LYS kayıtları

Her Konuda Tartışabilirsiniz
emrahk
Onursal Üye

Re: LYS kayıtları

Mesaj gönderen emrahk » 05 May 2011, 07:01

Arkadaşlar ÖSYS başvuru kılavuzunda LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya) sınavında sorulacak 24 Coğrafya sorusunun genel liselerin Türkçe-Matematik alanında okutulan Coğrafya dersinin konularından çıkacağı yazıyor. Bu Türkçe-Matematik alanının Coğrafya dersi konuları farklımı, bu kitap bize verilen kitaplardan biriyse sadece bu kitaba çalışırsak LYS'de 24 soru garanti olabilir...

..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
colin_erkan
Doktor

Mesaj gönderen colin_erkan » 05 May 2011, 17:49

arkadaşlar lys konuları bilen varsa yazabilirmi netten araştırdım ama bulamadım...
CeHeNNeM Buz TuTana Kadar BAYRAMPAŞALIYIZ....!!!
(2008 yılında foruma ilk üye olduğumda atmıştım bu imzayı malesef Bayrampaşadan ayrıldım ama bir gün tekrar geri döneceğim...)

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 05 May 2011, 17:58

hangi dersler söylersen yardımcı olabilirim

Kullanıcı avatarı
colin_erkan
Doktor

Mesaj gönderen colin_erkan » 06 May 2011, 08:09

lys 3 ve 4 den giricem ben yani türkçe edebiyat tarih coğrafya sosyoloji psikoloji ...
(2008 yılında foruma ilk üye olduğumda atmıştım bu imzayı malesef Bayrampaşadan ayrıldım ama bir gün tekrar geri döneceğim...)

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 06 May 2011, 13:29

LYS'de sorular bu derslerin hangi ünitelerinden veya konularından çıkacak diye bir durum yok 4 sene boyunca liselerde okutulan ilgili derslerin bir kolajından çıkacak sorular...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
naside
Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen naside » 06 May 2011, 14:28

LYS kayıtları 11 Mayıs'a kadar uzatıldı bilmeyenlerin bilgisine..
'Burada öğretmen yok, öğrenci yok, lider yok, yol gösterici yok, efendi yok, kurtarıcı yok.Kendiniz için öğretmensiniz ve öğrencisiniz; efendi, yol gösterici, lider sizsiniz.
Siz her şeysiniz!..
www.bahcekayakoyu.com

Artık AÖF li ;)

Kullanıcı avatarı
naside
Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen naside » 06 May 2011, 20:30

Arkadaşlar Önemli bir sorum olucak yardımcı olabilecek olan var mı?

Ben sosyal bilimler bölümü okuyorum ve yarın son sınavıma giriyorum inşallah..Bana birisi "sen üniversiteyi de dışardan okuyacaksan LYSye girmene gerek yok" dedi..Ben kayıt oldum bile LYSye :( napmam lazım şimdi?

Şimdi ben napmalıyım lysye girmelimiyim yoksa YGSden aldığım puanla hangi bölüm çıkarsa ona mı gireyim???
'Burada öğretmen yok, öğrenci yok, lider yok, yol gösterici yok, efendi yok, kurtarıcı yok.Kendiniz için öğretmensiniz ve öğrencisiniz; efendi, yol gösterici, lider sizsiniz.
Siz her şeysiniz!..
www.bahcekayakoyu.com

Artık AÖF li ;)

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 07 May 2011, 05:37

Sana dedikleri gibi açıktan üniversite okumak istiyorsan YGS'den aldığın puan yeterli. Ama bence LYS'ye yine de gir. Başvuru yapmışsın bir kere. Bakarsın iyi bir puan alırsın, fikrin değişir örgün bir üniversiteye yazılırsın. Olmazsa da YGS puanıyla AÖF tercihi yaparsın..

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 07 May 2011, 07:45

emrahk doğru söylüyor eğer aöf okumak istiyorsan ygsde barajı geçmen yeterli lysye girmene gerek yok ama yinede gir sen belki fikrin değişir iyi bir puan alırsan örgüne gitmek isteyebilirsin :)

Kullanıcı avatarı
naside
Doktor
İletişim:

Mesaj gönderen naside » 07 May 2011, 19:59

teşekkür ederim arkadaşlar hay allah baştan bilseydim LYSye hiç kayıt olmazdım acemilik ne zor :( neyse ama dediğiniz gibi yapıcam bakalım belkide fikrim değişir..Tekrar teşekkürler başarılar dilerim herkese...
Siz her şeysiniz!..
www.bahcekayakoyu.com

Artık AÖF li ;)

Asrım zenan
Doktor

Mesaj gönderen Asrım zenan » 08 May 2011, 10:28

colin_erkan yazdı:arkadaşlar lys konuları bilen varsa yazabilirmi netten araştırdım ama bulamadım...

http://ygs.varolmak.com/2009/06/ygs-ve- ... ulari.html

Burdan indirebilirsin arkadaşım ..:)

Bende adını haykıracak bir nefes çığlık bile olsa..Susar mıydım sen giderken ardından çığlık çığlığa.Bende kollarından tutacak az biraz cesaret olsa.Bırakır mıydım sence seni ömrüm boyunca ..

Kullanıcı avatarı
colin_erkan
Doktor

Mesaj gönderen colin_erkan » 08 May 2011, 19:08

Asrım zenan yazdı:
colin_erkan yazdı:arkadaşlar lys konuları bilen varsa yazabilirmi netten araştırdım ama bulamadım...

http://ygs.varolmak.com/2009/06/ygs-ve- ... ulari.html

Burdan indirebilirsin arkadaşım ..:)
çok teşekkürler arkadaşım saol..

Asrım zenan
Doktor

Mesaj gönderen Asrım zenan » 09 May 2011, 10:56

Rica ederim . . .

Bende adını haykıracak bir nefes çığlık bile olsa..Susar mıydım sen giderken ardından çığlık çığlığa.Bende kollarından tutacak az biraz cesaret olsa.Bırakır mıydım sence seni ömrüm boyunca ..

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön