. Hepimize hayırlı uğurlu olsun başvurularımız...

Mustafa Kemal Atatürk

Asrım zenan
Doktor

Mesaj gönderen Asrım zenan » 04 May 2011, 11:36

Bende kaydımı yaptım..Hepimiz için en hayırlısı neyse o olur inş . .

Bende adını haykıracak bir nefes çığlık bile olsa..Susar mıydım sen giderken ardından çığlık çığlığa.Bende kollarından tutacak az biraz cesaret olsa.Bırakır mıydım sence seni ömrüm boyunca ..

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön