İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ - AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ

Her Konuda Tartışabilirsiniz
emrahk
Onursal Üye

Re: İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ - AÇIK ÖĞRETİM FAKULTESİ

Mesaj gönderen emrahk » 22 Tem 2011, 11:25

Arkadaşlar Felsefe ve Coğrafya bölümü ücretlerini öğrendim. 325TL+Normal öğrenim harcı. Normal öğrenim harcı henüz belli değilmiş ama geçen sene 71TL imiş. Bu sende çok artmaz belki de hiç artmaz. Yani kısaca bu bölümlerin dönemlik harcı bize 400TL'ye patlar. Birde soruma gelen cevaba göre Kredi ve Yurtlar Kurumu'na burs ve katkı kredisi için başvurma hakkımız varmış...

..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Yakzan
Uzman

Mesaj gönderen Yakzan » 22 Tem 2011, 12:11

Teşekkürler emrahk, güzel haber. Büyük ihtimal aöf'ten tercih yapacağım. Hayırlı olur inşallah.
Düşünmeden konuşmanın cezası, konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır. (Hz.Ali a.s)
Öğrencilik Durumu:Mezun
Diploma Notu:63,28

Kullanıcı avatarı
colin_erkan
Doktor

Mesaj gönderen colin_erkan » 22 Tem 2011, 12:23

tercihlerde ilk sıraya yazıcam sonrada aöf yi artık kısmet hangisi çıkarsa...
CeHeNNeM Buz TuTana Kadar BAYRAMPAŞALIYIZ....!!!
(2008 yılında foruma ilk üye olduğumda atmıştım bu imzayı malesef Bayrampaşadan ayrıldım ama bir gün tekrar geri döneceğim...)

Yakzan
Uzman

Mesaj gönderen Yakzan » 22 Tem 2011, 12:30

aöf hangi bölümleri tercih etmeyi düşünüyorsunuz?
Düşünmeden konuşmanın cezası, konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır. (Hz.Ali a.s)
Öğrencilik Durumu:Mezun
Diploma Notu:63,28

Kullanıcı avatarı
colin_erkan
Doktor

Mesaj gönderen colin_erkan » 22 Tem 2011, 12:35

eğer istanbul üniversitesi olursa coğrafya okumayı düşünüyorum olmazsa da aöf'den işletme okumayı düşünüyorum siz?
CeHeNNeM Buz TuTana Kadar BAYRAMPAŞALIYIZ....!!!
(2008 yılında foruma ilk üye olduğumda atmıştım bu imzayı malesef Bayrampaşadan ayrıldım ama bir gün tekrar geri döneceğim...)

Fays
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Fays » 22 Tem 2011, 13:19

Lisans olarak AÖF Sosyoloji tercih etmeyi düşünüyorum. Ancak askerliği yapmış olmamı göz önünde bulundurursak, 4 yıllık bölümün kısa dönem avantajı ben kapsamıyor. Ön Lisans bölümleri de düşünüyorum. Hem daha çabuk bitecek hem de KPSS için bir umut olması hasebiyle 2 yıllık da cazip geliyor bana.

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 22 Tem 2011, 13:37

emrahk yazdı:Arkadaşlar Felsefe ve Coğrafya bölümü ücretlerini öğrendim. 325TL+Normal öğrenim harcı. Normal öğrenim harcı henüz belli değilmiş ama geçen sene 71TL imiş. Bu sende çok artmaz belki de hiç artmaz. Yani kısaca bu bölümlerin dönemlik harcı bize 400TL'ye patlar. Birde soruma gelen cevaba göre Kredi ve Yurtlar Kurumu'na burs ve katkı kredisi için başvurma hakkımız varmış...
1000 tl li rakamlara gelmesinde 400 yine iyidir. burs olayıda çok iyiymiş birde arkadaşlar hani aöf okuyanlara kurs veriliyormuş ya devlet tarafından isteyen gidiyormuş bundada öyle bir şey olurmu acaba hafta sonları gidip ders alsak ist üniden çok iyi olur. burs alma olayıda iyiymiş. biliyormusunuz bilmiyorum ama üniyi kazandığınızda kaymakamlığa başvurduğunuzda tek seferlik 900 tl bur veriliyoruş hem de herkese zaten bu para direk bir senelik harcı karşılamış olur :)

serenity
Doktor

Mesaj gönderen serenity » 22 Tem 2011, 13:39

hadi ya. neye göre veriyorlarmış bu bursu? yani ihtiyacı olana mı yoksa herkese mi?

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 22 Tem 2011, 13:40

herkese veriyorlarmış bulunduğun yerdeki kaymakamlığa başvuruyorsun ilk dönem 500 tl ikinci dönem 400 tl veriyorlarmış.

serenity
Doktor

Mesaj gönderen serenity » 22 Tem 2011, 13:58

geri ödemesizse süper

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 22 Tem 2011, 14:02

ösym nin sitesinden bir yazı

Adayların bu programı tercih edebilmeleri için, YGS puan türlerinin en az birinden, 140.000 ve daha yukarı puan almış olmaları gerekmektedir.

Bu programda dersler internete dayalı olarak açık öğretim sistemiyle yürütülecektir. Kayıtlar internet üzerinden online olarak yapılacaktır. Programa kayıt yaptıran öğrencilerin internete erişimli bir kişisel bilgisayarı kullanma olanağına sahip olmaları gerekmektedir. Bu programa kayıt yaptıran öğrencilerden eğitim-öğretim hizmetleri, e-kitap ve sınav hizmetleri karşılığında her öğretim döneminde öğrenci katkı payı ücretine ilave olarak öğretim ücreti alınır. 2011-2012 eğitim-öğretim yılında dönemlik öğretim ücreti 325.-TL dir. Bu programın güz ve bahar dönemlerine ait derslerin dönem sonu sınavları İstanbul Üniversitesinin kampüslerinde yapılacaktır.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 22 Tem 2011, 14:09

Evet YGS'den herhangi bir puan türünden 140 puan alınması yeterli olduğunuda öğrenmiştim ama yazmayı unutmuşum. Dediğim gibi orada yazan 325TL'nin üzerine 71TL eklenecek. Seneye Tarih, Sosyoloji, İktisat ve İşletme bölümleri de açılacakmış. Keşke tüm bölümler bu senede olsaydı. Bende ilk tercihimi Coğrafya, ikincisini Felsefe yazacağım. Burslara gelince evet Kaymakamlık Burs veriyor. Hatta belediyeler de ayrıca veriyor. Ve bunlar geri ödemesiz. Zaten burs adı üstünde. Ama örneğin Kredi Yurtlar Kurumu'na başvurduğunuzda orada değerlendirme sonucu bursta verebilirler, geri ödemeli olan öğrenim kredisi de...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 22 Tem 2011, 14:11

hadi ya ben belediyelerin verdiğini bilmiyordum iyice araştırmak gerek bakarsın 4 senelik harcı tamamlarız burslarla :lol: :lol: :lol: :lol:

bir de en kılavuzda bakıyorum ama istanbul ünisinin bölümünde bir türlü bulamadım coğ. açık öretimi

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 22 Tem 2011, 14:13

Tablo 4'te İstanbul Üniversitesi'nin bölümlerinin en altında Felsefe ve Coğrafya yazıyor...

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 22 Tem 2011, 14:16

çok sağol 500 kişilik kontenjanı varmış yerleşiriz umarım da bu kadar kişi aynı anda nasıl sınava girecek.

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön