3. dönem sınavı sonrası üniversiteye kayıt???

Her Konuda Tartışabilirsiniz
JoKeR
Doçent

3. dönem sınavı sonrası üniversiteye kayıt???

Mesaj gönderen JoKeR » 08 May 2011, 14:18

Arkadaşlar 24 Ağustosta açıklanacak 3. dönem sınavının sonuçları. büyük ihtimal de 24 Eylül gibi diplomalar elimize ulaşır.

Peki üniversitelere kayıt ne olacak bu sene YGS LYS ye girenlerin? Diploma olmadan kayıt olabiliyor mu?

Yardımcı olursanız sevinirim

Saygılar

emrahk
Onursal Üye

Re: 3. dönem sınavı sonrası üniversiteye kayıt???

Mesaj gönderen emrahk » 08 May 2011, 14:23

Bir üniversite kazananlara diploma yerine geçen geçici mezuniyet belgesi (çıkma belgesi) veriyorlar. Onunla üniversiteye kayıt yapılıyor. Daha sonra diploma basılınca alınan çıkma belgesi Halk Eğitim'e geri iade edilip diploma alınıyor. Ve diploma üniversite idaresine teslim ediliyor...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Gimp
Acemi

Mesaj gönderen Gimp » 08 May 2011, 14:27

MEZUNİYET YAZISI
Açık Öğretim Lisesinden Dönem Sonunda Yapılan sınavlar sonucunda mezun olan öğrencilerin diplomaları sınav sonuçları açıklandıktan 2 ay sonra hazırlanarak dağıtılmak üzere Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine gönderilmektedir. Sınav sonuçları açıklanıp, mezun olan öğrencilerimizin diplomalarının Halk Eğitim Merkezlerine gönderilene kadar geçen sürede öğrencilerimizden çeşitli sebeplerle acil, mezuniyetle ilgili belgeye ihtiyaç duyanların Açık Öğretim Lisesine şahsen veya posta yoluyla başvurması gerekmektedir. Başvuru esnasında T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte öğrencilerimizin söz konusu acil durumu belgelendirmeleri gerekmektedir. Örneğin; Askere çağrıldığını söyleyen öğrencimizin bu durumu gösterecek bir belgenin yanında bulunması gibi. Mezuniyet yazısı için, Banka dekontu ve noterden vekaletname gerekmemektedir.
Mezuniyet Yazısı, öğrencinin hangi tarihte Açık Öğretim Lisesinden mezun olduğunu belgelendirir resmi bir yazıdır. Askerlik tecili, kadro işlemleri, iş başvurusu, kurs, v.b. işlemlerde kullanılır.
ÇIKMA BELGESİ
Üniversiteye kayıt yaptıracak mezun öğrencilerden diploması hazır olmayanlar için düzenlenir. Diploma hazırlanıncaya kadar diploma yerine 6 ay geçerlidir. Çıkma Belgesi alabilmek için, ZiRAAT BANKASI, VAKIFBANK veya HALK BANKASI'nın herhangi bir şubesine,T.C. Kimlik Numarasına 10 YTL diploma harcının yatırıldığına dair banka dekontu (1 nüsha), T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı fotokopisi ve Çıkma Belgesi istek dilekçesiyle şahsen veya posta yolu ile Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü Konya yolu üzeri (Gazi Hastanesi karşısı) Teknikokullar / Ankara adresine baş vurulması gerekmektedir. Eğer Çıkma Belgesini vekili alacak ise; noterden vekaletname ve diğer evrakların eksiksiz olarak vekilin elinde bulunması gerekmektedir. Eksik evrak ve Faks yolu ile yapılacak olan başvurular işleme alınmamaktadır.

http://www.aol.meb.gov.tr/sayfa_goster.asp?ID=116

JoKeR
Doçent

Mesaj gönderen JoKeR » 08 May 2011, 14:31

çok teşekkürler, çok sağolun. içime su serptiniz valla. :)

Calikusu93

Mesaj gönderen Calikusu93 » 11 Haz 2011, 12:48

Peki ya, 3.dönem sınav sonuçları açıklanmadan lys puanları hesaplanırsa? Okul puanın ve diploma notun daha belli değilken lys sonuçların nasıl açıklanacak? :/

Calikusu93

Mesaj gönderen Calikusu93 » 11 Haz 2011, 17:03

O kadar görüntüleme.. ve hala cevap yok? Biri el atsın lütfen?

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 11 Haz 2011, 17:41

maalsef mayıs sınavı sonunda aldığımız puanlar dikkate alınıyor. yani 3. sınava girmemizin tek iyi yanı aölü bitirmemiz.

Calikusu93

Mesaj gönderen Calikusu93 » 11 Haz 2011, 19:22

gülbeyaz yazdı:maalsef mayıs sınavı sonunda aldığımız puanlar dikkate alınıyor. yani 3. sınava girmemizin tek iyi yanı aölü bitirmemiz.
Mayıs ayı sonundaki puanlar mı yoksa bütün bir aöl boyunca alınan puanların ortalaması mı alınıyor acaba? Bir de genel ağırlık puanı: 86 diyor. Bu diploma notu falan mı onu da söylerseniz? ve bir de okul puanımız nasıl hesaplanacak ya da ne zaman görebileceğim? Bu kadar. Daha sorum yok çok teşekkürler :)

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 12 Haz 2011, 09:43

Calikusu93 yazdı:
gülbeyaz yazdı:maalsef mayıs sınavı sonunda aldığımız puanlar dikkate alınıyor. yani 3. sınava girmemizin tek iyi yanı aölü bitirmemiz.
Mayıs ayı sonundaki puanlar mı yoksa bütün bir aöl boyunca alınan puanların ortalaması mı alınıyor acaba? Bir de genel ağırlık puanı: 86 diyor. Bu diploma notu falan mı onu da söylerseniz? ve bir de okul puanımız nasıl hesaplanacak ya da ne zaman görebileceğim? Bu kadar. Daha sorum yok çok teşekkürler :)
hayır mayıs ayı değil sadece mayıs ayına kadar olan puanlar.
genel ağırlık puanı hakında pek bir bilgim yok ama kaç sınava girdiyseniz onların ortalaması.
Ve okul puanı nasıl hesaplanıyor bunu kimse pek bilmiyor mezun olmadan kaç puan geleceği belli olmuyor.

MuhammedEmin
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen MuhammedEmin » 12 Haz 2011, 12:35

Bu sene ygs-lys bişey yapamazsınız inşallah kazanırsınız arkadaşın dediği gibi sadece mayıs ayındaki diploma notu ortalaması dikkate alınarak veriliyor fakat seneye başvurduğunuzda diploma ile birlikte diploma notunuz değişebiliyor.
Okul / Alan - Bölüm : AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / TÜRKÇE MATEMATİK
Öğrencilik Durumu : MEZUN
Toplam Dönemi : 8 AOL'de Okuduğu Dönem : 3
Toplam Kredi : 207 Alan Kredi : 84

Mezuniyet Tarihi : 09/08/2010
Diploma Notu : 67,07

görkem3377

Mesaj gönderen görkem3377 » 03 Tem 2011, 18:08

arkadaşlar ben bu yıl ygs ve lys sınavlarına girdim, çok yüksek olasılıkla üni. kazandım. ama acık lisede 2 zorunlu dersim olması nedeniyle 3.dönem sınavlarına kayıt yaptırmak durumunda kaldım. kredilerim tamam. şimdi benim merak ettiğim konu 3. dönem sınavlarından sonra eğer bu dersleri de verirsem ki veremesem bile muaf duruma geciyorum, üniversiteye kayıt yaptırabilecek miyim? kafamı karıştıran konu temmuz ayında LYS sınav sonuclarının açıklanmasına karşılık, 3.dönem sınav sonuclarının bu tarihten sonraki bi dönemde açıklanacak olması. mümkün oldugunca cabuk yardımcı olursanız sevinirim. simdiden teşekkürler.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 03 Tem 2011, 20:01

Bu başlığı açan arkadaşta aynı soruyu sormuş, verilen cevaplarda senin sorunun cevabıda var. Evet mezun olabilirsen kayıt yapabilirsin....
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön